První zápas s nováčkem z Ústí

Naši soupeři
SO 29. 9. 2007
<em>Znojmo</em> - Hokejisté Znojma mají za sebou tři porážky v řadě a z Ústí nad Labem potřebují přivést vítězství, aby vylepšili svoji nelichotivou jedenáctou pozici v tabulce. Ústečtí Lvi naopak v minulém utkání dokázali, že jsou v extralize právem a odvezli si vysokou výhru z Kladna. V tabulce jim patří dvanáctá příčka a mají stejný bodový zisk jako Orli. Nedělní utkání začíná v 17:30.

Ústečtí Lvi sehráli v přípravě dvanáct utkání. Dokázali třikrát zvítězit, třikrát remízovat a šest duelů skončilo jejich porážkou. Největším úspěchem byla výhra 2:1 na ledě Sparty Praha, naopak vysokou porážku 0:6 utrpěli na vlastním ledě proti Liberci.

Bílí Tygři byli jejich soupeřem i v úvodním kole extraligy a Ústí znovu vysoko prohrálo poměrem 1:6. Ústečtí neuspěli ani proti Slavii, Mountfieldu a proti Vítkovicím, kde však získali alespoň bod za porážku 2:3 v prodloužení. Zbylé dva zápasy se radovali z výhry, nejprve zvítězili 4:3 v prodloužení nad Plzní a v minulém kole si odvezli tři body z Kladna, které přehráli jasně 5:1.

Ústí má mužstvo, které je složené především ze zkušených hráčů, neboť deset z nich překročilo hranici třiceti let. Jako jednička v brance působí Petr Přikryl, který si v minulosti vyzkoušel chytat i za Znojmo. V obraně je největší postavou Andrej Novotný a v útočných řadách patří k nejlepším například Milan Antoš, Tomáš Klimt, František Mrázek a bývalý Znojmák David Pazourek. Hvězdou číslo jedna je Jan Čaloun, který bude ovšem pro zranění svému týmu velmi dlouho chybět. Posledním hráčem, který dříve oblékal dres Orlů, je Jan Klobouček.

Znojemští orli musí řešit problémy s marodkou. V minulém utkání chyběli tahouni Jiří Dopita, Jaroslav Svoboda, Jiří Trvaj a Radim Bičánek. Zatímco první tři jmenovaní by se mohli na ledě objevit, kapitán Bičánek si na návrat musí ještě počkat. Domácí Ústí nemůže počítat s již zmiňovaným Čalounem a kromě něj se v minulém utkání nepředstavili ani Jan Klobouček a Jan Heřman.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Kameš - Chmelíř, Chvátal, Tesařík, Jareš, Mojžíš, Kotaška, Kříž, Švrček - Erat, Demel, Růžička, Plášek, Haman, Padělek, Selingr, Čachotský, Beroun, Procházka, Meidl

HC SLOVAN ÚSTEČTÍ LVI: Přikryl - Novotný, Vágner, Houdek, Ficenc, Zeman, Evan, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Míka, Nedorost, Liščák - Špirko, Martinec, Klimt - Šaffer, Mrázek, Hašek

Ostatní zápasy 7. kola
HC Slavia Praha - HC Moeller Pardubice
RI OKNA Zlín - HC Energie Karlovy Vary
Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec
HC Vítkovice Steel - HC MOUNTFIELD České Budějovice
HC Sparta Praha - HC GEUS OKNA Kladno
HC Lasselsberger Plzeň - HC Litvínov

NEWSLETTER