Tipsport Extraliga - út 7. 12. 2004
30. kolo
Znojmo
6:1
4:1, 2:0, 0:0
Karlovy Vary
1/3
2/3

Orli zničili karlovarskou Energii v přesilovkách

Z n o j m o - I bez nemocného brankáře Vokouna nedali Znojemští hostům ze západu Čech šanci. O svém vysokém vítězství rozhodli už v první třetině, kdy Energetikům nasázeli čtyři branky v přesilových hrách. Dalo by se říci, že je nepřidávali po jedné, ale rovnou po dvou, neboť mezi nimi byly krátké časové úseky. Nejprve se trefili <b>Ludvík</b> a <b>Eliáš</b>, kteří si vzájemně asistovali. Po výměně gólmanů dokázali hosté v početní výhodě snížit na 2:1. Definitivně se však zlomili po brankách <b>Puchera a Erata</b> v závěru první třetiny. I když pak Varští mohli po přestávce skóre upravit, Orli jim to nedovolili a sami naopak přidali další dva góly. Podruhé v zápase pálil přesně <b>Ludvík</b>, na konečných 6:1 upravil vzápětí <b>Barus</b>. V poslední části už si Znojmo náskok hlídalo a soupeře k ničemu nepustilo.
Již od začátku mělo Znojmo otěže zápasu v rukou. Karlovy Vary začaly opatrně a nechaly Orly kombinovat před jejich bránou. Ve třetí minutě se domácímu týmu naskytla první přesilová hra, kterou po patnácti vteřinách využil Ludvík a předznamenal tak vývoj první třetiny, protože za zhruba půldruhé minuty opět Znojmo skórovalo v početní převaze Eliášem. Dva rychlé góly vyhnaly z karlovarské branky Šmída a na jeho místo nastoupil Mensator.

Energie ale napodobila domácí mužstvo a v desáté minutě snížila při vyloučení znojemského hráče, když ranou od modré zakončil přesilovkový ťukec Ptáček. Znojmo tím bylo mírně zaskočeno, ale chvilka oddechu při opravě reklamy na mantinelu a zejména čtyřminutové vyloučení Alinče za krvavé zranění Erata hokejkou do obličeje, pomohlo ke vstřelení další branky. Přesilovkový kolotoč využil Pucher střelou do poloprázdné branky. Tento moment byl pro domácí rozhodující a nedovolili soupeři, aby mohl nějak rozvíjet svoji hru. Vynutili si svým tlakem další vyloučení a opět jej potrestali. A již potřetí to byla útočná první řada Eliáš, Ludvík, Erat. Eliáš naservíroval puk Eratovi mezi kruhy a ten neměl problém chladnokrevně zakončit. Znojmo tak využilo všechny výhody, které se jí v první třetině naskytly.

Karlovy Vary do další části hry nevymyslely nic nového a stále čelily tlaku Orlů. Ti jakoby čekali na další početní převahu, což potvrdili brankou v téměř polovině utkání, kdy se opět zaskvěla první útočná řada a zvláště Eliáš, který přesnou přihrávkou vystihl najíždějícho Ludvíka a umožnil mu podruhé v zápase skórovat. V rozmezí necelých dvou minut srazil do kolen tým Energie Barus, jenž obětavě střelou z rybičky nedal Mensatorovi šanci a poprvé padla branka při rovném počtu hráčů na ledě. Domácí vědomi si svého pětigólového náskoku soupeři příliš nedovolovali, ten naopak pod tíhou rozdílu skóre se nebyl s to už vzchopit.

V poslední třetině nechali znojemští trenéři odpočívat nejproduktivnější útočnou trojici, která si dokázala s obrannou hrou protivníka skvěle poradit a lehce se jí kombinovalo. Karlovy Vary stejně jako Znojmo měly několik šancí, ale pozorná znojemská obrana, kterou jistil vynikajícně brankář Slávik, neumožnila snížení skóre. Energie vyhrála naposled na znojemském ledě před čtyřmi lety a ani toto utkání její nelichotivou bilanci nezměnilo. Současná krize Karlových Varů je asi vážná a zvrat může přinést očekávaný příchod reprezentačního gólmana Málka, který je specialistou na pomoc tápajícím týmům.

Ohlasy trenérů

Jan Votruba (Znojmo): První třetina nám vyšla velice dobře, prakticky každou přesilovku, kterou jsem hráli, jsme využili, a to se moc často nestává. Byl pro nás velice důležitý vstup do druhé třetiny, když jsme čekali, že se Vary budou snažit ještě dostat do hry, což jsme úspěšně přestáli. Ve třetí třetině už jsme jen hru kontrolovali, přesto měl soupeř několik dobrých příležitostí. Slávik zachytal skvěle, do branky nastoupil, protože Vokoun je nemocen a bere antibiotika.

Radim Rulík (Karlovy Vary): Zápas jsme začali velmi špatně. V podstatě jsme první dvě třetiny nehráli, jen jsme stínovali. O výsledku utkání rozhodlo využití pěti přesilových her, a to dokreslilo náš výkon v prvních dvou třetinách. V poslední třetině jsme se trochu zvedli, ale to už bylo po zápase. Blahopřeji soupeři, protože vyhrál zaslouženě.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

STATISTIKY HRÁČŮ

ČÍSLO JMÉNO G a STŘ b +/- tm
81 David Ludvík 2 1 0 3 0 0
36 Miroslav Barus 1 0 0 1 1 0
26 Patrik Eliáš 1 3 0 4 0 0
9 Roman Erat 1 1 0 2 0 0
33 Peter Pucher 1 0 0 1 0 2
19 Václav Benák 0 1 0 1 0 2
21 Radim Bičánek 0 0 0 0 0 0
17 Radek Haman 0 0 0 0 0 2
12 Aleš Křetínský 0 0 0 0 0 0
16 Milan Mikulík 0 0 0 0 1 0
53 Pavel Mojžíš 0 0 0 0 1 0
80 Roman Němeček 0 0 0 0 0 4
37 Zdeněk Ondřej 0 0 0 0 1 0
40 Karel Plášek 0 0 0 0 0 2
10 Ivan Rachůnek 0 0 0 0 0 2
25 Karel Soudek 0 1 0 1 1 2
27 Milan Toman 0 1 0 1 0 0
79 Marek Uram 0 0 0 0 0 0
29 Marek Vorel 0 0 0 0 0 0

STATISTIKY BRANKÁŘŮ

ČÍSLO JMÉNO MIN STŘ INK ZÁS ÚSP a tm
35 Robert Slávik 60 35 1 34 97.1 0 0
CELKOVÉ STATISTIKY

Fotogalerie

Žádné fotky.

NEWSLETTER