Dopita: Byli jsme trpěliví a vyplatilo se to

Aktuální zprávy
SO 18. 10. 2008
<em>Č. Budějovice</em> - Až osmé venkovní utkání přineslo Orlům body a to rovnou všechny tři. HC Mountfield "loupil" v úvodu soutěže v Hostan aréně a od té doby se mu výhra za tři body na hřišti soupeře nepodařila. V jeho domácím prostředí to bylo naopak, Znojmo si odvezlo všechny body. Mužstvo Znojemských orlů se výsledkově zvedlo po návratu ze zranění uzdraveného <b>Jiřího Dopity</b>. „Bylo to vyrovnané utkání a myslím si, že než dali domácí první branku, byli jsme lepší my,“ tvrdil znojemský zástupce kapitána.

Zároveň i poukazoval na množství šancí, které si jeho tým vytvořil. „Ty naše šance byly mnohdy vyloženější než ty domácí. Takový je však hokej. Nám tam potom spadl jeden gól a pak druhý. Měli jsme i štěstí, které nám chybělo v minulých zápasech,“ říkal s nefalšovanou radostí znojemský tahoun.

foto
Patnáct zápasů čekal na první bod do statistik útočník Radim Kucharczyk. Jeho gól proti Č. Budějovicím nastartoval první orlí vítězství venku.

Jiří Dopita viděl rozhodující moment zápasu z trestné lavice, kam usedl s Radkem Dudou za vzájemné hákování. „Takovéhle vyloučení jsem asi ještě nezažil, ale budiž. Je paradoxní, že nám to pomohlo, dali jsme dva góly a pak třetí do prázdný. Jsou to pro nás velmi cenné body, protože venku jsme v této sezoně ještě nebodovali,“ neskrýval Dopita svojí spokojenost. Přesto však ještě úplně spokojený nebyl. Zejména v první části hry se znojemští hokejisté dostávali do vyložených šancí, které netrefovali.

Sám Dopita měl v první třetině takřka samostatný nájezd na Turka, ale zakončoval mimo. „Puk mi v poslední chvíli přeskočil čepel, takže jsem to netrefil. Takového šance by jsme však proměňovat měli, jestli chceme pomýšlet na nějaký úspěch,“ dodal Dopita.

Znojemský forward neopomenul pochválit gólmana Jiřího Trvaje, který chytá ve vynikající formě a i on pomohl k prvním třem bodům z venku. „Domácí nás ostřelovali a ještě v závěrečné power play měli několik šancí, kolem brány to jenom létalo. Ale Jirka naše mužstvo skvěle podržel, tak jako ostatně ve všech dosavadních zápasech. K vítězství v Budějovicích přispěl obrovským dílem.“

Podle zkušeného harcovníka bylo na utkání vidět, že na sebe narazily dva týmy, kterým se momentálně nedaří. A horší byla ta situace pro domácí. „Pro nás to byla výhoda. Ne, že bychom přímo počítali, ale byli jsme si vědomi toho, že Budějovice s námi budou muset bodovat, pokud se chtějí trochu zvednout. A trošičku jim to svazovalo ruce, což byla pro nás určitě výhoda. Domácí se sice dostali do vedení, ale my byli trpěliví a vyplatilo se to.“

NEWSLETTER