Jakub Kovář už se nemůže dočkat šampionátu

Aktuální zprávy
PÁ 14. 12. 2007
<em>Znojmo</em> - Po týdenním soustředění v Havlíčkově Brodě se letos poprvé v brance juniorské reprezentace představil <b>Jakub Kovář</b>. V půli přípravného zápasu proti Znojemským orlům vystřídal za bezbrankového stavu v kleci kolegu Michala Neuvirtha. Odchovanec píseckého hokeje chytal dorosteneckou a juniorskou extraligu, od letoška hájí barvy týmu OHL Oshawa Generals. Je držitelem bronzové medaile ze šampionátu osmnáctiletých, loni se zúčastnil juniorského MS. Loni byl draftován Philadelphií Flyers jako 109. hráč. Ve Znojmě předvedl několik bravurních zákroků a v závěrečných samostatných nájezdech vychytal všechny střelce Orlů.

Utkání ve Znojmě se vám povedlo. Jak to vidíte vy?
Byl to pro nás důležitý zápas. Chtěli jsme vycházet z dobré obrany a dostali jsme jen jeden gól, takže dobrý. O to nám dneska šlo, jsme spokojení.

Máte za sebou týdenní soustředění. Cítíte nějakou únavu?
Jelikož jsem teprve v neděli ráno přiletěl z Kanady a měl jsem za sebou dlouhé cestování, jako vlastně většina kluků tady, tak jsme se z toho první dva tři dny hlavně vyspávali. Byli jsme dost unavení. Vypadalo to, že dnes už to bylo lepší, že už jsme měli lehčí nohy. Příští týden už pojedeme naplno.

foto
⇒ V samostatných nájezdech vychytal Jakub Kovář všechny orlí střelce

Letos je mistrovství světa „doma“. Těšíte se?
Těším se neskutečně. Byl jsem už loni, ale letos to bude obrovská akce. Těším se moc.

Šampionát se blíží. Jak si myslíte, že dopadnete?
O tom se nebavíme. Víme moc dobře, že klást si předčasný cíle je velká chyba. Chceme jít v turnaji zápas od zápasu, od vítězství k vítězství a po turnaji se uvidí.

Už je určeno, kdo bude brankářskou jedničkou?
To nevíme. Trenéři to asi určí před každým utkáním.

Jak to vypadá v kabině? Jste spokojen s kolektivem?
Kolektiv je výbornej, jsme dobrá parta.

NEWSLETTER