Z orlí perspektivy: 15. kolo ZNO – KVA

SO 15. 10. 2005
Z n o j m o - Po týdnu sehrají Znojemští orli znovu dvě utkání během víkendu na domácím ledě. V pátek večer remizovali se Zlínem 1:1 po prodloužení, v neděli je čeká soupeř z Karlových Varů, s nímž zase remizovali ve 2. kole při prvním vzájemném střetnutí v této sezóně. Tehdy se ukazatel skóre za celých 65 minut vůbec nezměnil a brankář Orlů Trvaj vychytal svou druhou nulu ve znojemském dresu. Souboj druhého celku s desátým uvidí hokejoví příznivci jako vždy od 17.30 v Hostan aréně.

HC Energie Karlovy Vary

Energetici v pátek porazili úřadujícího mistra z Pardubic 4:2 a potvrdili tak zlepšení svých výkonů, když zvítězili už počtvrté v řadě. Úvod sezóny jim totiž vůbec nevyšel podle představ a po deseti kolech měli na kontě pouhých 6 bodů za jednu výhru v normální hrací době a tři bezbrankové remízy. Od 8. kola nenastupuje do branky původně plánovaná jednička Čechmánek, kterého z jeho postu vytlačil o třináct let mladší Mensator. Vedení provedlo také několik změn v útoku a týmu se začalo dařit.

Změny v kádru:

Přišli:
Pavel Selingr (Znojmo – host.), Zdeněk Pavelek (Třinec)

Odešli:
Jakub Kraus (Znojmo – host.), Tomáš Vak (České Budějovice), Radim Kucharczyk (Bratislava, SVK – host.)

Zranění, nemoci: -

Předpokládaná sestava: Mensator (Čechmánek) - Duben, Ptáček, J. Řezníček, J. Polák, Ustrnul, Němec - M. Dvořák, Hurtaj, A. Nedorost - Pavelek, Alinč, Selingr - Petr Kumstát, Skuhravý, Košťál - Milan Procházka, Pech, Bednařík

Trenéři: Zdeněk Venera, Václav Baďouček, Pavel Kněžický

HC Znojemští orli

Znojmo si už deset utkání v řadě drží neporazitelnost. Díky „plichtě“ s HC Hamé si rovněž prozatím uchovalo druhou příčku tabulky, kde má s 27 body na Karlovarské 9 bodů náskok. Orli by potřebovali zlepšit střeleckou efektivitu. Z rovného půl sta střel směřujících na Murína dokázali proměnit v gól pouze jednu. O tu se postaral obránce Jareš, zatímco věhlasní střelci jako Uram, Pucher nebo Dopita vyšli naprázdno.