Tipsport Extraliga - út 10. 1. 2006
39. kolo
Č. Budějovice
3:3p
1:1, 2:0, 0:2 - 0:0
Znojmo
1/3
2/3

Z jihu Čech jedou Orli opět s remízou

Č. B u d ě j o v i c e - I ve druhém utkání sezóny na ledě Českých Budějovic se Znojmo rozešlo se svým soupeřem smírem. Tentokrát byl však scénář opačný. Vedení se ujalo Znojmo Pucherovou trefou, ale využité přesilovky poslaly České Budějovice ve druhé třetině do dvoubrankového vedení. Přesto Orli nesložili zbraně, ve třetí třetině dotahoval Uram a vyrovnávací brankou se zaskvěl Ludvík, který mohl získat bod navíc pár vteřin před koncem prodloužení. Svým výkonem podpořil orlí tým brankář <b>Trvaj</b>, jenž zejména ve druhé třetině musel čelit kanonádě střel a tlaku domácího mužstva v závěru zápasu.
Roman Šperňák (www.hokejcb.cz) - Utkání mezi dvěma týmy ze středu extraligové tabulky začalo poměrně vlažně a zahřát se fanoušci, spíše tedy jen ti Znojemští, mohli až v sedmé minutě, kde se projevily dlouhé roky spolupráce mezi dvojicí Uram - Pucher, kde prvně jmenovaný střílel z levého křídla a Turek vyrazil puk přesně před dojíždějícího hráče a ten neměl sebemenší problém uklidit ho do sítě – 0:1. Na domácí se spustila velmi studená sprcha hned v úvodu, ale ti se vzpamatovali velmi rychle, protože v následné přesilové hře našel Gřegořek na modré Posmyka, ten napřáhl a Michal Hudec tečoval puk přesně za záda Trvaje – 1:1. Vyrovnání nabudilo Českobudějovické a měli i další šance k navýšení skóre, ovšem ani Kutlák, ani Hudec se neprosadili proti výbornému brankáři. Na konci úvodní dvacetiminutovky se znovu do hry dostali Moravané, k čemuž jim pomohla početní výhoda, a v té chvíli se projevily kvality Romana Turka, jenž deptal hosty v jejich velmi nebezpečných pokusech. Především Marek Uram a Roman Němeček byli z budějovického brankáře dost nešťastní, poněvadž vyrazil napřed Uramovu střelu z bezprostřední blízkosti a posléze se přihlásil do Zlaté helmy zásahem při Němečkově dorážce do prázdné klece. I přes šance na navýšení skóre na obou stranách zůstal stav při odchodu do šaten stále 1:1.

Jestliže první část byla vcelku vyrovnaná, o té druhé se to říci nedalo. Převahu Jihočechů nejlépe vystihl poměr střel 13:1 za jedenáct minut prostřední dvacetiminutovky a této střelecké převaze odpovídal i posun ve skóre. Hosté hráli poměrně hodně nedisciplinovaně a hlavně exbudějovický Zdeněk Ondřej byl v polovině zápasu již potřetí za katrem. Dnešní večer se domácím přesilové kombinace dařily a v čase 24:37 se radovali podruhé. Orli přečkali oslabení pět na tři, ale při dalším signalizovaném trestu napřáhl od modré Kutlák a kotouč skončil za zády překvapeného Trvaje – 2:1. Znojemští, kteří zřejmě nebyli dostatečně varování dvěma brankami v oslabení, hráli dál nečistě a znovu je potrestala trojice Gřegořek – Posmyk – Hudec. Puk šel po stejné dráze, ale tentokrát ho Hudec netečoval, nýbrž doklepával za záda ležícího gólmana – 3:1. Jihočeši byli v těchto fázích utkání jasně lepší než jejich soupeř a hráči znojemského týmu si občas pletli hokej s házenou, protože rozhodčí Husička musel kvůli sevření kotouče v jejich podání snad pětkrát přerušovat hru. Hokejisté zpod Černé Věže mohli i navýšit svůj náskok, ale v největších šancích vychytal Kotrlu i Muchu Trvaj, a držel tak ještě přijatelný dvougólový rozdíl. Jeho spoluhráči se k útočné aktivitě dostali až před koncem třetiny, když se náhle dostal před Turka Kraus, avšak jeho pokus dokázal brankář vytěsnit. Po celkem jednoznačném průběhu hry si dokázali Jihočeši vypracovat solidní náskok pro závěrečnou část.

