Na oslavy se síly vždycky najdou, směje se Peter Pucher

Aktuální zprávy
ČT 23. 3. 2006
Z n o j m o - Hromový křik se po vítězném zápase rozléhal ze znojemské kabiny. Unavení, ale obrovsky šťastní Orli sledovali <b>Petera Puchera</b>, kterak zbavuje prezidenta klubu Jaroslava Vlasáka vlasového porostu. "Na oslavy se vždycky síly najdou," svěřil se s úsměvem úspěšný lazebník Pucher po svém holičském výkonu. "V dnešním zápase jsme se pořádně vyhecovali a měli jsme i štěstí," uvedl pak k poslednímu čtvrtfinálovému zápasu, kterým Orli překročili dosud nepřekonanou hranici v play-off.

Peter Pucher vedl jako kapitán Orly do pěti čtvrtfinálových bojů v play-off, teprve letos ale odešel se svou družinou jako vítěz. Rozhodující moment posledního zápasu se podle něj odehrál ve druhé přestávce, před kterou Orly zaskočilo zaváhání Jiřího Trvaje. "Velmi důležité bylo, že jsme si uvědomili, že ještě není konec, pořádně jsme se vyhecovali a řekli jsme si, že musíme do poslední části hrát jako v prvních dvou třetinách, ve kterých jsme hráli dobře. Nakonec se to podařilo, dali jsme i s trochou štěstí druhý a třetí gól a vyhráli, ale myslím, že jsme hráli opravdu dobře."


Myslím si, že se máme na co těšit!
— Jan Votruba
Ústředními postavami čtvrtfinálové série byli zcela jistě Jiří Trvaj a Jiří Dopita. Možná právě jejich příspěvek v minulých sezónách Orlům chyběl. "V play-off potřebujete štěstí, což nám třeba dříve chybělo, kdy jsme třeba i doma v sedmém zápase prohráli, navíc máme letos skvělého brankáře, který nás držel celou sezónu. Jirka Dopita má v play-off výbornou formu, s ním hraje velmi dobře celá druhá řada a velmi nám pomohl."

Pucher si navíc pochvaluje letošní složení znojemského týmu. "Máme dobře poskládané mužstvo, jednou rozhodne jedna řada, pak druhá nebo třetí, takže možná i proto jsme postoupili."

David Ludvík
≡  David Ludvík po zápase.
Jedním z trumfů v řadě Jiřího Dopity se stal v šestém zápase čtvrtfinále David Ludvík. Jiří Dopita mu připravil dvě brankové situace, které brněnský rodák Ludvík s přehledem proměnil. "Byly to asi moje nejdůležitější góly kariéry, dá se to tak říct," svěřil se po zápase nenápadný hokejový dříč. "Jsem rád, že mi to tam padlo, ale nejdůležitější je, že se nám podařilo postoupit," dodal.

David Ludvík se už těší na další souboje se Spartou. "Určitě si na ni věříme, v sezóně jsme zjistili, že každé mužstvo je hratelné a doufám, že půjdeme ještě dál. Jirka Dopita je velká osobnost a žene nás dál, takže určitě budeme chtít postoupit."

Znojemský kouč Jan Votruba viděl zásadní moment série ve zlepšení Orlů po prvních dvou zápasech. "Vítkovice začaly dobře, byly lepší, byly klidnější, hokejovější, ale postupem času se ta série začala obracet. My jsme se zlepšovali, zatímco Vítkovice zůstaly na místě. Navíc nás podržel brankář, na kterém je výkon postaven."

Před semifinále čeká Orly týden volna. Trenér Jan Votruba naznačil, jak se na Spartu budou Orli připravovat. "Teď budou mít kluci den nebo dva volno, aby si odpočinuli od nás, od ledu, a pak se připravíme na semifinále. Sparta je silné mužstvo, divácky i sponzorsky atraktivní, takže si myslím, že se máme na co těšit."

NEWSLETTER