Orlím zrakem: 35. kolo ZNO - ZLN

Naši soupeři
ST 29. 12. 2004
Z n o j m o - Znojemským orlům se v úterý v Sazka aréně podařil skvělý kousek, když dokázali vymazat třígólové vedení Slavie a nakonec v prodloužení dosáhli rozhodující branky. Již zítra je doma čeká další těžký soupeř, úřadující mistr ze Zlína. Medvědi po výhře 3:1 nad Třincem poskočili na první příčku tabulky před Spartu, na kterou mají se 70 body dvoubodový náskok. Desáté Znojmo má bodů 44 a stále se marně snaží dostihnout týmy nad sebou, jimž se rovněž daří bodovat. Jedenáctý Vsetín už díky vítězství nad Litvínovem ztrácí pouhé dva body.
Zlínu se v letošní sezóně dlouhodobě daří, a proto zatím nemusel dělat žádné výraznější změny v kádru. Vyrovnaná brankářská dvojice, obrana i útok vyzbrojeny zkušenými hráči; stálicemi týmu, reprezentanty i hvězdami z NHL. Do čela tabulky kanadského bodování extraligy se dere útok Balaštík – Leška – M. Erat, i když bratr znojemského Romana hrál v minulém zápase po boku Čajánka a Okála. Mužstvo je v současné době kompletní, nastoupit už by mohl i obránce Galvas.

Poslední zápas v dresu Orlů v tomto ročníku odehraje útočník Patrik Eliáš. Ten hned na začátku roku 2005 zamíří do ruského týmu Metallurg Magnitogorsk, kde zřejmě stráví zbytek sezóny. Konec stávky v NHL je totiž zatím stále v nedohlednu. Poslední zápas roku 2004 je na programu kvůli Silvestru netradičně ve čtvrtek v obvyklém čase (17.30) v Hostan aréně.

Přehled vzájemných zápasů

NEWSLETTER