A v ní se děly věci nevídané. Třetina samotná začala hodně vlažným přístupem obou týmů. Domácí vědomi si svého náskoku už rozhodně netlačili na pilu jako před přestávkou a řada nepřesností kazila rozehrávku obou mužstev. Klidný průběh tak narušilo až vyhrané vhazování Petera Puchera a rychlé zápěstí Marka Urama, jenž vymetl horní růžek branky a snížil – 3:2. Hráči od soutoku Vltavy a Malše chtěli kontrovat další proměněnou přesilovkou, jenže dvojitý pokus Haranta zlikvidoval Trvaj a dělovka Sailera letěla těsně vedle. A protože vstřelení čtvrté branky se nekonalo, soupeř vyrovnal. Jiří Šimánek před vlastní klecí namazal Davidu Ludvíkovi přesně na hůl a ten se trefil do černého – 3:3. Orli provedli ve třetí třetině náhlý bleskurychlý nálet a vrátili se plnohodnotně do zápasu. Po vyrovnání se sice dostali znovu pod tlak, ale díky vynikajícímu Trvajovi byl stav stále nerozhodný. Utkání pomalu spělo k prodloužení a nic na tom nezměnil ani oddechový čas, který si vybral trenér Jandač.

V prodloužení už si oba týmy svůj náskok hlídaly a šancí nebylo mnoho. Nejblíže ke gólu měla jen Posmykova střela. Brankářova lapačka však byla na místě a sám před brankou se ocitl i Vak, ovšem centimetry chyběly, aby dosáhl na Kotrlovu nahrávku. Těsně před koncem mohl vedení na stranu hostů strhnout Ludvík najíždějící na Turka z pravého křídla, ale nebyl úspěšný, a tak si obě mužstva odnesla z dnešního zápasu po bodu.

Ohlasy trenérů

Milan Kupka (Č. Budějovice): Utkání jsme měli velmi dobře rozehrané, vedli jsme o dva góly, bohužel v závěru jsme umožnili soupeři vyrovnání vlastními chybami a přišli o dva důležité body v boji o play off. Do prodloužení jsme šli se snahou získat ještě bod navíc, ale soupeř si nás pohlídal.

Jan Votruba (Znojmo): Skvělý výkon podal brankář Trvaj, který nás držel po celý zápas. Budějovice si v závěru vytvořily velký tlak, ale díky našemu brankáři jsme to přežili. V prodloužení bychom bod navíc samozřejmě brali, ale hlavně jsme ho nechtěli dát soupeři. S třikrát vyloučeným Ondřejem jsme promluvili ve druhé přestávce, jeho tresty pramenily z toho, že byl před jihočeským publikem přemotivovaný.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

STATISTIKY HRÁČŮ

ČÍSLO JMÉNO G a STŘ b +/- tm
81 David Ludvík 1 0 0 1 1 0
33 Peter Pucher 1 1 0 2 2 0
79 Marek Uram 1 1 0 2 2 0
32 Radim Bičánek 0 0 0 0 2 2
2 Martin Čakajík 0 0 0 0 1 0
20 Jiří Dopita 0 0 0 0 0 4
9 Roman Erat 0 0 0 0 0 2
17 Radek Haman 0 0 0 0 1 0
12 Jiří Heš 0 0 0 0 0 4
45 Richard Jareš 0 0 0 0 1 0
26 Jakub Kraus 0 0 0 0 0 0
51 Milan Mikulík 0 0 0 0 1 0
53 Pavel Mojžíš 0 0 0 0 0 2
80 Roman Němeček 0 0 0 0 2 0
37 Zdeněk Ondřej 0 0 0 0 1 6
40 Karel Plášek 0 0 0 0 1 0

STATISTIKY BRANKÁŘŮ

ČÍSLO JMÉNO MIN STŘ INK ZÁS ÚSP a tm
35 Jiří Trvaj 65 44 3 41 93.2 0 0
CELKOVÉ STATISTIKY

Fotogalerie

Žádné fotky.

NEWSLETTER