Ve druhé třetině jsme měli dát více gólů, míní Dopita

Aktuální zprávy
PO 23. 10. 2006
Přestože Znojmo už po šesti minutách prohrávalo 0:2 a nakonec podlehlo Plzni 1:5, zápas zdaleka nebyl tak jednoznačný. Orli sahali po dobrém výsledku, ovšem v klíčové druhé třetině se prosadil pouze <b>Jiří Dopita</b>, který snížil na 1:2. "V těchto chvílích jsme byli lepší a měli jsme i nějaké šance vyrovnat, ale v závěru třetiny jsme si dvěma hrubkami celý zápas prohráli," litoval po utkání Jiří Dopita. V poslední minutě prostřední části pak Znojmo dvakrát inkasovalo a hosté se zlomili. "Třetí třetina už se jenom dohrávala," uznal Dopita.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Dopita byl v Plzni jasně nejlepším hráčem hostí, pro Plzeňské častokrát znamenala jeho přítomnost na ledě nebezpečí. Pouze Dopita také dokázal překonat Romana Málka. "Jiří Dopita byl jediný, komu se dnes dařilo. Nikdo jiný se k němu nepřidal a budeme se muset nad tím zamyslet," říkal asistent trenéra Znojma Jan Votruba. Dopitův gól byl ukázkou hráčova mistrovství. "Plzeňští obránci si hlídali hráče před brankou. Vyjel jsem z rohu a dal jsem to Romanovi mezi nohy," popsal ho sám Dopita.

Zápas kromě šesti branek nabídl i řadu tvrdých střetů. Dva z nich vzbudily velkou pozornost. Znojemský Jan Votruba se zlobil na Radka Matějovského, který se dvě minuty před koncem tvrdě střetl se znojemským brankářem. Trvaje následně bránil obránce Bičánek. "To, že jde plzeňský hráč do Jiřího Trvaje za brankou, se nám opravdu nelíbí. Dominantní je na ledě dnes rozhodčí, ne hráči," postěžoval si Votruba. Plzeňské fandy naopak "pobouřil" Jiří Dopita, který uštědřil ránu pěstí plzeňskému mladíkovi Dernerovi. "Nervy nám netekly. Myslím, že za stavu 5:1 je zbytečné, aby někdo atakoval gólmana nebo se dohrávaly souboje. Ale k hokeji to asi patří," pokrčil rameny Jiří Dopita.

Plzeňané po porážce ve Vítkovicích jeli přes celou republiku domů. Do Plzně dorazili až v půl třetí ráno, ale v neděli to na nich nebylo vůbec znát. Podali na své poměry mimořádně kvalitní výkon. "Nechci snižovat výkon Znojma, hrálo tu dobře. Kluci ale ukázali obrovskou vůli po výhře," uvedl plzeňský trenér Jiří Kučera. "Kluky jsem před zápasem hecoval, říkal jsem jim, že Znojmo je hodně nahoře, že nás mohou podcenit a my na ně musíme vlítnout," říkal po zápase obránce domácích Mario Cartelli. "Tabulka je strašně našlapaná, kdybychom prohráli, jsme zase třináctí. Po včerejšku jsme věděli, že musíme urvat vítězství," doplnil ho útočník Tomáš Divíšek.

NEWSLETTER