Odpočatí Orli budou odrážet snahu po odvetě

Naši soupeři
ÚT 14. 11. 2006
Z n o j m o - Do dalšího kolotoče zápasů naskočí po reprezentační pauze Znojemští orli na svém ledě proti Slavii, která se dokázala dostat jak z herní krize, tak ze dna tabulky. Znojmu se nepodařilo zvítězit v pěti předešlých zápasech a podle toho se odvíjely i tréninky během pauzy. „Pracovali jsem na všem. I na psychice. Kluci byli svázaní, působili na ledě nervózním dojmem. To jsme se snažili změnit," řekl kouč Hořava. Utkání začne v 17:30 v Hostan aréně.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku
Proč přijít na hokej?

K mužstvu se připojil útočník Václav Meidl. Zařadí ho trenér do sestavy již ve středu?
Komu více prospěla pauza, Znojmu nebo Slavii?
Hráči doufají, že se opět naladí na vítěznou vlnu i díky podpoře svého publika.

Vzájemné klání úspěšnější pro Znojmo

Ačkoliv byla Slavia svému soupeři po dvě třetiny vyrovnaným soupeřem, její hráči však v poslední části polevili, což Orli potrestali třemi brankami. Velký problém měl pražský klub i s proměňováním přesilovek, z jedenácti byla úspěšná pouze jediná. Na domácí straně panovala obrovská spokojenost. "Bylo to naše nejlepší letošní utkání," pochvaloval si Jan Votruba. Hned trojice znojemských hráčů si připsala první branku za Znojmo, jmenovitě Růžička, Selingr a Kotaška.

Jak Růžička přišel téměř o hlas

Sedm kol trvala série prohraných utkání, jejíž konec dovolilo mužstvo Vítkovic. Obrovskou úlevu pocítil trenér Růžička, který dokonce uvažoval o odchodu ze své pozice. Ochraptělým hlasem, kdy na hráče po dlouhé době opět křičel, přiznal: „Pro nás je důležité, že jsme vyhráli. Opět jsme vedli, pak bylo vyrovnáno, naštěstí jsme to v závěru dokázali rozhodnout.“ K obratu dopomohla i první letošní výměna. Z Plzně přišel útočník Rataj, opačným směrem putoval Divíšek. Vedení angažovalo také lotyšského obránce Marise Jasse.

Jednou dole, jednou nahoře

Zažehnání krize z úvodních kol vneslo do mužstva dostatek sebevědomí, díky němuž Pražané dokázali porazit pět soupeřů v řadě. „Herně jsme se určitě zvedli,“ objasňuje trenér Kalous. „Ale pořád jsme v tabulce hodně dole. Musíme však přiznat, že vidíme na mužstvu pozitivní věci a snad se zvedáme.“ Přesto však byla na hráčích stále patrná roztržitost. Dvě třetiny dokázali svého protivníka přehrát, ale v závěru se museli o zisk tří bodů strachovat. „To je už u nás naprosto normální,“ přiznal útočník Sup. „Diváci si asi na to budou muset zvyknout. Daří se nám jít do vedení a pak to horko těžko udržíme.

Nová jednička v brance

Problémy na postu gólmana, kdy jednička v brance Franěk byl nemocný a druhý brankář si poranil rameno, vyřešil vicemistr angažováním pardubického Svobody, o kterého tamější vedení již nestálo. "Dva gólmani kvalitou Adama Svobody a Jána Lašáka nemohou být v jednom týmu. Klub to stojí nemalé peníze a jeden z nich sedí, přitom jsou oba ve věku, kdy musí chytat. Proto jsme se rozhodli k tomuto kroku,“ uvedl generální manažer Východočechů Kusý. „Je to hodně kvalitní brankář, je to jeden z mála kvalitních brankářů u nás, chytal za reprezentaci, má bohaté reprezentační zkušenosti, hodně si od něj slibujeme,“ okomentoval Svobodovo angažmá trenér Růžička.
Naopak na hostování do Karlových Varů byl uvolněn Vondrka, jemuž se v letošním roce příliš nedařilo. "Na led jsem se dostával sporadicky, chtěl jsem to nějak řešit. Impuls vzešel ode mě. Zhruba před dvěma týdny jsem se o tom bavil s Vláďou Růžičkou. Potřebuju hrát, proto jsme s agentem začali přemýšlet o hostování v jiném extraligovém klubu," říká sám útočník o svém angažmá.

Sestava Slavie z posledního utkání: Svoboda - Žižka, Kadlec, Graňák, Hlavačka, Drtina, Jass, Kolařík - Sup, Červenka, Sobotka, Čermák, Dlouhý, Beránek, Bednář, Vondrka, Vlasák, Hruška D., Rataj, Doležal

Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann, Jiří Kalous

NEWSLETTER