Půjdeme do toho znovu, slibuje odhodlaně Svoboda

Aktuální zprávy
ST 5. 12. 2007
<em>Znojmo</em> - Pardubický Moeller, který do sezóny vstupoval s nejvyššími ambicemi, se zatím potýká s velkými problémy. Neuspokojivé výsledky klubu vyústily ve výměnu trenérů a zprvu se zdálo, že by to mohl být ten správný impuls. Proto byl úterní soupeř Orlů očekáván s jistými obavami. Ty se potvrdily v průběhu dvou třetin, ve kterých nemohli domácí prostřelit Lašáka a vedoucí brankou Posmyka. Orli ale do závěrečné části vzlétli ve velkém stylu a po vyrovnávací brance Kucharczyka strhli na svou stranu vedení přesnou tečí <b>Jaroslava Svobody</b>.

„Snažili jsme se hrát celý zápas, měli jsme šance, nedávali jsme góly, ale když nám padl ten první, začali jsme věřit. Přidali jsme ještě dvakrát tolik a vyšlo to,“ vyjadřoval odhodlání Svoboda. O vítězství rozhodly dvě využité přesilovky v polovině poslední třetiny. Vítězný zásah byl z hole Svobody po střele Kotašky od modré. „Obránce vystřelil, já jsem tečoval a v ten moment dostal zezadu ránu. Ani jsem si nevšiml, že to šlo dovnitř. Pak jsem viděl, jak se kluci radovali,“ popisuje svoji teč pod víko Lašákovy branky znojemský útočník. Orlům se začínají dařit přesilovky, v posledních zápasech jich několik dokázali zužitkovat. „V přesilovkách se snažíme makat naplno, už z toho dáme občas i góla,“ pochvaluje si Svoboda.

foto
Spokojený střelec vítězné branky Jaroslav Svoboda

Pardubice nepatří u fanoušků i hráčů Znojma mezi oblíbené týmy. V paměti stále jsou bitvy play off a navíc i letošní krutá porážka na ledě ČEZ Arény. „Každý zápas s Pardubicema je vyhecovanej. U nich jsme dostali sedmičku, a to byl možná ještě větší podnět k tomu, abysme je porazili. A povedlo se to,“ liboval si Svoboda. Po celou letošní sezónu trápí Orly vychýlená muška. Nejinak tomu bylo i v tomto duelu. Mnoha slibným ranám stál v cestě pardubický gólman Lašák, který sice často překvapoval nejistými, ale účelnými zákroky. Dokázal jich „schytat“ rovných čtyřicet! Svoboda se o jeho výkonu také neopomněl zmínit: „My víme, že Lašák je dobrej gólman a dneska se mu vůbec dařilo. Naštěstí nám to tam spadlo. Nepřestávali jsme do něho bušit a bušit. A vyplatilo se nám to. Věděli jsme, že nesmíme přestat střílet. Je úplně jedno, kam to střílíte, on chytí úplně všechno. Ta moje teč mu ale tak změnila směr, že už to nemohl chytnout.“

Orli potřebovali tento zápas vyhrát, aby si opět zvedli sebevědomí. Před reprezentační přestávkou je čeká v pátek ještě jeden duel, a to na ledě Zlína, který letos také neoslňuje svými výkony. Oba soupeři jsou si vědomi důležitosti zápasu, který může přinést klid před závěrečnými boji základní části. Jednobodový rozdíl v tabulce bude asi největší motivací. „ Každý zápas je důležitý. Prohrajete jeden zápas jste na dvanáctým místě, vyhrajete jeden jste na osmým. Máme před sebou v pátek další zápas s mužstvem, které je o nějaký bod před náma. Půjdeme do toho znovu,“ slibuje odhodlaně Svoboda.

Šťastný zápas pro Znojmo začal trochu kuriozně. Málokdy se stane, aby na ledě čekaly zahajovací pětky a rozhodčí nikde! Když vstoupil jeden z pořadatelů do kabiny rozhodčích, zhlédl celou trojici arbitrů v ribanech, v klidu a pohodě. Na dotaz, proč nejdou pískat, mu bylo nezáludně odpovězeno, že je ještě čas. Tento informační šum byl záhy vysvětlen prostě. Když prý vcházeli na znojemský zimák, „slušně“ pozdravili „Čest!“ Odpověď zákonitě zněla: „V šest.“ Je záhadou, kdo touto odpovědí uvedl rozhodčí v omyl. Nařčeno bylo několik stálých členů pořadatelského sboru i členů ochranky, ale nikdo se k tak "významnému" výroku nehlásí. Vzápětí se řádné ustrojení rozhodčí dostavili na led a úvod utkání se tak zpozdil jen o pouhých dvanáct minut.

NEWSLETTER