První soupeř na domácím ledě

Naši soupeři
SO 9. 9. 2006
Z n o j m o - V neděli na svém stadionu Orli přivítají celek Kladna, jenž v prvním kole podlehl taktéž svému soupeři, a to stejným skóre 1:2, a tak se spolu dělí o deváté místo. Oba týmy se tedy budou snažit o získání prvních letošních bodů. Utkání začíná v 17:30 v Hostan aréně.
Proč přijít na zimní stadion?

Nejnovější znojemská posila Jaroslav Svoboda se nechala na konci utkání na Spartě vyloučit a tím ztížila svému týmu možnost vyrovnání. Napraví svou reputaci před domácími fanoušky?
Navrátilec z hostování v Karlových Varech Pavel Selingr se v přípravných utkáních trefil celkem pětkrát. Dokáže svou střeleckou potenci přenést i do extraligových zápasů?
V týmu hostí se představí "bratrská" dvojice Martin Procházka a Pavel Patera.

HC RABAT KLADNO

Kádr kladenského celku oproti loňsku nedoznal výraznějších změn. Jediným novým hráčem s extraligovými zkušenostmi je bývalý plzeňský obránce Martin Štěpánek. V obraně ovšem najdeme dalšího velezkušeného hráče, kterým je Libor Procházka. Ten je však s vedením domluven na hostování jen do 15.října, pak by se měl připojit ke svému klubu Anyang Halla. Loňskou sezónu se tým potýkal s řadou zranění, jež z velké části zapříčinila umístění Kladna až na konečném předposledním místě, proto si trenéři přejí, aby se tato situace neopakovala. Kapitán Patera je ale o něco méně skromný a věří v titul.

Změny v kádru:

Přišli:
Martin Štěpánek (Lasselsberger Plzeň), Jiří Kuchler (Slovan Ústí nad Labem - návrat z hostování), Aleš Pavlas (Slovan Ústí nad Labem), Michal Havel (Slovan Ústí nad Labem - návrat z hostování), Marek Čurilla, Petr Jaroš.

Odešli:
Josef Zajíc (Berounští Medvědi), Lukáš Musil (Mladá Boleslav), Jaroslav Špelda, Jan Besser (Berounští Medvědi)

Zranění, nemoci: Jakub Evan (problémy s kotníkem)

Sestava z posledního zápasu: Orct (Lev) - Ševc, Zeman - Pavlas, Štěpánek - L. Procházka, Čech - Hájek - Frolík, Patera, M. Procházka - Bílek, Gardoň, Hluchý - Horna, Kalla, Kuchler - Havel, Čurilla, Jaroš - Diviš

Trenéři: Zdeněk Müller, Petr Kasík, Miroslav Krása


HC ZNOJEMŠTÍ ORLI

Orli v Praze potvrdili, že výsledky přípravných zápasů nejsou příliš relevantní, že až extraliga dokáže „zkontrolovat“ připravenost týmů, a po většinu zápasu dokázali být Spartě rovnocenným soupeřem. O něco vyhecovanější bylo utkání pro Martina Růžičku, který loni se Spartou vybojoval titul a v pátek v dresu jihomoravského klubu proti svému bývalému zaměstnavateli nastoupil poprvé. Vynikající výkon předvedl brankář Jiří Trvaj, díky němuž Znojmo neinkasovalo více branek.

Sestava z posledního zápasu: Trvaj - Němeček, Bičánek, Čakajík, Jareš, Kotaška, Mojžíš, Šmach, Turoň - Svoboda, Pucher, Růžička - Erat, Dopita, Selingr - Beroun, Haman, Plášek - Harand, Vaškovič, Kucharczyk

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

NEWSLETTER