V nabitém předvánočním programu jsou první na řadě Vítkovice

Naši soupeři
ÚT 18. 12. 2007
<em>Znojmo</em> - Po dvanácti dnech extraligového volna čeká na hráče Znojma velká porce utkání. Do konce roku sehrají šest zápasů během dvanácti dní, tím prvním bude domácí souboj proti Vítkovicím. Ostravanům patří osmá pozice s náskokem čtyř bodů na desáté Orly, kteří by se tak v případě vítězství dostali na dostřel. Domácí budou mít svému soupeři co oplácet, jelikož oba předchozí duely prohráli. Utkání 30. kola začíná od 17:30 v Hostan aréně.

Vítkovice měly na začátku sezóny poměrně kolísavé postavení v tabulce, ovšem poté se jejich výsledky ustálily a již delší dobu si drží osmou příčku. Nejvíce problémů jim dělají soupeři z prvních čtyř míst tabulky, se kterými nevyhrály ani jedno utkání. Nejvýraznějšího vítězství dosáhly doma proti Plzni, kterou vyprovodily poměrem 6:0, naopak debakl si odvezly z pražské Slavie, kde podlehly 0:7. Jako hosté naposledy podlehly 1:6 v Liberci a v minulém kole porazily na svém ledě 3:2 po prodloužení Ústí.

foto
⇒ Proti Vítkovicím se letos daří Romanu Eratovi, ovšem ani jeho branka a asistence nevedly k bodovému zisku.

Trenéři severomoravského celku museli řešit otázku brankářské jedničky, jelikož byli v týmu zkušení Martin Prusek a Marek Pinc, ten však nakonec odešel do Liberce, kde převzal místo Milana Hniličky. Nejproduktivnějším hráčem týmu je zatím Viktor Ujčík s 21 body (11+10), jenž přišel do klubu před letošní sezónou. Další kvalitní útočníci jsou například Jiří Burger s šestnácti a Petr Hubáček s třinácti kanadskými body. Z obraných řad je nebezpečný především Petr Jurečka se čtyřmi góly a třemi asistencemi.

Znojmu se ze vzájemných soubojů prozatím nepodařilo vybojovat ani bod, avšak vždy prohrálo pouze o jedinou branku. V Hostan aréně podlehlo 1:2, když na branku Erata nikdo jiný nedokázal navázat. V Ostravě se Orlům povedlo zásluhou Selingra a Kucharczyka dotáhnout dvougólové vedení soupeře, ale v poslední sekundě utkání přišli po přesné trefě Burgera o jistý bod.

Do sestavy se z hostování v Karlových Varech vrací Aleš Padělek a do svého týmu putoval zpět Petr Mudroch. Orli se musí obejít bez dlouhodobě zraněného Radima Tesaříka. Hosty ale trápí marodka mnohem více. Do utkání nenastoupí trojice hráčů, kteří patří k oporám - Ivo Prorok, Roman Šimíček a Michal Barinka.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Jareš, Mudroch, Bičánek, Všetečka, Chvátal, Kotaška, Švrček, Mojžíš - Selingr, Dopita, Kucharczyk - Demel, R. Procházka, J. Svoboda - Plášek, Beroun, Erat - M. Růžička, Meidl

HC VÍTKOVICE STEEL: Prusek - Gulaši, Jurečka, Ovčačík, Heš, Kuboš, Mrázek, Suchý - Hubáček R., Burger, Hubáček P. - Ujčík, Šimíček, Krenželok - Tomášek, Hruška, Köhler - Káňa, Mikula, Klimek

Ostatní zápasy 30. kola
HC Oceláři Třinec - HC Moeller Pardubice
HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Lasselsberger Plzeň
HC GEUS OKNA Kladno - Bílí Tygři Liberec
HC Sparta Praha - HC Slavia Praha
HC Energie Karlovy Vary - HC Litvínov
HC MOUNTFIELD České Budějovice - RI OKNA Zlín

NEWSLETTER