Nové tváře Orlů<br><i>Znojmo je jediný moravský extraligový klub, ve kterém Pavel Selingr ještě nehrál</i>

Rozhovory
PO 30. 5. 2005
Z n o j m o - Posilou útočných orlích řad je sedmadvacetiletý <b>Pavel Selingr</b>. Vystřídal už všechny moravské kluby, ve kterých se hraje nejvyšší soutěž, a Znojmo je posledním místem, jenž mu chybělo v jeho sbírce moravských angažmá. Pochází ze známe opavské hokejové rodiny. Hokej hrál jeho děda i otec. Sám sebe zařadil mezi ty útočníky nesoucí zodpovědnost i za bránění. Není hráčem, od kterého by se dalo čekat mnoho gólů, je spíš dělníkem na černou práci. Kromě nového působiště změní za měsíc i svůj stav a vstoupí do manželského svazku.
Narodil se v Opavě do hokejové rodiny. Děda hrál nejvyšší soutěž v Opavě v šedesátých letech, tatínek hrál první ligu až do svých vysokoškolských studií, proto ho ani nenapadlo, že by měl dělat jiný sport než hokej. V osmnácti letech poprvé okusil extraligový led ve Zlíně a i v dalších angažmá neopustil Moravu. Působil postupně v Opavě, Třinci, Vítkovicích a Vsetíně, takže letošním přestupem do Znojma vlastně vystřídal všechny moravské kluby v nejvyšší soutěži. Na jih Moravy se těšil: „Agent mi sháněl nějaké angažmá a byl jsem velmi mile překvapen, že se ozvalo Znojmo. Všechno tady klape, podmínky jsou dobré, nemůžu si na nic stěžovat. Jsem spokojen.“ Ve znojemské kabině potkal několik bývalých spoluhráčů. „Znám Jirku Trvaje, s ním jsem byl dva roky ve Vítkovicích, odtud taky Milana Mikulíka, Tomáše Chlubnu z Třince, Pavla Mojžíše ze Zlína, takže je jich dost.“ Věří, že se letos bude Orlům dařit: „Doufám, že letos dotáhneme co nejdál. Pevně tomu věřím.“

Měl možnost oblékat reprezentační dres na MS 20 ve Finsku v roce 1998 a jednou hrál za dospělou reprezentaci v utkání proti Slovensku. Kromě těchto zkušeností si nejvíce cení druhého místa v extralize s Vítkovicemi po finále se Spartou. Rád vzpomíná na své starší spoluhráče: „Třeba Rosťa Vlach, s tím jsem hrál ve Vsetíně, pak Roman Stantien, ve Vítkovicích jsem hrál s Pepou Štraubem a Romanem Kaďěrou.“

Pavel Selingr je bránící levé křídlo, hraje spíš dozadu, mnoho gólů nestřílí, raději přihrává. Z úsměvem hodnotí svoji střeleckou potenci: „Párkrát mi to tam ulítlo.“ Zatím neměl možnost vyzkoušet žádné zahraniční angažmá, ale věří, že se mu to v budoucnu povede. „Uvidí se po této sezóně. To bych se musel dostat do reprezentace, abych dostal nabídku třeba z Ruska. Když se mi podaří za sezónu vstřelit patnáct gólů, tak možná. Jsem ale rád, že u nás můžu hrát extraligu, třeba to jednou vyjde,“ vidí reálně své možnosti Selingr.

Vystudoval gymnázium a původně chtěl pokračovat na vysoké škole, pak se ale plně věnoval hokeji. V červnu se bude ženit. Jeho nastávající má v Opavě kadeřnický salón. „Myslím, že je to nejlepší salón v Opavě,“ skládá poklonu své budoucí ženě. Na koníčky a záliby teď nemá mnoho času, ale rád si zahraje tenis, zajde do sauny nebo do kina.

NEWSLETTER