Tipsport Extraliga - so 28. 1. 2006
44. kolo
Liberec
3:1
0:0, 0:1, 3:0
Znojmo
1/3
2/3

Liberecká tvrz stále odolává

L i b e r e c - Ani Orlům se nepodařilo odčarovat kouzlo nové Tipsport Areny v Liberci, přestože měli šanci prolomit neporazitelnost Tygrů na domácím ledě. Po slibném jednobrankovém vedení po druhé třetině nakonec odešli se svěšenýma hlavama a po dobrém výkonu opustili Liberec bez zisku bodů. Jediný přesný zásah do Hniličkovy branky si připsal <b>Karel Plášek</b>.<br>  
V úvodu první třetiny se jako první pokoušel překonat Trvaje domácí bek Jiří Moravec, který ale se svou tvrdou střelou od modré neuspěl. Domácí byli aktivnějším celkem na ledě a Znojmo se zpočátku pouze bránilo. Teprve v páté minutě hosté poprvé před Hniličkou zakombinovali, ale vážnější ohrožení tygří svatyně z toho nebylo. V šesté minutě se opět ukázali domácí hokejisté, jmenovitě to byl Vampola, který společně s Klimentou vybojoval puk v rohu a po několika kličkách vystřelil na Trvaje. Ten s jeho pokusem neměl tolik práce jako s dorážkou Klimenty, skóre se však neměnilo. Krásnou akcí se prezentovala také první lajna Liberce, když se po zmatku ve středním pásmu dostal k puku Vaic, rychle překročil modrou čáru a ranou zápěstím zpoza obránce překvapil Trvaje, ten ale svým zákrokem zamezil gólu. Poté se hrál vyrovnaný hokej založený na obranné činnosti. V desáté minutě se opět připomenula první pětka Liberce, když Podkonický od mantinelu nahrával před branku Vaicovi, který jemnou tečí nasměroval puk mezi tři tyče, Trvaj byl ale opět bezchybný.

Také druhá formace vedená Ratajem se na delší čas usadila v útočném pásmu a točila hráče Znojma, z čehož vzešel faul Bičánka, který jako první navštívil libereckou trestnou lavici. Přesilovka domácím vůbec nevyšla, Znojmo se dobře bránilo a domácí se sami dopustili čtyř postavení mimo hru. Pak na druhé straně zahrozili hosté. Psala se patnáctá minuta když Dopita vystihl špatnou rozehrávku domácích a přihrával před branku volnému Krausovi, který nechal vyniknout Hniličkovu lapačku. Znojmo začalo domácí „zlobit“ častěji a také nebezpečněji. O minutu později se k odraženému puku před Hniličkou dostal Haman, jeho střela jen těsně minula pravou tyč branky Liberce. Tři minuty před koncem třetiny dostali domácí další výhodu přesilovky, když fauloval Němeček za hákování. Jako první však v přesilovce zahrozili hosté, konkrétně Čakajík, který zakončoval akci dva na jednoho. Ani tato přesilovka Liberci nevyšla a Tygři mohli být rádi, že neinkasovali. Ve dvacáté minutě se poprvé vylučovalo na straně Liberce, kdy za držení hole šel na trestnou lavici Šachl. Poslední slovo v první části hry měl Čermák, který vystřelil ze střední vzdálenosti na Trvajovu branku. Gólman hostí s touto střelou ale neměl problém, a tak se oba celky po první třetině rozešly za nerozhodného stavu.

Druhá část začala dohrávkou přesilovky Znojma z první třetiny. V dobré šanci se ocitl Pucher, zblízka ale Hniličku nedokázal přehodit. Stejně jako předchozí početní výhody domácích ani tato přesilovka hostů zůstala nevyužita. Hra byla pro oko diváka trochu nudná a oboustranně se čekalo na chybu, která by znamenala gól. Tlak si před Trvajem vytvořila druhá formace Liberce, ale nic vážnějšího krom hezkých kombinací a výměn puku z toho nebylo. Hezkou akcí se prezentovalo také Znojmo, když Mojžíš dostal od mantinelu krásnou a přesnou přihrávku do prostoru mezi kruhy a vypálil do připraveného Hniličky.

Pak přišly dvě krásné akce na obou stranách. Nejprve před Hniličkou v akci dva na jednoho přihrávající Beroun, zakončující Dopita a skvělý zákrok Milana Hniličky. Ihned poté na druhé straně Víšek přenechává do tandemu Pabiškovi, ten bez přípravy pálí do horní tyčky branky Znojma. Pak se ovšem hra vrátila do svých vyjetých kolejí, oboustranně nudného a často nepřesného hokeje. Hezkou střelou se před Hniličkou prezentoval Erat, jeho pokus ale postrádal pár centimetrů. Po chybné rozehře domácího Krsteva se k puku dostal Ondřej a napřahoval ke střele, čemuž zamezil Hanzlík obětavým pádem. O chvíli později se přihlásili o slovo před Trvajem mladíci liberecké čtvrté lajny, když krátkými přihrávkami prošel puk až na druhou stranu hřiště, kde mohl zakončovat Klimenta, který poloodkrytou branku netrefil. Na začátku devětatřicáté minuty objel branku Kraus a vypálil, k dorážce se dostal Erat, domácí gólman ale zázračně v leže zakročil. Pak už ale přišla akce s přívlastkem gólová. V čase 39:25 vystřelil od modré Haman a jeho pokus před Hniličkou jemně tečoval Karel Plášek, puk prošel Hniličkovi mezi betony a doklouzal se až za brankovou čáru. Hosté tedy odešli do kabin spokojenější.

