Z orlí perspektivy: 37. kolo ZNO – PCE

ČT 29. 12. 2005
Z n o j m o - Posledním utkáním roku 2005 bude pro Znojemské orly prestižní souboj s týmem HC Moeller Pardubice. Úřadující mistr extraligy zavítá v pátek do Hostan arény a rozhodčí svým hvizdem zahájí zápas v 17.30 hod. Východočeši ve středu porazili na domácí půdě Plzeň 5:2 a momentálně jsou s 51 body šestí právě za Znojmem, které má díky výhře 3:2 nad Kladnem o dva body více. Napraví si Orli před svými fanoušky reputaci po minulém neúspěšném domácím duelu se Spartou?

HC Moeller Pardubice

Perníkáři nedávno provedli změny na trenérském postu. Kouče Martince a Šejbu nahradilo duo Vladimír Bezdíček a Petr Hemský. Důvodem byly nevyrovnané výkony mužstva a jeho propad tabulkou. Od té doby forma Pardubických stoupá, všechny čtyři zápasy pod novým vedením vyhráli. Znojmu zatím v této sezóně jedenkrát podlehli a jednou zvítězili, přičemž oba výsledky skočily 2:1. Pouze osm startů si do statistik připsal brankář Adam Svoboda, který se do klubu na čas vrátil, aby nahradil zraněnou jedničku Lašáka. Po roce je zpět i Slovinec Razingar, na jihu Moravy ale hrát nebude, k dispozici už však bude uzdravený Mikeska.

Změny v kádru:

Přišli:
Adam Svoboda (Togliatti, RUS – návrat z host.)
Jan Kolář II (Jindřichův Hradec – návrat z host.)
Petr Sýkora (Washington, NHL – návrat ze zámoří), Petr Koukal (Plzeň – návrat z host.), Jan Starý (Jindřichův Hradec – návrat z host.), Tomaž Razingar (Jesenice, SLO – návrat z host.)

Odešli:
Adam Svoboda (Timrå, SWE – host.)
Peter Klouda (Bratislava, SVK – host.), Marek Vorel (Plzeň – návrat z host.)

Zranění, nemoci: Novotný, Tvrdík – oba dlouhodobě zranění

Předpokládaná sestava: Lašák (Hylák) - Snopek, Čáslava, Mudroch, Havíř, Kántor, Linhart, Vágner, J. Kolář II - P. Sýkora, Blažek, Lubina - Mikeska, Hlinka, Rolínek - Čaloun, Koukal, J. Kolář I - Mrázek, Starý, Korhoň

Trenéři: Vladimír Bezdíček, Petr Hemský

HC Znojemští orli

Orli šťastně vyhráli na Kladně, i když málem promarnili dvougólové vedení. Proti oslabeným Buldokům se však dokázali prosadit sváteční střelci, obránce Němeček a defenzívní útočník Haman. Na hřištích soupeře se týmu poměrně daří, v tabulce venkovních zápasů je na třetím místě. Avšak doma jakoby znojemští hokejisté hráli pod tlakem. Před domácím publikem chtějí vždy uspět, do hry dávají všechny síly, ale z přemíry snahy pramení chyby, které soupeři trestají. Trenér Hořava bude nadále postrádat zadáka Chvátala i forvarda Berouna, jenž s naraženým loktem nemůže hrát.

Změny v kádru:

Přišli:
Jan Švrček (Prostějov / Přerov – host.)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Andrej Petrakov (Třinec – zk.)

Odešli:
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK / ?), Andrej Petrakov (RUS?)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Bičánek, Němeček, Mojžíš, Heš, Čakajík, Jareš, Varakas - Ondřej, Pucher, Uram - Erat, Dopita, Ludvík - Mikulík, Haman, Plášek - Kraus, Vaškovič

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba, (Jaroslav Vlasák)

Porovnání obou soupeřů

ZNOJMO PARDUBICE