Orlím zrakem: 25. kolo ZNO - PCE

Naši soupeři
ČT 25. 11. 2004
Z n o j m o - Po bodově úspěšném víkendu měla v úterý většina extraligových klubů volno, pouze čtyři týmy si dohrávaly nebo předehrávaly vzájemné zápasy. Znojemští orli měli možnost odpočívat a zároveň potrénovat, neboť je v pátek v Hostan aréně čeká nelehký duel s týmem HC Moeller Pardubice. Východočeši průběžně okupují šestou příčku se 37 body, stejný počet mají i sedmá Plzeň a osmý Liberec. Za hranicí elitní osmičky už zeje šestibodová propast, dvanácté Znojmo na ni ztrácí 11 bodů.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Perníkaři nejsou letos tak suverénním mužstvem, jakým byli v minulé sezóně. Jejich pozici lídra tabulky zaujala pražská Sparta, na kterou se stále dotahuje mistrovský Zlín. Úvod sezóny Pardubicím nevyšel a pomohla až změna trenéra. Františka Výborného nahradil Vladimír Martinec a tým začal stoupat tabulkou. Velký podíl na vzestupu má i útočná formace Hejduk – Mikeska – Bulis, která se doposud postarala o téměř polovinu celkového počtu 67 branek Moelleru. V posledních kolech však Pardubičtí předvedli nevyrovnanost svých výkonů, když podlehli nejprve Karlovým Varům 2:3 v prodloužení a posléze 2:3 v Třinci. Své zaváhání napravili v neděli výhrou 4:1 nad Vsetínem. Kádr nedávno opustil útočník Lubina, který požádal o uvolnění do Jihlavy, kde bude hostovat do konce ledna.

Také v týmu Orlů, který ještě nepovažuje play-off za ztracené, došlo k dalším změnám. Po hráčích z NHL K. Rachůnkovi a Havlátovi se vedení rozhodlo uvolnit zkušené harcovníky Jána Pardavého a Tomáše Kucharčíka, z jejichž předchozí spolupráce ve Finsku měl tým těžit. Očekávání se však nenaplnila podle představ. První jmenovaný ve Znojmě odehrál celou loňskou sezónu a letos nastoupil k 18 zápasům, v nichž si připsal 9 bodů za pět gólů a čtyři asistence. Jeho kolega sehrál o jedno utkání méně a zaznamenal pouze čtyři přihrávky. O svém dalším působení nemají oba hráči ještě zcela jasno, Pardavý by ale měl zamířit do mateřského Trenčína, Kucharčík je v současné době nemocný. Vedení klubu také opustil sportovní manažer Dočekal, který o své budoucnosti zatím rovněž jedná.

Přehled vzájemných zápasů

NEWSLETTER