Nedokázali jsme se vyrovnat se vsetínskou hrou

Aktuální zprávy
NE 18. 1. 2004
Z n o j m o - Vsetín nepřijel do Znojma jednoznačně bránit, ale předvedl aktivní hokej, napadal Orly po celé ploše a tím jim velmi znepříjemňoval život v celém zápasu. Pokud se mu to nedařilo a Znojmo získávalo převahu a tlak, použil další taktickou zbraň. Lehké pošťuchování, náznaky faulů a tím provokoval Znojmo k oplácení a častému zbytečnému vylučování: „Hrozně blbě se hraje, když je tolik vylučovaných a taky osobních trestů, to se fakt špatně dostává do hry. Vsetín hraje o baráž, jde jim o všechno, musí takhle hrát. Je to hrozně nepříjemný. S tím se nedá nic dělat,“ stěžuje si znojemský útočník <b>Miroslav Barus</b>.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku „Nechali jsme se strhnout jejich hrou, nehráli jsme to, co jsme chtěli a měli hrát,“ nachází příčiny špatné hry Orlů Barus a pokračuje: „My jsme do toho hlavně nešli s takovým důrazem jako v těch posledních zápasech, které jsme vyhráli. Dnešní utkání bylo vyloženě v našich hlavách.“ Orlům chyběla lehkost, kterou mohli diváci obdivovat v předcházejících zápasech, scházela přesnost v rozehrávce a přihrávkách vůbec. Budili dojem, že jim již chybí síly po pěti odehraných zápasech, ve kterých se točily jen tři pětky. To ale zkušený znojemský útočník popírá: „Že bysme byli unavení z toho, že hrajeme furt na tři, v tom to není. Opravdu se nám na ty tři lajny hraje líp. Jsme pořád ve hře a to nám vyhovuje.“

Tak jako v předchozích zápasech se dnes děravá znojemská obrana mohla spolehnout na jistotu v brance Tomáše Dubu, který několika skvělými zákroky udržel skóre a celkový výsledek na přijatelné výši. „Dneska se těžko zápas hodnotí, prohráli jsme nešťastně v prodloužení. Byl to takový úporný spíš boj než hokej a nám takové zápasy vůbec nesedí. Vsetín hrál tvrdě a my jsme se bohužel té hře přizpůsobili. Pak jsme byli vylučovaní, dostali jsme v oslabení vyrovnávací gól. Kdyby nepadl, věřím, že už bychom to udrželi,“ smutně hodnotí pohled na zápas z klece Duba.

Úspěšnou vsetínskou taktiku Duba poodhaluje: „Vsetín když prohrává, snaží se trochu provokovat, když už nemohou se zápasem nic udělat. My jsme nebyli natolik chytří, abychom si toho nevšímali a hráli ten náš hokej. Udělali jsme tam taky spoustu chyb a hlavně zbytečných faulů.“ Bez náznaku smutku se ohlíží za posledními vítěznými zápasy. „Úspěšná série pro nás skončila. Je to poučení, ale dnes jsme bodovali, můžeme si oddychnout, odpočinout a začít znovu bojovat,“ těší se na další extraligová klání znojemský brankář.

NEWSLETTER