1. liga - so 18. 12. 2010
29. kolo
Havl. Brod
3:4p
1:0, 2:2, 0:1 - 0:1
Znojmo
1/3
2/3

Znojmo otočilo zápas v Brodě a play off má na dosah!

<em>Znojmo</em> - Dva body a velký krok směrem k elitní osmičce udělali v sobotním duelu na Vysočině znojemští hokejisté. Na ledě Havlíčkova Brodu třikrát prohrávali, ale Trojan, Plášek a Podešva se vždy postarali o vyrovnání a v poslední minutě prodloužení rozradostnil příznivce Orlů vítěznou brankou Lubomír Štach. Výtečný zápas sehrál Tomáš Kolafa, jenž přispěl k výhře třemi gólovými přihrávkami. Znojmo tak zůstává na osmém místě a svůj osud má ve vlastních rukou, jelikož výhra v pondělním utkání s Berounem jej posouvá do play off.

V úvodu utkání sledovali fanoušci v promrzlých ochozech havlíčkobrodské Kotliny počáteční oťukávání obou soupeřů, která však s sebou přineslo obrovskou šanci domácí družiny. Na začátku 2. minuty ze skupinky hráčů na vrcholu kruhů vyletěla tvrdá a přesná střele, který zazvonila na pravou tyčku gólmana Horčičky, jenž se stihl za pukem jen ohlédnout a měl zároveň velké štěstí, že si puk vzápětí nesrazil betony za brankovou čáru. Pokračovalo se ve vyrovnaném hokeji, při němž měli o práci oba brankáři dobře postaráno, protože se do zakončení probíjely oba tábory. Postupem času ale začínali přebírat iniciativu Rebelové, kteří drželi častěji puk na svých holích. Dobře bránili střední pásmo a tlačili se do útoku, čímž pomalu svírali Orly pod tlak.

Ten na začátku 7. minuty vyústil ve faul obránce Rangla, ale Havlíčkovu Brodu se následná přesilová hra příliš nepovedla, protože aktivně bránící hosté drželi hru po většinu času v uctivé vzdálenosti od své branky. Za zmínku tak z havlíčkobrodského pohledu stála snad jen nepříjemná rána Moravy od modré čáry, jíž zkoušeli tečovat v předbrankovém kruhu najetí útočníci neúspěšně. Bojovníci z Kotliny ale byli stále naladěni na příznivé útočné vlně, z níž často prověřovali gólmana Horčičku. Na přelomu první a druhé poloviny první dvacetiminutovky s sebou jejich snaha přinesla další velkou šanci. Knotek zavezl puk za branku a vymyslel z tohoto prostoru krásnou nahrávku na volného Zohornu, jenž z předbrankového prostoru střelou bez přípravy nepřekonal pozorného gólmana Horčičku, jenž vyrazil puk svou hrudí do bezpečí.

Nakonec se havlíčkobrodská družiny společně se svými fanoušky dočkala kýženého úspěchu. Ve 12. minutě VOJTĚCH NĚMEC v útočném pásmu vystihl znojemskou rozehrávku, nabruslil si do prostoru mezi kruhy a polovysokou střelou, jíž ještě gólman Horčička tečoval betony, k pravé tyčce otevřel gólový účet zápasu – 1:0. Orlí letka zareagovala tím nejlepším možným způsobem, když se začínala čím dál více osmělovat a pravidelně prověřovala pozornost gólmana Nerudy. Domácí hokejisté se však nenechali zahanbit a rovněž se „dobrosrdečně“ starali brankáři Horčičkovi o přísun práce. V plném závěru si vynutili orli obrovský tlak, když zamkli Rebely v hloubi jejich obranného pásma, a vytěžili čtyři sekundy před první sirénou přesilovou hru za faul Soldána.

