V Pardubicích se budou Orli snažit prodloužit vítěznou sérii

Naši soupeři
SO 7. 10. 2006
Z n o j m o - K utkání 12. kola O<sub>2</sub> extraligy zajíždí Znojemští Orli na domácí led HC Moeller Pardubice. I když Znojmu patří první místo v tabulce, za favorita tohoto zápasu jsou považováni domácí, které od vedoucí pozice dělí pouze tři body. Orli již čtyři utkání po sobě neprohráli a budou toužit zůstat na vítězné vlně. Úvodní buly bude vhozeno v 18:30 v ČEZ aréně.

Loňský neúspěch měl za následek radikální obměnu mužstva. S Pardubicemi se rozloučil Mudroch, který odešel do Karlových Varů. Vágner bude rok hostovat v Českých Budějovicích a Kántor se dohodl na novém působišti v týmu švédského mistra Färjestadu. Klub opustili i útočníci Mikeska s Lubinou. Naopak získal reprezentanty Čecha a Píšu, jenž se vrací po pěti letech v zahraničí. V zadních řadách se objeví i extraligoví nováčci Šeda a Slovák Koma.

Na trenérskou lavičku se vrátil Miloš Říha, který nevykřikuje žádná přehnaná předsezónní prohlášení: „Je těžké si dávat cíle, vždyť jsem tady dva roky nebyl. Samozřejmě každý máme svoje představy, ale já je nikdy neříkám dopředu. Chci, aby mužstvo v každém zápase odvedlo maximální výkon a aby každý hráč předvedl na ledě vše, co v něm je. Pak mohou přijít výsledky a vedení klubu i fanoušci budou spokojeni. Rozhodně se neberu jako spasitel. Všichni si ještě dobře pamatujeme, jak jsem odtud odcházel. Tehdy jsem určitě nebyl spasitel. Naopak to vypadalo tak, že jsem všechno podělal já. Chci jen udělat svou práci. Přesvědčit hráče, aby makali. Pak mohou přijít výsledky.“ Pardubická příprava byla opravdu nevídaná, neprohráli v základní hrací době jediné utkání a v prodloužení podlehli pouze jedinému soupeři.

foto/
≡ V přípravě podlehlo Znojmo Pardubicím 0:3

Extraligový herní projev už tak stabilní není, připomíná spíše sinusoidu. V prvních zápasech si Pardubice celkem snadno poradily se Vsetínem, Vítkovicemi a Kladnem, spolehnout se mohly na svoji přesilovou hru. „Kluci nekomplikují hru těžkými rozehrávkami. Hodně střílí, tlačí se na branku. To je důležité, zápasy se budou v přesilovkách rozhodovat,“ komentoval utkání v Ostravě trenér Říha a po duelu na Kladně si výkony svěřenců pochvaloval ještě více: „Moje mužstvo ukázalo všem svoji herní kvalitu, jak při stejném počtu hráčů na ledě, tak při přesilovkách i v oslabení.“ Trenér mohl být opravdu spokojen, tým byl první a průměr na zápas byl 5 branek.

Po dvou následujících kolech se však začaly objevovat na tváři trenéra Říhy vrásky. V zápasech se Zlínem i Plzní nebyli hráči schopni vstřelit jediný gól. „Zakončení nám teď nejde,“ přiznal Říha. „Dařilo se nám všechno. Hráli jsme zodpovědně, jednoduše. Jenže právě asi pod dojmem lehkých vítězství jsme od toho upustili.“ V utkání se Spartou se Moeller ujal Rolínkovou brankou vedení, ale Pražané odpověděli šesti přesnými zásahy. Po třinecké kanonádě nemohla být nálada v týmu o mnoho lepší. „Co mám po takovém utkání říct... Třikrát jsme se dostali do vedení, pokaždé jsme o něj lehce přišli po zbytečných chybách. Domácí vynikajícím způsobem sehráli přesilovky pět na tři, kterou dvakrát využili. Nakonec jsme dali ještě dva kontaktní góly, ale hned jsme zase inkasovali,“ hodnotil hru trenér Říha.

Na výkony ze začátku září navázali Východočeši s Karlovými Vary. „Bylo to kostrbaté a totálně vybojované vítězství. Ale máme tři body. To nejdůležitější a nejcennější,“ oddechl si kapitán Miroslav Hlinka. Stav 3:0 v první třetině posledního zápasu na Slavii naznačoval, že vítězná sérii by mohla být opět přerušena, ale hráči se dokázali semknout a v prostřední části nasázet za Fraňkova záda čtyři góly.

Nejúspěšnějším střelcem v pardubickém dresu a v extralize celkově je Petr Sýkora, který má na svém kontě 11 gólů v jedenácti zápasech.

Sestava Pardubic z posledního zápasu:Lašák - Píša, Havíř, Novotný, Snopek, Martin Čech, Čáslava - P. Sýkora, Rolinek, M. Hlinka - Ondřej, Blažek, Andrašovský - Čaloun, Koukal, Tvrdík.

Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík

NEWSLETTER