Znojmo se nevzdává

Naši soupeři
NE 11. 3. 2007
Z n o j m o - Znojmo dokázalo v sobotu poprvé v play off porazit tým Pardubic a odvrátit tak na chvíli hrozbu vyřazení. Další úkol však nebude vůbec snadný. Pokud chtějí sérii ještě jednou vrátit zpět do Znojma, musí v pondělí vyhrát v pardubické ČEZ aréně, kde se jim však v letošním čtvrtfinále vůbec nedaří. Ze dvou zápasu nemají na kontě ani jednu výhru a skóre 2:7. Zápas bude rozehrán v 17.00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

V obou utkáních v Hostan aréně byl viděn podobný hokej, vždy se šťastným koncem pro jiný tým. Nejprve se v pátek radovali z výhry 0:3 hosté, když všechny branky vsítili v přesilových hrách a stejným poměrem vedli i v sérii, v sobotu se z výhry naopak radovali domácí, když díky dvěma rychlým gólům na začátku zápasu vyhráli 3:1 a připsali si své první vítězství proti Moelleru.

Pro udržení se ve vyřazovacích bojích musí Znojmo v pondělí zvítězit. Pozor si bude muset dát hlavně na pardubické „smrtící“ přesilovky, které jsou hlavní zbraní Východočechů. Z 11 vstřelených gólů proti Orlům, daly Pardubice 8 v početní převaze.

Pardubičtí se v sérii ujali rychlého vedení 2:0 na zápasy, k čemuž přidali ještě jedno vítězství na ledě Orlů. Do pátého utkání čtvrtfinálové série na domácím ledě tak vstupují ve velké herní pohodě.

Znojmu chybí stále zranění Plášek, Erat a Bičánek. Naopak po jednozápasové absenci, zaviněné trestem ve hře, se do sestavy Orlů vrací Jaroslav Svoboda. Pardubice by měly nastoupit v plné sestavě. Otazník visí poze u startu Tomáše Rolinka, který má naražené koleno, ale podle trenéra Říhy by měl v pondělí normálně hrát.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Kříž, Jareš, Kotaška, Mojžíš, Švrček, Němeček - Kucharczyk, Dopita, M. Růžička - A. Padělek, Tvrdík, Selingr - Beroun, Haman, Meidl - Nedorost, od 21. min. navíc Vaškovič.

HC MOELLER PARDUBICE: Lašák - Píša, Čáslava, Snopek, Havíř, Linhart, M. Čech, M. Šeda - P. Sýkora, Blažek, Hlinka - Čaloun, Pucher, Andrašovský - F. Mrázek, Pivko, Ondřej - Kolář, Koukal, Starý.

NEWSLETTER