58'
59'
60'

Famózní závěr zajistil Orlům výhru v Třebíči

Znojmo v prvním přípravném utkání na ledě Třebíče hned od úvodní minuty prohrávalo, poprvé se prosadilo až deset minut před koncem, nakonec ale třígólovou smrští v posledních třech minutách otočilo utkání na svou stranu a veze domů výhru. První gól v premiérovém zápase za Orly si připsal Anton Karlsson, vítěznou trefu zaznemenal 19 vteřin před koncem Radim Matuš.

Kamil Pokorný (Třebíč): Vždy se hraje na výsledek, každý sportovec chce vyhrávat, ale samozřejmě hlavně sledujeme způsob hry, jak se hráči prezentují individuálně. Po odehraných zápasech musím přiznat, že někteří hráči musí přidat a čekáme od nich víc. V dnešním zápase to bylo vidět, i když jsme první třetinu odehráli slušně, šli do vedení, tak ve druhé třetině jsme byli pod tlakem, prohrávali jsme osobní souboje. Ve třetí třetině, která byla vyrovnaná, jsme využili jednu z mnoha přesilovek. Myslím, že tam byla cesta k lepšímu výsledku - přes přesilovky. Nemyslím si, že by třeba první lajna hrála špatně, ale koncovka nebyla z naší strany idealní a i přestože jsme šli do vedení 2:1, tak jsme výsledek ztratili v závěru. Je to o koncentraci a zodpovědnosti hráčů, takovéhle poučení není příjemné, ale přišlo to už v přípravě a zaplaťpánbůh za to. Je to škoda, ale tenhle zápas nám zase něco ukázal. Potřebujeme dostat zpátky do hry zraněné a nemocné hráče, kterých je dost, přičemž jsou na svých postech pro nás hodně důležití.

Jiří Beroun (Znojmo): Na to, že to byl přípravný zápas, tak tempo nebylo zlé, ale byla tam spousta chyb v obranném pásmu. Chtělo to lepší rozebírání soupeře, ale jinak s výsledkem jsme spokojení. Trošku nám chyběla disciplína, plus zápasy tady bývají vyhecované. My se tím nesmíme nechat strhnout, musíme na tom zapracovat. Gólman nám výborně zachytal Pak to bylo o tom, že jsme zápas v posledních minutách převážili na naši stranu. Co se týče výkonu Antona Karlssona, původně jsem ani nechtěl, aby hrál, protože přiletěl včera večer, takže je jasné, že na ledě byl minimálně. Proto nechodil ani na přesilovky. Mně přišlo, že si v útoku sedli a myslím si, že jeho hokej bude růst a bude to jeden ze základních stavebních kamenů našeho týmu. V soutěži jako takové se chceme co nejrychleji rozkoukat a být důstojným soupeřem všem týmům. Chceme hrát aktivní hokej pro diváky, doufám, že se budeme pohybovat někde ve středu tabulky a prokoušeme se do play-off.