Zápas poznamenala první branka, ví Jaroslav Svoboda

Aktuální zprávy
NE 14. 9. 2008
Dva naprosto odlišné zápasy v průběhu jednoho týdne byly k vidění na znojemském ledě. Zatímco v úterý vyhnala útočná kanonáda z branky třineckého Romana Čechmánka, dnešní utkání nabídlo od první minuty těžké dobývání českobudějovické branky a smolně inkasované góly v orlí síti. A přestože nakonec brankář Turek dvakrát inkasoval, na body znojemští i přes závěrečný nápor nedosáhli.

Když ve 49. vteřině Michal Hudec za pomoci nešťastného odrazu od Trvajovy nohy otevřel skóre, určil ráz celého dnešního střetnutí. Znojemský tým po celé utkání neúspěšně dotahoval, na střelecký úspěch navíc čekal přes čtyřicet minut. „Celý zápas byl poznamenaný tím, že jsme dostali hned v první minutě gól,“ řekl autor úvodní branky Orlů Jaroslav Svoboda. „Když měli od začátku náskok, začali ho houževnatě bránit. My jsme ale hráli dál a málem to otočili. Dvě třetiny jsme do nich bušili. Výsledek toho byl, že se nám začalo ve třetí třetině dařit, zlepšili jsme se, ale už to nedotáhli. Byli jsme houževnatí, ale už se to nepodařilo otočit. Chyběl jeden gól.“

foto
⇒  Jaroslav Svoboda

Přestože se domácím hráčům zejména ve druhé třetině nedařilo dlouhé minuty dostat na dostřel Turkovy brány, díky zlepšenému výkonu v poslední části nakonec soupeře přestříleli. „Těch střel jsme dneska měli dost, ale měli bychom střílet ještě víc. V pátek je další zápas, musíme se dát dohromady.“

Smůla z utkání na Kladně provázela Orly i dnes, dvě branky v jejich síti by se daly označit za vlastní. „První a třetí gól nás hodně srazil dolů, ale musím pochválit kluky za to, že dál bojovali. Ze tří zápasů teď máme tři body, což je sice smůla, ale nesmíme se na to dívat, budeme bojovat dál. Hodně nám chybí Radim Bičánek. Je to kapitán, lídr i v kabině. Navíc schází jeho střela od modré v přesilovkách. Všichni doufáme, že se dá brzo dohromady a že nastoupí,“ dodal Svoboda.

Ke zdravotnímu stavu elitního beka se na tiskové konferenci vyjádřil i trenér domácího týmu Radim Rulík: „Nechci nic předjímat, ale jeho zdravotní stav se jeví příznivý.“ Samotný Bičánek svůj brzký návrat na extraligový led vidí rovněž nadějně. „Doufám, že v pátek bych mohl hrát,“ prohlásil.

NEWSLETTER