Na začátku třetího dějství se Bílí Tygři na hosty vrhli jako správní dravci a odměnou jim byla vyrovnávací branka, když od mantinelu přihrával Patrik Rozsíval před branku Igoru Ratajovi a ten, byť bráněn, blafákem překonal Trvaje. Liberec měl od vyrovnání více ze hry a v pětačtyřicáté minutě z tlaku Liberce vzešel další faul Znojma, tentokrát šel za nedovolené bránění pykat Kraus. Když uplynulo něco přes minutu z přesilovky Liberce, síly na ledě se vyrovnaly. Petr Šachl byl za stejný přestupek vyloučen a oba týmy tak hrály ve čtyřech. Hra ve čtyřech, ani zkrácená přesilovka Znojma gól nepřinesly, a pokračovalo tak nervózní utkání za vyrovnaného stavu. Liberec byl ale aktivnějším celkem na ledě a často měl velmi blízko ke vstřelení branky. To se nakonec i stalo, když v jedenapadesáté minutě od modré prostřelil Trvaje Jiří Moravec.

Gól musel hlavní sudí posoudit s videorozhodčím, protože došlo ke kontaktu Vaice a Trvaje. Nakonec byl gól uznán. Chvíli po vstřelení vedoucího gólu nastřelil podruhé v utkání horní tyč znojemské branky Patrik Rozsíval. Liberec byl v tu chvíli na koni a v hrál svou hru. Znojmo se sice pouštělo do útoku ale obrana Bílých Tygrů je už k ničemu vážnějšímu nepustila. V osmapadesáté minutě si domácí nádhernou akcí pojistilo vedení. Podkonický zatáhl puk do pásma, nahrál zcela volnému Petru Šachlovi, který si fotbalově narazil s Vaicem stojícím vedle branky Trvaje a poté už dával Šachl od prázdné branky. Dvě minuty před koncem si přes pět tisíc diváků vychutnávalo vítězství svého týmu ve stoje a skandovaným potleskem děkovalo hráčům za předvedený výkon.

Ohlasy trenérů

Josef Paleček (Liberec): Znojmo potvrdilo své poslední dobré výkony. Velmi dobře bránilo, hrálo celoplošně a polovinu zápasu jsme měli s jejich hrou problémy. Navíc jsme dostali v závěru druhé třetiny nešťastný gól, ale zaplať Pánbůh se nám podařilo hned v úvodu třetí třetiny vyrovnat. Na konci zápasu jsme měli víc sil a to asi rozhodlo o výsledku. Bylo to možná i proto, že jsme hráli až do konce na čtyři útoky, zatímco soupeř jen na tři.

Miroslav Hořava (Znojmo): Viděli jsme dobré utkání, které rozhodlo proměňování šancí. Liberec vyhrál díky tomu, že dokázal až do konce disciplinovaně dodržovat svůj herní systém.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

STATISTIKY HRÁČŮ

ČÍSLO JMÉNO G a STŘ b +/- tm
40 Karel Plášek 1 0 0 1 -1 0
18 Jiří Beroun 0 0 0 0 0 2
32 Radim Bičánek 0 0 0 0 0 2
2 Martin Čakajík 0 0 0 0 -1 0
20 Jiří Dopita 0 0 0 0 -1 0
9 Roman Erat 0 0 0 0 -1 0
17 Radek Haman 0 1 0 1 -1 0
12 Jiří Heš 0 0 0 0 -1 0
45 Richard Jareš 0 0 0 0 -1 0
26 Jakub Kraus 0 0 0 0 -1 2
81 David Ludvík 0 0 0 0 0 0
53 Pavel Mojžíš 0 0 0 0 -1 0
80 Roman Němeček 0 0 0 0 0 2
37 Zdeněk Ondřej 0 1 0 1 -1 0
33 Peter Pucher 0 0 0 0 0 0
23 Ondřej Šmach 0 0 0 0 0 0
79 Marek Uram 0 0 0 0 0 0

STATISTIKY BRANKÁŘŮ

ČÍSLO JMÉNO MIN STŘ INK ZÁS ÚSP a tm
35 Jiří Trvaj 60 35 3 32 91.4 0 0
CELKOVÉ STATISTIKY

Fotogalerie

Žádné fotky.

NEWSLETTER