Znojmo chce v Liberci předat poslední místo Bílým Tygrům

Naši soupeři
NE 5. 10. 2008
<em>Znojmo</em> - Orli si páteční výhrou nad silnou Plzní zvedli sebevědomí, poslední místo v tabulce O2 extraligy však neopustili. Nyní mají před sebou nelehkou situaci. Hned třikrát po sobě hrají na hřišti soupeře. Jako první přichází na řadu celek Bílí Tygři Liberec a právě poraženému z tohoto duelu nejspíše připadne poslední příčka v tabulce. Úvodní buly bude v Tipsport aréně vhozeno v 18:30.

Loňský semifinalista nezačal sezónu vůbec dobře. Po jedenácti kolech, v nichž si připsal deset bodů za dvě výhry a čtyři prohry v prodloužení, resp. na samostatné nájezdy, mu patří až předposlední třinácté místo. Jeho nejbližší soupeř na něj ztrácí pouhý bod. V tabulce „zápasy doma“ je druhý nejhorší hned za Mladou Boleslaví.

Liberec sehrál poslední dvě utkání doma a vždy prohrál až na samostatné nájezdy. Nejdříve v utkání proti vedoucímu mužstvu tabulky Slavii, podruhé pak proti mužstvu HC Litvínov, kde dokázal za kritického stavu 2:5 smazat tříbrankové manko a vyrovnat, ovšem nakonec se musel spokojit pouze s jedním bodem za remízu v normální hrací době.

Špatnou produktivitu by mohl oživit návrat libereckého odchovance Petra Nedvěda, jenž neuspěl v přípravném kempu New York Rangers. Urostlý útočník měl sice ještě nabídky z jiných evropských hokejových soutěží, nakonec však dal přednost svému mateřskému celku. „Liberec potřebuje začít vyhrávat a já mu v tom chci pomoct. Navíc by bylo příjemné ukončit kariéru tam, kde jsem kdysi začínal“ řekl hráč s bohatými zkušenostmi z NHL, který v minulém ročníku extraligy oblékal dres pražské Sparty. V sestavě Liberce by se měl objevit už v zápase proti Znojmu.

Znojemští orli sehráli proti Bílým Tygrům v loňské základní části velmi vyrovnané partie. Ze čtyř střetnutí skončilo pouze jediné tříbodovým vítězstvím jednoho z mančaftů. Tým pod Ještědem tehdy porazil klub z jižní Moravy na jeho ledě 4:2. Zbylé zápasy musely vždy rozhodnout až samostatné nájezdy. Dvakrát v nich uspělo Znojmo, jednou Liberec.

Produktivitě severočeského celku zatím vévodí útočník Andrej Podkonický, který v deseti kláních nasbíral deset bodů za 2 góly a 8 asistencí. K dalším klíčovým hráčům patří například Václa Pletka, Pavel Kašpařík, Václav Nedorost, Lukáš Zíb a také Jaroslav Modrý, jenž se před sezónou vrátil z NHL, kde do té doby hrál za tým Philadelphie Flyers. V obranných řadách domácího celku se proti svému bývalému klubu, za nějž ještě loni hrál, postaví Richard Jareš.

Pondělní soupeř Znojma se však bude muset obejít bez několika hráčů základní sestavy. Mimo hru jsou Plodek, Hunkes, Derner, Víšek, Pabiška a Šachl. U prvních třech jmenovaných je teoreticky možné, že do utkání zasáhnou. Orli se budou muset obejít bez zraněného Berouna a nejspíš i Dopity a Svobody.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj (Kameš) - Tesařík, Bičánek, Chvátal, Štach, Švrček, Mojžíš, Kotaška, Mrázek - Selingr, Procházka, Erat, Čachotský, Haman, Plášek, Růžička, Meidl, Demel, Kucharczyk, Zbořil, Davídek

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC: Hnilička (Fikrt) - Moravec, Jiruš, Zíb, Modrý, Žabka, Derner, Harant, Jareš - Nedorost, Kašpařík, Pletka - Bartovič, Podkonický, Blatný - Dušek, Špaček, Vantuch - Rapáč, Klimenta

Ostatní zápasy 12. kola

HC Energie Karlovy Vary - HC MOUNTFIELD 5.10
HC Vítkovice Steel - HC Sparta Praha
RI OKNA ZLÍN - BK Mladá Boleslav
HC Lasselsberger Plzeň - HC Oceláři Třinec
HC Litvínov - HC Moeller Pardubice
HC GEUS OKNA Kladno - HC Slavia Praha

NEWSLETTER