Musíme zapomenout, nabádá Dopita

Aktuální zprávy
SO 20. 10. 2007
<em>Znojmo</em> - Loňskou sezónu začali Orli velmi dobře. Dokonce se i chvíli vyhřívali na čele tabulky. Letos je to ale jinak. Trápí se a body vozí víc z hřišť soupeřů, než aby je získávali doma. Hráči i trenéři kroutí hlavou nad tím, proč je produktivita týmu žalostná. Klasickým příkladem byl zápas s Třincem, kdy na soupeřovu branku vyslali Orli téměř dvojnásobek střel, za záda Vojtka však prošla jen jedna. <b>Jiří Dopita</b> to vystihl jednoduše: „Dneska byl zápas celkově nepovedený, srazil nás hned první gól. I když jsme pořád nějaký tlak měli, nebylo to výrazné. My jsme hráli a Třinec dával góly.“
foto
Jiří Dopita hůl neláme, věří, že i tyto okamžiky se promění v gól.

Do utkání šli Orli odhodlaně, s vírou ve vítězství: „Říkali jsme si, že dneska se to musí zlomit, že dáme nějaký šťastný gól, ale naopak jsme nešťastný dostali,“ přiznává Dopita. A když se vrátil k hodnocení nepovedené první části soutěže, posteskl si: „My jsme snad letos ani jeden zápas nebyli ve vedení, pořád jsme dotahovali. Když by se nám podařilo vést, tak nás to možná zklidní. Potřebujeme dát gól jako první.“ Stále však neláme hůl nad letošní sezónou, věří v sílu mančaftu a je přesvědčen o tom, že nic není ztraceno: „Dneska skončila první čtvrtina. Ještě máme před sebou tři, může to být úplně jiný. Musíme zapomenout! Jsou před námi další zápasy.“ Znojemští orli zažívají krizi. Ale nebyl by to Jiří Dopita, kdyby neměl po ruce recept, jak z ní ven: „Musíme se psychicky sebrat. V neděli máme další zápas doma. Chtělo by to, abychom se chytli, nejlépe v nějakých dvou zápasech po sobě, kdy dáme aspoň dva tři góly a ne jeden nebo žádnej. Na to se fakt těžko vyhrává.“

Asistent trenéra Pavel Hynek je také optimista. „Nezbývá nám nic jiného než věřit, že v dalším zápase to zlomíme. Musíme ale makat celých šedesát minut a to jsme dneska nedali,“ přiznává. Hynek ví, jaké hráče má na lavičce, zná jejich sílu a proto není malověrný: „Pořád věříme. Až budeme všichni zdraví a mančaft skonzolidujeme, půjdeme nahoru. Spoustu zápasu jsme odehráli slušně, příprava před ligou vypadala dobře, ale bohužel jsme na začátku sezóny ztratili klíčové hráče a pak na nás padla střelecká mizérie.“ Když se mužstvu nedaří, volá se většinou po změnách. „Nějaké trejdy nebo odchody hráčů neřešíme. Pořád věříme, že se dáme dohromady,“ sděluje odhodlaně.


Chce to vyhrát! Možná to nebude o nějaký hokejový kráse, ale dokážeme soupeře přetlačit. Musíme myslet pozitivně.
— Pavel Hynek

Hynek dokázal jednoduše popsat, proč tak málo puků končí za zády brankářů soupeře: „Náš výkon je hrozně křečovitý. Sice hodně střílíme, ale málo střel projde až na brankáře, hodně jich je zblokovaných. Bohužel jsme aktivní v prostorech odkud se góly nedávají, jako v rozích. Jsme slabí v předbrankovém prostoru, v dorážkách.

Pokud mančaft nešlape jak má, je těžké najít cestu, jak ho nabudit. Tápající Zlín zvolil třeba návštěvu ZOO. Ve Znojmě se ale nic podobného nechystá. „Žádný zajímavý exotický výlety neplánujeme, vůbec ne třeba návštěvu zoologický zahrady. Jsme si vědomi, že po sérii neúspěchů není tým v optimálním rozpoložení, ale věřím tomu, že to nějakým způsobem dokážeme zlomit. Chce to vyhrát! Možná to nebude o nějaký hokejový kráse, ale dokážeme soupeře přetlačit. Musíme myslet pozitivně,“ je přesvědčen Hynek.

NEWSLETTER