Parádní prostředí, žádný problém, úmorná dřina

Aktuální zprávy
PÁ 8. 6. 2007
Ž e l e z n á R u d a - Tento týden tráví znojemští hokejisté na soustředění v Železné Rudě na Šumavě. Jejich dočasným domovem se stal SKI-BIKE APARTMENTS v lyžařském areálu Samoty.

„S průběhem jsme spokojeni i díky výbornému počasí,“ hodnotí dosavadní průběh soustředění trenér Pavel Hynek. Ve stejném duchu mluví i útočník Radek Haman: „Je to tady úplně úžasné i počasí nám vyšlo. Ale je tady samozřejmě dřina, to je míň příjemné, ale s tím jsme počítali. Je to na okraji Železné Rudy, trochu bokem. Kolem jsou chaty, úplně samota to není. Hned za barákem je sjezdovka, kolem kopce.“

Náplní soustředění je kombinovaný trénink - dopoledne kolo, odpoledne tělocvična, běhání atd... Denní režim je následující:
- 7:15 budíček
- 7:30 rozcvička před chatou
- 8:00 snídaně
- 9:00 dopolední trénink
- 12:00 oběd
- 13:00 – 15:00 polední klid
- 16:00 odpolední trénink
- 19:30 večeře
- 22:00 večerka

„V podstatě pravidelně střídáme ráno kolo a odpoledne tělocvičnu. Ve středu jsme absolvovali několikrát výjezd na Pancíř, odpoledne jsme měli rehabilitaci v německém Zwiesslu. Jsou to lázně kousek za hranicemi. Kromě venkovních bazénů, je tam sauna, římské lázně, vířivky. Byla to pohoda, relax,“ popisuje Haman průběh soustředění.

Dřina jim skončí v pátek po obědě, pak vyrazí domů. „V pátek si dáme ještě dopoledne tělocvičnu a po obědě vyrazíme domů. V pondělí už zase najedeme na normální režim ve Znojmě,“ sděluje Haman.

Tréninkové dávky byly opravdu intenzivní a i dobře trénovaní hokejisté cítili velkou zátěž na svůj organismus. „Máme toho za ty čtyři dny opravdu dost. Ale o tom to soustředění je, musí se jet na doraz. Každý den po večeři se těšíme na pokoj, lehneme a většinou usínáme u televize. Akorát v pondělí jsme šli na zákusek do cukrárny,“ vypráví Haman. Trenér Hynek s úsměvem prozradil, že vůbec nemusí hráčům kontrolovat večerky: „Jsou tak utahaní, že většinou hned spí.“ Přiznal to i Haman: „To je pravda. Máme toho opravdu dost a jsme rádi, když si můžeme lehnout a spát. Dokonce i po obědě si rádi na ty dvě hodiny zalehneme a pospíme si.“

Přesto znojemský útočník hodnotí soustředění kladně: „Myslím si, že to určitě splnilo svůj účel.“ Neopomene zmínit i další důležitý faktor pro dobré fungování kolektivu: „Jsme pořád spolu, poznáme se víc, utužuje se tak parta.“

Během soustředění nenastaly žádné komplikace. „Nevyskytl se zatím žádný problém, jen Luboš Urbánek ztratil mobil, ale ten se pak našel. Jinak úplně vše v pohodě, nikdo se nezranil,“ spokojeně konstatuje trenér Hynek.

Pokud by měl někdo z čtenářů měl cestu na Šumavu, může si prohlédnout místa, kde znojemští hokejisté zanechali hektolitru potu. Informace najdete na této internetové adrese www.samoty.com.

FOTOGALERIE ZE SOUSTŘEDĚNÍ

NEWSLETTER