Eliáš chválí fanoušky za podporu i v době, kdy se nedařilo

Aktuální zprávy
ČT 30. 12. 2004
Z n o j m o - V posledních dvou zápasech byl vůdčí osobností týmu <b>Patrik Eliáš</b>. Na ledě byl hodně vidět, hrál oslabení i přesilovky, snažil se tvořit, zásoboval spoluhráče mnoha přesnými přihrávkami a v neposlední řadě také mnohokrát nebezpečně pálil. V uplynulých dvou kolech si připsal celkem čtyři body za jednu branku a tři asistence a přispěl tak k zisku rovněž čtyř bodů s týmy z vrchních pater tabulky. Přesto neváhal vyseknout soupeři ze Zlína poklonu a uznal jeho kvality: „Těžkej zápas, ve kterém Zlín předvedl, proč jsou mistři a proč zase vedou tabulku. Je to velice zodpovědný tým, moc soupeře nepustí do nějakých velkých šancí.“
Jak byste zhodnotil dnešní výkon týmu, v jehož barvách jste letos nastoupil naposledy?
My jsme velice dobře sehráli oslabení, což nám pomohlo se vrátit zpátky do zápasu. V první třetině jsme nebyli úplně připraveni, ale Sláva chytal dneska skvěle, předvedl super výkon. Byl vyhlášen zaslouženě nejlepším hráčem, protože nás podržel ve všech situacích. Ve třetí třetině už jsme Zlín přehráli a po zásluze si odnášíme dva body, což nás velmi těší.

Posledních pět utkání skončilo prodloužením, z toho pouze poslední dvě ziskem bonusových bodů.
Hrozně důležitý bylo to, že jsme poslední dvě prodloužení vyhráli a taky, že jsme otočili průběh celého zápasu. Na rozdíl od předcházejících třech zápasů, kdy jsme vedli a před koncem jsme vedení ztratili a tím jsme přišli zbytečně o body.

Jak se vám odchází ze Znojma na další štaci vaší hokejové pouti?
Loučím se s dobrými pocity a když se v budoucnu něco stane, tak zakotvím tady. Je tady skvělá kulisa, skvělí fanoušci, kteří se předvedli hlavně v zápasech, kdy se nám nedařilo. Také je tu dobrá parta a hokej tady určitě všechny moc baví.

Věříte, že je Znojmo nastartované k úspěšným bojům o play-off i bez vaší přítomnosti?
Pevně věřím v to, že kluci teď pochopili, v čem je síla týmu a ať dává góly kdokoliv, je nutné, aby se vítězilo. Ten pocit potom v kabině je příjemný, hezký, hlavně z dobře odvedené práce. Věřím v to, že se kluci probojují do play-off a uspějí tam.

NEWSLETTER