Rachůnek a Havlát změnili působiště

Aktuální zprávy
ČT 11. 11. 2004
Z n o j m o - V pátek 5. listopadu v utkání se Slavií Praha odehráli svůj prozatím poslední zápas v dresu Orlů obránce s výborným přehledem <b>Karel Rachůnek</b> a hbitý útočník <b>Martin Havlát</b>. Během reprezentační pauzy jejich kroky pomalu naberou směr východ, kde budou působit v nejvyšší ruské soutěži. Rachůnek se upsal týmu Lokomotiv Jaroslavl. Tamní prostředí dobře zná, neboť pod stejným zaměstnavatelem krátce působil už na začátku sezóny 2002-03. Než se mu podařilo dohodnout na nové smlouvě s ottawskými Senátory, odehrál za Jaroslavl devět utkání, v nichž vstřelil tři branky. Naopak Havlát jde do zcela neznámého prostředí a angažmá v Dynamu Moskva bude jeho premiérou v ruské superlize.
Karel Rachůnek už v přípravě stihl nastoupit ke třem utkáním a v zápase se Zlínem získal všechny čtyři body za tři góly a jednu asistenci. Vedení do něj vkládalo velkou naději pro ligové zápasy a důrazný bek všechna očekávání splnil. Nastoupil ke všem dosud odehraným utkáním a vévodil kanadskému bodování znojemských obránců, když nastřílel pět branek a šestkrát se na gólech podílel přihrávkou. Vidina lepšího finančního ohodnocení ho však zlákala ke změně působiště a možná tím přišel i o další šanci v národním týmu, který se ve Finsku účastní turnaje Karjala.

Za českou reprezentaci už Rachůnek odehrál šest utkání a svým nasazením, důrazem u mantinelu i skvělou střelou si jistě ještě o další pozvánky řekne. Obránce, který v NHL patří New York Rangers a dříve hrával spolu s Havlátem i za Ottawu Senators, nepodepsal v Rusku smlouvu až do konce sezóny, ale pouze do přelomu roku, kdy v Superlize končí přestupní termíny. Nikdo totiž neví, kdy nejlepší zámořská soutěž začne a sám hráč navíc naznačil, že by se mohl vrátit i do české extraligy. Tam by bylo jeho jedinou volbou opět Znojmo, kde letos hraje i jeho mladší bratr Ivan, jenž byl nyní delší dobu zraněný, ale již naplno trénuje a po pauze se mezi Orly opět objeví.

Statistiky Karla Rachůnka v dresu Orlů
Profil a historické statistiky Karla Rachůnka

>>>>>>>><<<<<<<<


Martin Havlát, který v zámoří nastupuje za Ottawu, se k týmu Znojemských orlů připojil později. Před sezónou, i během jejího úvodu váhal o svém dočasném působišti a nakonec dal Znojmu přednost před nabídkami švýcarského klubu Servette Ženeva a také Třince, s nímž debutoval v extralize. Na jih Moravy ho přivábila možnost zahrát si v jednom útoku s kamarádem Patrikem Eliášem. V dresu Orlů odehrál dvanáct utkání, v nichž vstřelil deset branek a zaznamenal i čtyři asistence. Na ledě tvořil hru, často ohrožoval soupeřovy gólmany nebezpečnými výpady a rychlými sólovými úniky. Potvrdil, že patří k nejlepším českým hokejistům současnosti a vzhledem k mládí má před sebou ještě perspektivní budoucnost.

Havlátův odchod do Ruska přišel jako blesk z čistého nebe a nejen znojemskou, ale celou hokejovou veřejnost tím trochu zaskočil. O jeho služby projevil zájem momentálně vedoucí celek Superligy Dynamo Moskva, kde se setká s krajanem Rosou, současným reprezentantem. Bude to jeho první zahraniční zkušenost mimo NHL, i když Rusko už navštívil s reprezentačními výběry a v roce 2000 získal v Petrohradu s týmem dospělých zlato. Smlouva s Dynamem bude podepsána do konce sezóny. Když ovšem soutěž za oceánem přece jen se zpožděním odstartuje, přesune se Martin okamžitě do Kanady.

Statistiky Martina Havláta v dresu Orlů
Profil a historické statistiky Martina Havláta

NEWSLETTER