Zúročí Znojmo oddychový den?

Naši soupeři
SO 21. 10. 2006
Z n o j m o - V neděli 22.10. zajíždí Orli k utkání 17. kola O<sub>2</sub> extraligy na led Plzně. Západočeši se musí pokusit rychle zapomenout na prohru v sobotní dohrávce, ve které podlehli Vítkovicím 3:5, a tak Znojmo bude mít nejen výhodu jednoho oddychového dne, ale i větší pohody díky páteční výhře nad třineckými Oceláři. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.
K zápasu ve Znojmě nevyrazili Plzeňští včas a chybějící část rozbruslení byla na jejich výkonu patrná. Domácí se ujali vedení hned první střelou Pláška a Lasselsberger se již nedokázal vzpamatovat natolik, aby byl svému soupeři rovnocenným protivníkem. „Nehráli jsme dobře, řekli jsme si taktiku, ale hráči ji neplnili. Soupeř byl rychlejší a přehrál nás,“ zhodnotil utkání trenér Radek Kampf.

Do střetnutí s Pardubicemi nastoupila Plzeň s poněkud pozměněnou sestavou a tento tah se jí vyplatil. Dvě třetiny hosté domácím nestačili a když nedokázali odpovědět na Ratajovu branku ani trestným střílením, udržel si Málek čisté konto. „Jsem za ty tři body rád. Byl to hodně těžký zápas. Možná se znovu ukázalo, že Plzeň na Pardubice zahrát umí,“ radoval se z výhry Richard Král, kterému se podařilo vstřelit svůj první letošní gól až v sedmém kole v utkání se svým bývalým zaměstnavatelem. „Bral jsem zápas prestižně. Těšil jsem se, až Zlín odvolá gólmana. Jinak zatím asi gól dát neumím,“ vtipkoval útočník.

foto/
≡ Ex-Orel Václav Benák

Plzeň si na výhru na ledě soupeře musela počkat až do zápasu s Kladnem, ve kterém se do sestavy vrátil kapitán Trnka, jenž ve Znojmě utrpěl zranění zápěstí. Trenér Kampf byl s hrou mužstva velmi spokojen. "Naši svěřenci předvedli velmi dobrý pohyb po celé hrací ploše, navíc jsme hráli velice obětavě. Byli jsme často v oslabení. Samostatnou kapitolou byl brankář Málek, který zachytal výborně a pomohlo mu i štěstí." Utkání na Spartě i s Třincem si byla velmi podobná, Lasselsberger podal v první třetině lepší výkon než soupeř, ale ve zbývající části již na něj nenavázal a tudíž nemohl počítat se ziskem tří bodů.

V utkání Západočechů byla favoritem právě Plzeň, ale předváděnou hrou svoji roli nesplnili. "Sehráli jsme velmi slabé utkání, možná nejhorší v této sezoně. Dvě třetiny si s námi Karlovy Vary pohrávaly a jen díky brankáři Málkovi jsme neprohrávali ještě víc. Ve třetí třetině se to zlepšilo, ale domácí si výsledek pohlídali. Jsem velmi zklamán, chvílemi mně bylo stydno,“ vyjádřil se po zápase kouč Sýkora, pro kterého se stalo toto střetnutí osudným. Vedení se totiž rozhodlo pomoci týmu k lepším výkonům výměnou osazenstva na trenérské lavici. Marka Sýkoru a Radka Kampfa vystřídal Jiří Kučera a František Černý. "Tým bohužel nesplňoval očekávání a výkon ve Varech nás přiměl jednat. Provedli jsme výměnu s chladnou hlavou. Od začátku sezony byly naše výkony nevyrovnané. A to není důstojné pro tým, jaký v Plzni je a jaké podmínky jsou mu vytvářeny. Je mi jasné, že výměna trenérů není všelék. Nijak nezpochybňuju, že je Marek Sýkora kvalitní trenér a že svou práci dělá dobře. Ale chtěli jsme dát týmu nějaký impulz a těžko můžeme vyměnit polovinu hráčů,“ vysvětloval situaci šéf klubu Tomáš Král.

Nejenom první trenérská změna proběhla v Plzni, ale i první hráčská výměna. Ze Slavie přišel Tomáš Divíšek, na opačnou stranu směřoval Igor Rataj. „Je to z naší strany snaha vylepšit produktivitu," řekl o změně Tomáš Král. „Ratajovi se nedařilo v zápasech tak, jak jsme si představovali my i on. Nijak nezpochybňujeme jeho kvality a přednosti. Ale stejně je to i s Tomášem Divíškem, který na tom byl podobně ve Slavii. Dostali jsme nabídku a dohodli jsme se. A jde i o typově podobné hráče. Věřím, že oběma změna pomůže."

Sestava Plzně z posledního zápasu: Málek - Derner, Cartelli, Nedoma, Malinský, Pulpán, Mazanec, Trnka, Benák - Divíšek, Zelenka, Matějovský - Adamský, Šindel, Důras - Kepl, Šaffer, Heřman - Ludvík, Král, Fabuš.

Trenéři: Jiří Kučera, František Černý

NEWSLETTER