Radim Bičánek věří v obrat

Aktuální zprávy
PÁ 28. 10. 2005
Z n o j m o - Znojemským orlům se stále lepí smůla na paty. Opět své soupeře přestříleli, vytvořili si více šancí, nechybělo jim nasazení, ale žalostná koncovka je opět poslala do kolen. Nepodařilo se jim ani s předposledním týmem tabulky získat kýžené body, a tak čekají na výhru už sedm kol. Po zranění naskočil na led obránce <b>Radim Bičánek</b>, který nevidí současnou situaci svého týmu tragicky. Věří, že bojovný duch týmu a poctivá práce přinese výsledky a pohoda a sebevědomí se opět do znojemské kabiny vrátí.
Máte za sebou další nepovedený zápas.
Dřeli jsme, nešlo nám to, nedávali jsme góly. Snaha tam pořád je, musíme pokračovat v pilném tréninku a v některém z dalších zápasů to určitě přijde.

Nebylo by pro tým lepší, kdyby byla teď v extralize pauza?
Zbývají nám ještě čtyři zápasy a v každém chceme vyhrát. Je lepší, když budeme hrát, než abychom šli do přestávky po sérii porážek. Pořád věřím, že se to ještě otočí a pojedeme do Třince s tím, že tam vyhrajem.

Litvínov dnes nepředvedl bůhvíjaký hokej.
To ne, oni hráli to, co potřebovali. Měli spoustu času čekat, a protože mají výborné brejkové hráče, tak to na ty brejky taky hráli. Čekali na naše chyby a my jsme jim vlastně ty góly darovali.

Jaké máte pocity po zápase. Jsta víc zklamaní, nebo máte vztek?
Samozřejmě jsme zklamaní. Je to ale sport a nikdo nemůže každý zápas vyhrát. Ještě není ani polovina sezóny, takže musíme zvednout hlavy a jet do Třince vyhrát.

Vy jste se z marodky vrátil, naopak nemůžete počítat s Jiřím Dopitou. Je to poznat?
Takoví hráči vždycky chybí každému týmu. My chceme, nedáme gól, soupeř nám dvakrát ujede, dvakrát se trefí, pak nastane taková nějaká křeč…

Vypadá to, že vám chybí sebevědomí.
Možná nám trochu chybí poslední dobou. Ale hlavní je, že máme snahu, dřeme jako tým a pak i to sebevědomí půjde nahoru.

Jak jste na tom se svým zraněním?
Jsem úplně zdravý.

Měl jste potyčku s Bendou. Neměl jste strach, že využije vašeho bolavého místa?
Hokej je kontaktní sport a tyhlety věci k tomu patří.

Poprvé dnes v extralize chytal Halvor Hårstad–Evjen. Jak hodnotíte jeho výkon?
Chytal dobře a po těch chybách, které jsme tam udělali, mohlo to tam spadnout i Jirkovi. Každopádně jsme mu jeho premiéru nijak neulehčili.

NEWSLETTER