S nováčkem z Mladé Boleslavi nečeká Znojmo lehký souboj

Naši soupeři
ČT 25. 9. 2008
<em>Znojmo</em> - Poslední dva zápasy nepřinesly znojemským hokejistům žádný bod a ti se tak přiblížili na nebezpečnou vzdálenost k poslední příčce tabulky. Nelichotivé postavení mohou odvrátit v duelu s extraligovým nováčkem BK Mladá Boleslav, jenž na ně ztrácí jediný body. Mladoboleslavský tým ale na rozdíl od Znojma v posledních dvou kolech přetrhl šňůru utkání bez bodového zisku a bude lačný po dalším obohacení, navíc bude mít výhodu domácího prostředí. Souboj třináctého s dvanáctým celkem O<sub>2</sub> extraligy se rozehraje v pátek od 17:30 hod. v Metrostav Aréně.

Historický postup do nejvyšší soutěže se podařil Bruslařskému klubu Mladá Boleslav pod vedením hlavního trenéra Petra Kaňkovského, který je ve Znojmě dobře známý jako hráč. S týmem absolvoval i letní suchou přípravu před letošní sezonou. Koncem července byl ale vedením klubu ze své funkce odvolán a na jeho místo nastoupil loňský kouč Pardubic Jiří Šejba.

Extraligový nováček si klade ve své premiérové sezoně skromný cíl, a tím je udržet si příslušnost v nejvyšší soutěži. V přípravných utkáních si mladoboleslavští nevedli vůbec špatně, poráželi extraligové týmy, dostali se až do semifinále poháru. Ovšem start do sezony už tak dobrý neměli. V prvních pěti kolech ani jednou nebodovali, když je provázelo i hodně smůly v podobě čtyř prohraných utkání o jeden gól.

foto
Fanoušci Boleslavi si extraligové fandění užívají

Svůj premiérový extraligový bod získali proti Litvínovu, kterému podlehli až v prodloužení. A hned v následujícím utkání si na třineckém ledě mohli vychutnat své první vítězství v nejvyšší soutěži. Pikantností na výhře Boleslavi nad Třincem 5:3 je, že na všech pěti gólech měli podíl extřinečtí hráči. Útočník Roman Tomas se blýskl hattrickem a bývalá ikona Ocelářů Richard Král u zbývajících dvou gólů asistoval. Navíc touto výhrou opustili poslední místo v tabulce, které přenechali právě Třinci. Mužstvo ale tento výsledek nijak nepřeceňuje. „Výhru musíme potvrdit doma proti Znojmu,“ prohlásil kapitán Boleslavi Richard Král.

Pro znojemské fanoušky je v mladoboleslavském kádru určitě zajímavé jméno Roberta Schnabela, jenž vloni v dresu Kladna předvedl ve znojemské Hostan aréně bitku a lá NHL s Radimem Bičánkem. Obránce Schnabel ale hraje střídavě v liberecké farmě v Benátkách nad Jizerou, takže není jisté, zda se tito dva „bijci“ znovu potkají na ledě a jestli by měli opět chuť předvést vzrušující vložku pro diváky.

Nastoupí a pomůže Dopita?

Znojemský tým v posledním zápase proti Karlovým Varům působil zakřiknutě, unaveně, nebyla vidět radost z hokeje, až v poslední desetiminutovce Orli jemně roztáhli schlíplá křídla. Zápasy však běží rychle za sebou a není čas na nějaké ozdravné terapie. Mužstvu by mohl pomoci návrat Jiřího Dopity, který tři zápasy vynechal kvůli zranění, jenž si odnesl ze zápasu s Českými Budějovicemi. Trenéři připustili možnost jeho startu právě v duelu s Mladou Boleslaví.

Ačkoliv Orli hned v prvním extraligovém klání dokázali nasázet soupeři šest branek, v dalších zápasech ve střelecké produktivitě nepokračovali. Jsou druhým nejhůře střílejícím mužstvem O2 extraligy, avšak jsou i na druhém pořadí, co se týče obdržených branek. Střelecky se hledá zejména první řada, která ještě k tomu sbírá do statistik minusové body.

Sestavy z minulého utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Tesařík, Bičánek, Chvátal, Štach, Švrček, Mojžíš, Kotaška, Rýgl - Selingr, Procházka, Erat - Svoboda, Haman, Plášek - Růžička, Meidl, Demel - Kucharczyk, Čachotský, Beroun

BK MLADÁ BOLESLAV: Chábera - Marušák, Kočí, Mocek, Bauer, Holub, Brňák, Jindra, Schnabel - Nouza, Král, Handlovský - Kubeš, Benda, Tomas - R. Pšurný, M. Čech, P. Barinka - Boháč, Sýkora, Eiselt

Ostatní zápasy 8. kola

17:00 HC Vítkovice Steel - HC Litvínov
17:00 RI OKNA ZLÍN - HC GEUS OKNA Kladno
17:30 HC MOUNTFIELD České Budějovice - HC Oceláři Třinec
18:00 HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec
18:15 HC Slavia Praha - HC Lasselsberger Plzeň.

autor použitých fotografií: Jaroslav Houštecký - www.bkboleslav.cz

NEWSLETTER