Pokus o skalp Zlína

Naši soupeři
SO 16. 9. 2006
Z n o j m o - V neděli zajíždí Orli na led dosavadního lídra tabulky. Zlínské Hamé zatím nepoznalo hořkost porážky a v dosavadním průběhu extraligy ztratilo pouze jeden bod. Soupeři se během letní přípravy střetli dvakrát a v obou zápasech zvítězili domácí. V přímém souboji o přední příčky O<sub>2</sub> extraligy se očekává taktický boj se zabezpečenou obranou a čekáním na soupeřovu chybu. Zápas začíná v 17.00 na stadionu Luďka Čajky.

Zlínský trenér Bokroš nebyl s přípravou příliš spokojen, mužstvo ze čtrnácti zápasů svého soupeře pokořilo pouze šestkrát. Přesto nová posila v útočných řadách Marek Melenovský dokázal vsítit jedenáct branek, na devět z nich mu nahrál jeho spoluhráč z útoku Petr Leška a jak trenér, tak i hráči si novou spolupráci pochvalovali. Tým opustilo několik opor a posílení kádru je pouze dočasné pro první třetinu soutěže. Pak nově příchozí Sekeráš s Tomíkem vymění žlutomodrý dres za barvy švédského Malmö a Jiří Marušák by chtěl od listopadu zkusit angažmá v Rusku. Brankářskou jedničkou stále zůstává Igor Murín, avšak záda mu místo Altrichtera, který nyní působí v Litvínově, budou krýt mladíci Jakub Cech a Dalibor Sedlář. "Všímám si jich, protože v každém věku se dá něco naučit. I já se mám pořád co učit," poznamenal slovenský gólman. Co by teda od mladších spoluhráčů přejal, kdyby mohl? "Rozehrávku. Tu mají určitě lepší," přiznal.

foto/

Nejproduktivněji se podle očekávání projevuje první pětka ve složení Tomík - Leška - Melenovský, ale dostatek času na ledě stráví i čtvrtá lajna složená z mladíků Kubiše, Pšurného R. a Balána. "Dostáváme hodně prostoru, snažíme se toho využít," poznamenává Kubiš a trenér Bokroš dodává, „Zatím ode mě dostali zelenou, pokud nabídnutou šanci využijí, budou mít na ledě dostatek prostoru.“

Po čtyřech odehraných kolech okupuje Zlín první příčku tabulky, když ztratil pouze jediný bod po utkání v Pardubicích, kde o výhře rozhodovaly až samostatné nájezdy. Výraznou posilou sebevědomí bylo pro hráče vítězství nad 8:4 nad pražskou Slavií, i když trenér Stuchlík pár chybiček našel: „Na naše poměry to byl hodně divoký zápas. Jsme spokojení s třemi body i hrou dopředu. Ale Slavia nás vyškolila v přesilovkách, během našeho oslabení jsme dostali všechny čtyři branky, takže máme důvod k zamyšlení. “ S tím souhlasí i útočník Ivan Rachůnek, který má o příčině kanonády jasno. „Rozhodl větší důraz v zakončení. Většina gólů v extralize teď padá z dorážek před brankovištěm a my jsme u odražených puků byli o krok dříve než obránci Slavie. Navíc jsme lépe bruslili a měli i tolik potřebné štěstí.“

Od utkání se Slavií chybí mužstvu Miroslav Okál, jenž se podrobil operaci menisku a měl by chyběl tři měsíce.

Sestava Zlínu z posledního utkání: Murín - Hamrlík, Galvas, Marušák, Horáček, Zubíček, Vosátko, Nosek, Sekeráš - Melenovský, Leška, Tomík - Kovář, M. Čech, Rachůnek - Kašpařík, Kristek, Záhorovský - Kubiš, Balán, R. Pšurný.

Trenéři: Ernest Bokroš a Jaroslav Stuchlík.

V sestavě Znojma nejsou hlášeny žádné změny.

NEWSLETTER