Hrajeme za sebe a pro sebe, tvrdí Procházka

Aktuální zprávy
PÁ 15. 2. 2008
<em>Znojmo</em> - Před sezónou přišel z Vítkovic útočník <b>Radek Procházka</b>. Zpočátku se sice příliš neprosazoval, ovšem v rozhodujících zápasech sezóny ukazuje, že se na něj trenéři mohou spolehnout. Proti Spartě dal dva parádní góly. Sám však skromně říká: „Jsme mančaft, je nás tam dvacet dva, hlavně Čavar (Kameš) vzadu. Kdo dá góly, není vůbec důležitý, hlavně, že jsme vyhráli.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Znojmo bojuje o předkolo play off. Ke zvýšení naděje potřebovalo vyhrát nad pražským celkem a věřit v zaváhání svých konkurentů. Obě věci se tentokrát podařily. „Potřebovali jsme, aby nám někdo pomohl, myslím si, že až do padesátýho kola nám nikdo nepomohl, až dneska. Jak vidím výsledky, tak to hrálo pro nás,“ těší Procházku. „Doufejme, že to v neděli potvrdíme a dostaneme se tam, kam všichni chceme,“ naráží na další důležitý zápas, který sehrají Orli v neděli proti Karlovým Varům.

V minulém utkání proti Českým Budějovicím vsadili na zabezpečenou obranu a disciplinovanost, což se jim vyplatilo. Ve stejné strategii chtěli pokračovat i proti Spartě. „Spíš jsme chtěli hrát víc zezadu, nevěděli jsme, s čím přijedou a jestli po nás půjdou nebo ne. Hráli jsme disciplinovaně, jako v Budějovicích a s tím jsme do zápasu chtěli jít,“ prozrazuje. Orli dokázali v první třetině využít dvě přesilovky a jedné soupeřovy chyby a vedli o tři góly. „Určitě se pak hraje líp, když se nastupuje do druhé třetiny a vedete o tři góly,“ má jasno Procházka.

foto
Radek Procházka vstřelil Spartě dva góly

Mnoho extraligových klání rozhoduje především první vstřelená branka, od které se pak odvíjí průběh zápasu. Nejinak tomu bylo i proti Spartě. „Bylo to dneska hlavně o prvním gólu. Začali jsme si věřit. Pak udělali ještě další chyby, které jsme využili. Dostali jsme se na koně a pak už jsme si jen podrželi body,“ potvrzuje domácí hráč.

Když se před týdnem zranil Jiří Trvaj, někteří znojemští fanoušci si už možná říkali, že jej nemůže nikdo nahradit a že je vše ztraceno. Opak byl však pravdou. Brankář Jaroslav Kameš vychytal proti lídrovi soutěže čisté konto – své první v sezóně – a i proti pražskému celku podal velmi dobrý výkon. „Dneska nás hodně podržel,“ pochválil svého spoluhráče Procházka. „Čavar je zkušený gólman. Ví, jak se na to připravit a je jedině dobře, že Trvku takhle nahradil,“ dodává.

Znojmu se začíná dařit v přesilových hrách. Proti Budějovicím dokázalo využít jednu a proti Spartě hned tři. „Věnujeme se tomu průběžně. Není to tak, že bysme třeba týden nic nedělali a když zjistíme, že nám něco nejde, tak začneme trénovat,“ odmítá Procházka případné spekulace. „I teď v přestávce jsme se přesilovkám věnovali.“

Orli dokázali dát poprvé v sezóně sedm branek, a to zrovna úřadujícímu mistru extraligy. Sparta si z posledních dvou zápasů připsala jeden bod a skóre 5:11. Znojemský útočník ji však nepodceňuje. „Sparta v žádném případě není špatné mužstvo. Jsou to hokejisti, kteří hokej umí a musíte být pořád ve střehu, aby se nedostali na koně a neskončilo to třeba špatně,“ připomíná minulý zápas Sparty s Karlovými Vary, kdy Pražané dokázali v poslední třetině smazat soupeřův tříbrankový náskok.

Znojemský tým v závěru sezóny obzvlášť trápí zranění. Nejdříve musel na operaci klíčový hráč mužstva Dopita, poté se nešťastně zranila další opora Orlů, brankář Trvaj. Krom toho chybějí ještě Erat, Padělek a Chmelíř. Znojmo se však díky tomu ještě více semklo a v posledních dvou zápasech dokázalo porazit lídra soutěže i mistra extraligy. „Byli jsme s klukama posedět, a to nás dalo dohromady. Vůbec jsme se nedívali na ostatní mužstva, hráli jsme to pro sebe a za sebe. Zatím to klape,“ prozrazuje. „Těch marodů bylo letos ažaž. Třeba Chváty, jako obránce, musí hrát v útoku. Je to složitý. Panebože jen už žádnej zraněnej!“ Závěrem pronáší odhodlaně: „Není Dopi, není Trvka, nedá se nic dělat, tak to přeci nezabalíme a nepojedem dom.“

NEWSLETTER