Měli jsme hrát aspoň na bod, přiznává Haman

Aktuální zprávy
SO 10. 1. 2009
<em>Znojmo</em> - V podstatě ztracený zápas se Slavií dokázali Znojemští orli ještě notně zdramatizovat. V obrat ze tříbrankového manka na plichtu snad nedoufal nikdo. Přesto se to povedlo a byli to domácí, kteří v tu chvíli drželi taktovku a diktovali, co se bude na ledě dít. Ale jeden nedůsledně pohlídaný brejk rozhodl o tom, že v Hostan aréně nezůstal ani bod. Útočník <b>Radek Haman</b> si sypal po zápase hlavu popelem a taky nechápal, jak si mohli nechat zisk bodů protéct mezi prsty.

„Jediný, co k tomu můžu říct je, že jsme lumpové! Pokud jsme to dotáhli z 0:3 na 3:3, tak jsme měli hrát aspoň na bod. Myslím si, že jsme natolik vyzrálý mužstvo, že jsme si to měli pohlídat! Ono to celou poslední třetinu možná k tomu trochu svádělo, protože se mockrát soupeř nedostal do naší třetiny, ale i přesto jsme měli hrát daleko líp dozadu a nebláznit na vítězství. To byla největší chyba, že jsme se nechali vývojem zápasu strhnout, měli jsme být rádi za bod,“ hledá příčiny porážky Haman.

Vrací se také ke zlomovým okamžikům střetnutí, kdy Orlům jakoby narostly křídla: „Důležitý bylo, že na začátku poslední třetiny padl náš druhý gól, tím se to nastartovalo. Od toho se všechno odvíjelo. Začali jsme víc bruslit, Slavie jen vyhazovala puky a v podstatě se jen bránila. Nás bylo najednou všude plno, byly i šance. Chtěli jsme hrát nátlakovou hru, nenechat jim prostor, forčekovat, ale to se nám moc nedařilo.“

Slavia nebyla lepším týmem, na vítězství se hodně nadřela a vítězství ji stálo dost sil. Zvláště poslední třetina byla excelentním představením síly Orlů, žel se smutným koncem. „Ty góly byly takový zničehonic. Šancí bylo v průběhu zápasu dost na jedný i druhý straně, ale zrovna ty góly padly tak, že se to odrazilo k nim a propadlo to tam. Byly to náhoďáci, ale samozřejmě se počítají,“ zakončil Radek Haman své hodnocení utkání.

Střelec druhého gólu Roman Erat komentoval zápas podobnými slovy: „Řekli jsme si, že do toho půjdeme úplně naplno, budeme napadat, půjdeme po nich. A vyplatilo se nám to! Pak jsme ale z jediného protiútoku dostali takovej blbej gól.“ Úderná síla nejlepšího slavistického útoku se projevila v nejmíň vhodnou chvíli. V době, kdy vrcholil znojemský tlak a celé ochozy doufaly, že každou chvilku musí padnout vítězný znojemský gól, udeřilo na druhé straně. „Ta jejich první lajna dokáže z každé sebemenší šance dát gól, což se taky v závěru potvrdilo,“ přiznal smutně Erat.

Asistent trenéra Růžičky Jiří Kalous měl po zápase smíšené pocity. Nechápal, jak mohl jeho tým prohospodařit takový excelentní náskok, byl rád za nakonec nečekaný plný bodový zisk a taky se vyjádřil k atmosféře na znojemském zimáku: „Fanoušci tady dokážou vytvořit hodně bouřlivé prostředí, jsou hodně hokejoví. Vynikající! Umí vytvořit pro svůj tým výborné prostředí. Nám se tu hraje dobře, protože je tu taková opravdová hokejová atmosféra. Jen je škoda, že to zkazí někteří „fanoušci“ tady nad tunelem, kteří dokážou být hodně vulgární, uchylují se k osobním urážkám hráčů i trenérů. A to je škoda!“ Je to opravdu škoda, když dokáže několik jednotlivců (většinou zralého věku) úplně pokazit dojem z hokejové atmosféry, kterou je Znojmo pověstné. Fan club, kotel a v podstatě dnes už celý zimák fandí co to jde a tým to cítí a je za to vděčný. Je smutné, když to pokazí pár nezdvořáků svými výlevy, nehodnými vyspělých fanoušků!

NEWSLETTER