Po týdnu znovu s Mladou Boleslaví

Naši soupeři
SO 7. 3. 2009
<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejisté se začínají opět trápit s koncovkou a v posledních dvou zápasech vstřelili pouze jednu branku proti devíti inkasovaným. Naposledy dokázali porazit právě Boleslav, která však bude v neděli hrát o jednu z posledních nadějí. Pokud by Orli uspěli, zvýšili by náskok na poslední místo již na dvanáct bodů a prakticky by svého soupeře odsoudili k baráži. Důležité utkání třináctého mužstva se čtrnáctým začíná od 17:30 v Metrostav Aréně.

V minulém kole Znojmo nedokázalo najít recept na českobudějovický Mountfied, který si po bezchybném výkonu odvezl z Hostan arény vítězství 4:0. V druhém pátečním utkání si Kladno poradilo na domácí půdě s Mladou Boleslaví a díky výhře 4:2 sesadilo Orly z dvanáctého místa v tabulce play out.

foto
⇒ Radim Bičánek ví, že výkon mužstva nebyl v minulém utkání optimální.

Nevydařený souboj s Budějovicemi okomentoval kapitán Radim Bičánek: „Bylo to z naší strany trápení v koncovce, chyběl nám důraz, dorážky. Turek chytal dobře, ale my jsme ho měli nějak prostřelit. Bylo hodně šancí, dvě celkem dlouhé přesilovky 5 na 3... Je to neomluvitelné, měli jsme dát góly! Musíme na to zapomenout, čeká nás důležitý zápas v neděli v Boleslavi, tam zkusíme vyhrát.“

Pokud bude chtít Rulíkova družina na ledě Bruslařského klubu uspět, musí podstatně zlepšit svoji hru. Nejen že se opět trápí v zakončení, ale devět inkasovaných branek z posledních dvou duelů naznačuje, že obrana také nefunguje podle představ trenérů.

S koncovkou se trápí také jejich nejbližší soupeř, jenž v pěti zápasech play out vstřelil ze hry pouze sedm gólu. Nejvíce se o ně zasloužili útočník Michal Důras a obránce Lukáš Zíb, kteří zaznamenali shodně dvě přesné trefy a jednu asistenci. Hlavní oporou mužstva je však brankář Marek Schwarz, jehož průměr obdržených gólů na zápas zůstává v play out pod dvoubrankovou hranicí a úspěšnost zásahů činí 94,35 %.

Orlům v útoku citelně chybí nemocní Roman Erat a Václav Meidl, kteří se v play out představili pouze v prvním klání proti Kladnu. Jejich případný start v Mladé Boleslavi zůstává stále otazníkem. Nově k nim přibyl také Martin Růžička, jenž nedohrál utkání s Mountfieldem. Naopak domácí celek půjde do důležitého souboje zcela kompletní.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Mrázek, Bičánek, Chvátal, Rýgl, Tesařík, Mojžíš, Švrček, Vyrůbalík - Selingr, Dopita, Kucharczyk , Svoboda, Procházka, Demel, Plášek, Haman, Růžička, Řípa, Čachotský, Sajdl

BK MLADÁ BOLESLAV: Schwarz - Bauer, Novák, Čížek, Brňák, Schnabel, Zíb, Mocek - Král, Nouza, Handlovský - Padělek, Benda, Vrbata - Klimenta, Důras, Boháč - Kazionov, Sýkora, Pšurný - Gajovský

Další zápas

HC MOUNTFIELD České Budějovice - HC Geus Okna Kladno (17:00)

NEWSLETTER