Pěkný zápas se smutným koncem

Aktuální zprávy
PO 20. 10. 2008
<em>Znojmo</em> - Znojemští orli sice už potřetí v řadě bodovali, tentokrát však v jejich kabině po utkání převládlo spíše zklamání. V rychlém zápase plném útočných akcí a zvratů vedli Orli po čtyřiceti minutách o dvě branky, o vítězství je však připravila vlastní nedisciplinovanost. Zbytečnými vyloučeními se v úvodu poslední části připravili o slibné dvoubrankové vedení a nedokázali přes velký tlak v závěru skórovat. Krátce před koncem prodloužení, kdy už se všichni chystali na samostatné nájezdy, rozhodly Pardubice o zisku bonusového bodu. Jedenáct branek v jednom utkání padlo ve Znojmě naposledy 2. března 2005, shodou okolností právě v utkání s Pardubicemi.

Kuriózní úspěch zaznamenal Martin Rýgl, jenž svoji první branku v dresu Orlů a celkem druhou extraligovou zaznamenal z vlastní poloviny kluziště. „Abych řekl pravdu, chtěl jsem jen nahodit, abychom získali pásmo,“ popisoval šťastný střelec. „Viděl jsem, jak to Lašákovi odskočilo přes ruku a dokutálelo se za čáru. Byl jsem překvapený, protože takové góly padají málokdy.“ Přesto však má dvaadvacetiletý bek s podobnými trefami zkušenost. „Pamatuju si, že jednou jsem už takový gól dal za reprezentaci osmnáctiletých proti Polákům, tehdy to byla taky náhodná branka, to bylo od naší modrý.“

Radost z první trefy v sezóně však poněkud zkazila nepovedená koncovka. „Je to škoda, měli jsme to výborně rozehrané. Když jsme dali gól na 3:3, zavládla euforie, dostali jsme se do dvoubrankového vedení, pak bohužel přišlo blbý vyloučení na 4 minuty, které nás zase srazilo dolů. Po tom našem obratu, kdy jsme v první třetině prohrávali 1:3, nás to mrzí. Na konci druhé třetiny měly Pardubice dlouhou přesilovku, kterou nakonec využily a následovalo další vyloučení a gól na 5:5. Bohužel v oslabení nám tam ty góly teď padají.“

I přes porážku si Orli opět do tabulky připsali bodový zisk. „Každý bod je důležitý, v Budějovicích jsme hráli dobře, vyplatilo se nám to a vyhráli jsme. Musíme jít dál bod po bodu. Teď jedeme do Zlína, tam taky zkusíme něco uhrát. Člověk ví, jak vypadá tabulka, ale snažíme se jít zápas od zápasu a snažit se dostat výš než kde aktuálně jsme,“ prohlásil Rýgl.

Radek Haman před časem prohlásil, že zápas, ve kterém skóruje, nemůžeme vyhrát. Své prokletí přerušil v minulém kole na jihu Čech, kdy Orli vyhráli. Tentokrát srovnával krásnou střelou na 3:3, ale nebyl to on, kdo zavinil dnešní porážku. Když po druhé třetině odcházeli hráči do kabin za dvoubrankového vedení, nikdo by si na výhru Moelleru nevsadil ani zlámanou grešli. Málokdo věřil, že se hosté dokážou vzpamatovat, ale první tři minuty poslední třetiny všechny znojemské optimisty poslaly zpět na zem. „Zápas rozhodly dva góly v oslabení na začátku třetí třetiny. My jsme od 17. minuty druhé třetiny až do 3. minuty třetí třetiny hráli pořád ve čtyřech. Bohužel jsme dostali ty dva góly což poškodilo naši psychiku a už jsme se z toho nedostali,“ uzavřel nejlepší střelec Orlů Haman.

NEWSLETTER