Tyč vzala Orlům bod

Rozhovory
SO 13. 10. 2007
<em>Praha</em> - Chybělo málo, aby se <b>Martin Růžička</b> stal pro fanoušky Znojma pátečním hrdinou. V závěrečných chvílích, kdy vrcholil znojemský tlak, se ocitnul ve velké šanci a jen konstrukce Dubovy svatyně zabránila Jihomoravským v toužebném vyrovnaní.

Znojemští sice těsně prohráli, ale nemuselo tomu tak být. Kdyby těsně před koncem puk z Růžičkovy hole nemířil do tyče, ale zapadl do branky, bylo by srovnáno. "Trefil jsem to bohužel špatně a skončilo to na břevně. Ale nebylo to tím, že bych ještě stále fandil Spartě," připomněl své bývalé angažmá v holešovickém klubu. "Neměl jsem ponětí o čase. A když to skákalo, tak jsem chtěl do toho bouchnout hned. Kdybych věděl, že mám ještě deset sekund, tak si to zpracuju a pokusím se zakončit v klidu."

První branku vsítili hosté až v 57. minutě, to pak zbývá na vyrovnání už docela málo času. "Měli jsme tam nějaké šance, mohli jsme skórovat dřív, ale bohužel jsme gól nedali," lituje znojemský forvard.

Zápas neměl bůhvíjak závratné tempo, oba týmy vyznávaly spíše pozornou defenzivu. A tak se hrála vyrovnaná partie, v níž se Orli Spartě herně vyrovnali. "Řekli jsme si, že od začátku se bude snažit eliminovat jejich protiútoky a myslím, že se nám to dařilo. Teď už jsou ty týmy tak vyrovnané, že se rozhoduje v proměňování šancí."

S tím má ale moravský celek již delší dobu problémy. "Asi jsme málo důrazní. Kdybychom věděli příčinu, zkusili bychom to změnit. Na tréninku se snažíme střílet góly, snad už to přenesem taky do zápasu," zamýšlí se Růžička nad největší současnou bolestí svého mančaftu. "Je to taková trochu deka. Sice se na to snažíme nemyslet, ale v podvědomí máme, že góly nedáváme."

Po závěrečném hvizdu se strhla menší mela mezi Nedvědem a Svobodou. "O tom moc nevím. Nezapojoval jsem se do toho a ani nějak nebavil."

NEWSLETTER