Orlím zrakem: 18. kolo LIB - ZNO

Naši soupeři
ČT 28. 10. 2004
Z n o j m o - Poslední dva zápasy na domácím ledě odehráli Znojemští orli s hrozivým skóre 1:9, mezitím však venku porazili Karlovy Vary 4:2. Celkem devět z devatenácti bodů získali na hřištích soupeřů a jejich výkony jsou od začátku soutěže velmi nevyrovnané. Proti Spartě, jednomu z favoritů letošního ročníku, se však i přes prohru 1:4 drželi statečně. Další těžké utkání čeká Orly v pátek na severu Čech, kde se utkají s Bílými Tygry z Liberce.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Liberečtí jsou momentálně pátí s 28 body a v posledních třech zápasech neprohráli. V úterním kole si poradili s karlovarskou Energií 4:2. Trenéři mohou být s hrou svých svěřenců vcelku spokojeni, protože hvězdami nabitý kádr se pohybuje ve vrchních patrech tabulky a výkony složení mužstva odpovídají. Také v prvním letošním vzájemném utkání v Hostan aréně Tygr přemohl Orla v poměru 7:4. Domácím už by měl chytat brankář Hnilička, který v minulých dnech laboroval s ramenem, pro zranění kolenních vazů nebude hrát Kotalík, autor hattricku na znojemském ledě, stejné potíže má i Podkonický. Brzy však do kádru přibudou dva obránci z NHL – Jiří Fischer z Detroitu a Jaroslav Modrý z Atlanty.

Znojmo je stále bez nového hlavního trenéra, a tak i pod Ještědem povede mužstvo bývalý asistent kouče Zajíce Milan Kastner. Připraven naskočit už by měl být Havlát, otazník visí nad Tomanem, potíže s třísly mu však zřejmě hrát nedovolí, Soudek s I. Rachůnkem budou stále mimo. Orli by rádi vyrvali Tygrům ze spárů nějaký ten bod a cesta k němu vede pouze přes efektivní střelbu a pozornou obranu.

Přehled vzájemných zápasů

NEWSLETTER