Orlím zrakem: přípravný zápas ZNO - LIB

Naši soupeři
PO 16. 8. 2004
Z n o j m o - V úterý přivítají Znojemští orli v Hostan aréně protivníka, se kterým se běžně na přátelská utkání nedomlouvají a možná tak zavádějí novou tradici. Střetnou se s týmem, který bude od září hrát teprve svou třetí sezónu v české nejvyšší soutěži, HC Bílými Tygry Liberec. Severočeši mají za sebou sedm přípravných zápasů a zatím žádný neprohráli. Poslední čtyři duely odehráli na Švýcarském poháru s bilancí dvě výhry a dvě remízy.
Tým přes léto výrazně posílil a zřejmě největším trumfem bude příchod gólmana s bohatými zkušenostmi z reprezentace a i kanadsko-americké NHL Milana Hniličky. Ten se do české extraligy vrací po pěti letech strávených v zámoří, kde si zahrál za týmy New Yorku Rangers, Atlanty Thrashers a Los Angles Kings, často ale také nastupoval za farmářské celky v nižších soutěžích. Na duely se Znojmem, proti kterému nikdy předtím nehrál, se těší: „Doufám, že Tygr naplní proti Orlům své fyzické předpoklady.“

Pro případ výluky v NHL jsou s Libercem domluveni obránce Jiří Fischer z Detroitu, který byl místo Pavla Kubiny dodatečně nominován na blížící se Světový pohár, a dále útočníci Radim Vrbata z Caroliny a Václav Nedorost z Floridy. Vedení také jedná o příchodu Jiřího Šlégra a Petra Nedvěda. Milan Hnilička vidí situaci kolem lock-outu následovně: „Příchod hráčů z NHL vítám, neboť fanoušci v České republice si jejich účinkování v nejvyšší soutěži zaslouží. Je to ale poněkud složitější situace, nikdo vlastně pořádně neví, jak celá věc dopadne.“

Dalšími hráči, kteří nově obléknou tygří dres jsou obránci Miroslav Duben z Pardubic a Angel Krstev, který se vrací z hostování v Litvínově. Útoky vyztuží Jan Tomajko ze Sparty, Ľubomír Vaic z Magnitogorsku, Andrej Podkonický z Portlandu (farma Washingtonu) a Igor Rataj ze Znojma, jenž již v uplynulé sezóně v Liberci hrál během měsíční výměny za Michala Straku.

Klub, který se netají ambicemi na premiérový postup do play-off, naopak opustili brankář O. Svoboda, obránci Čakajík, Podhradský, Vála, Ťupa a Kočí a forvardi Kašpařík, Verčík, Korhoň a Hájek.

Orli budou chtít před svým publikem odčinit porážku se Skalicou, i když zřejmě budou trochu šetřit síly, protože je v tomto týdnu čekají ještě další dvě domácí utkání. Souboj s libereckými Tygry začíná tradičně v 17.30 hod., cena vstupenky je 40 Kč, majitelé permanentek mají vstup zdarma.

Přehled vzájemných zápasů

NEWSLETTER