S chutí do šestého zápasu

Naši soupeři
ÚT 13. 3. 2007
Z n o j m o - Už to s Orly vypadalo bledě, když ve čtvrtfinálové sérii s Pardubicemi prohrávali 0:3 na zápasy. Jenže nastalo jejich zmrtvýchvstání a poslední dvě střetnutí vyhráli a snížili stav na 2:3. Nyní je čeká ve středu utkání v domácí Hostan aréně, kde se pokusí o vyrovnání série. Vyhrát chce však i pardubický Moeller, který se napotřetí pokusí o poslední krok do semifinále. Napínavý duel na jihu Moravy začne v 17:00 hod.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Zlomem pro Orly jakoby se stalo třetí nepovedené utkání a bitka v jejím závěru. Spadla z nich deka a v následujících dvou zápasech vládli na ledě. Už více porozuměli pardubickým přesilovkám, ve kterých dokázali účinně eliminovat tlak Východočechů. Ti za posledních 120 minut vstřelili pouhý jeden gól.

foto/
≡ Michal Tvrdík své bývalé spoluhráče vůbec nešetří

Znojmo se obrovsky zvedlo a chce jít za dalším vítězstvím. "Po psychické stránce tým nesmírně pookřál. Play off si hráči nyní vychutnávají. Zkusíme využít domácí prostředí k vyrovnání série," řekl trenér Miloslav Hořava.

Ale soupeř si uvědomuje, že musí pořádně zabrat, aby dosáhl kýženého cíle, jak uvedl kapitán pardubického týmu Miroslav Hlinka na klubovém webu: „Musíme se vrátit ke hře, která nás zdobila, jezdit po zadku a potit krev.“ Bude zajímavé sledovat, zda najde pardubický tým taktiku, se kterou by uspěl na znojemské hráče a jak se naopak Orli vyrovnají s tlakem, který na nich bude.

V posledních zápasech se Znojmu podařilo „vymazat“ střelce Petra Sýkoru, který je obrovskou ofenzivní devízou Pardubických. Nejvíce gólů v celé sérii dosud nastřílel hráč hostující z Moelleru ve znojemských barvách Michal Tvrdík, skóroval jako jediný třikrát. Peter Pucher, za kterého byl Tvrdík vyměněn, se proti svému bývalému týmu neprosadil ani jednou a na svém kontě nemá dosud ani žádný kanadský bod.

Z brankářů obou týmů se každému podařil shut out, pardubickému Jánu Lašákovi dokonce dvakrát. Ten je na tom i o něco lépe statisticky s 95,04 procentní úspěšností. Jiří Trvaj má úspěšnost 94,59 procent. Oba se mohou pyšnit průměrem obdržených branek méně jak dvě. Lašákův průměr je 1,4 a Trvajův 1,8. Kromě nich se v letošním play-off dostal pod hranici dvou gólů už jen třinecký Roman Čechmánek (1,88), který má ale lepší procentní úspěšnost (95,39) a vévodí brankářským statistikám.

V kádru Orlů bude chybět obránce Ivo Kotaška, který nenastoupil již v minulém utkání kvůli zranění ramene. Pardubická sestava by měla být kompletní.

Sestavy z minulého kola:
HC Moeller Pardubice: Lašák - Píša, Čáslava, Snopek, Havíř, Linhart, M. Čech, Koma - P. Sýkora, Pucher, Rolinek - Čaloun, Pivko, Andrašovský - F. Mrázek, M. Hlinka, Ondřej - Kolář, Koukal, Blažek

HC Znojemští orli: Trvaj - Kříž, Jareš, Němeček, Chvátal, Švrček, Mojžíš - Kucharczyk, Dopita, M. Růžička - A. Padělek, Tvrdík, Selingr - Svoboda, Haman, Meidl

NEWSLETTER