První půlka prostřední části vyzněla lépe pro hosty ze Znojma, kteří hýřili aktivitou a neustále prověřovali nepříjemnými střelami brodského gólmana Nerudu. Na začátku 30. minuty se však provinili proti hokejovým pravidlům nedovoleným zákrokem, který přivál do havlíčkobrodských plachet příznivý vítr. Rebelové hodně bruslili a vynutili si značnou územní převahu, která vyvrcholila ve svém závěru, kdy gólman Horčička přes brodskou kanonádu doslova nevěděl, kde mu hlava stojí. Faulu se však nevyvarovala ani domácí družina, když hosté hozenou rukavici v podobě hry v početní převaze s chutí zvedli z ledu. Znojmo si vynutilo obrovský tlak a při sérii dorážek z předbrankového prostoru nakonec procedil puk za Nerudova záda po ledě střílející JAN TROJAN – 1:1.

v té chvíli ještě nikdo na stadionu zdaleka netušil, co tato trefa Orlů rozpoutá. Už 14 sekund hry totiž Rebelové přispěchali s odpovědí, jež jim vrátila těsné vedení. Jakub Stromko předložil z rohu znojemského pásma krásný pas na hůl ONDŘEJE ŠVAŇHALA, jenž si úplně sám před brankou srovnal puk na hůl a pohotovou střelou nad Horčičkův beton skóroval – 2:1. Kanonáda však nebrala konců, už za 24 vteřin se radovala orlí letka z druhého vyrovnání. Po nahrávce Tomáše Kolafy napřáhl v levém kruhu KAREL PLÁŠEK a šťastnou střelou prostřelil zaskočeného gólmana Nerudu – 2:2.

Následně se hrálo po vyloučeních brodského Švaňhala a znojemského Rangla 4 na 4 a i když tento početní stav s sebou nic zajímavějšího nepřinesl, vzápětí vybuchl po vypršení zkrácené havlíčkobrodské přesilovky další mohutný gejzír radosti v domácích řadách. Na sklonku 37. minuty na modré čáře napřáhl z volného prostoru MICHAL KEMPNÝ a svou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě, přičemž skvělou práci odvedli clonící havlíčkobrodští útočníci – 3:2. Na konci 2. třetiny ještě nevyužili Rebelové Berounův dvouminutový trest, ze kterého si přenesli do závěrečného dějství 10 sekund.

V závěrečném dějství se pokračovalo ve vyrovnaném hokeji, přičemž obě strany se snažily o útočné pojetí hry. Fanoušci sledovali zejména taktickou bitvu, protože zároveň nechtěl nikdo udělat chybu. Oba tábory se snažily o čistou hru, aby soupeře nepustily zbytečným oslabením do přesilové hry, z níž by hrozil jeho úder. V úvodu 53. minuty usedl na lavici hanby dvěma minutami potrestaný Zohorna a orlí družina tuto velkou příležitost dokonale využila ve svůj prospěch, když potřetí v utkání srovnala se svým sokem z Vysočiny krok. Ze hry uplynulo pouze 31 sekund, když po tvrdé ráně Tomáše Kolafy z vrcholu kruhů, jíž gólman Neruda vyrazil jen do prostoru vedle sebe, dorážel zblízka u pravé tyčky osamocený MARTIN PODEŠVA a po ledě vyrovnal – 3:3.

Dojem ze zajímavého utkání bohatého na góly pokazila až závěrečná pětiminutovka, při níž oba soupeři vyčkávali na závěrečný hvizd. Ten nakonec přišel a Rebelové mohli slavit postup do play.off, protože získali potřebný bod, jenž jim zajistil umístění v elitní osmičce. Následné prodloužení se odehrávalo jednoznačně ve znojemské režii, když Orli byli pány na hřišti a svou převahu korunovali v poslední minutě, když Tomáš Kolafa přiťukl kotouč volnému LUBOMÍRU ŠTACHOVI, jehož rána z volného prostoru v blízkosti levého kruhu proletěla po ledě podél Nerudova betonu do sítě – 3:4.

Ohlasy trenérů

Petr Novák (Havlíčkův Brod): Byli jsme připraveni na to, že Znojmo bude chtít dobře bránit, navíc má kvalitního gólmana. My jsme čtyřikrát vedli, ale soupeř vždy dokázal vyrovnat. Klukům ale musím poděkovat, protože máme k dispozici v současné době jen patnáct hráčů. Navíc jsme vlastně hráli chvíli ve třinácti hráčích, protože jeden z nich má na obličeji tři stehy a druhému se zlomil nůž na brusli. S herním projevem nemůžeme být spokojeni, ale s tím, co se nám nakonec díky vybojovanému bodu povedlo, ano.

Karel Soudek (Znojmo): Jsme rádi, že se nám dnes podařilo vyhrát, i když se nám výkon moc nelíbil. Jen se potvrdilo to, že se nám v poslední době na hřištích soupeřů nedaří. Máme radost, že se nám podařilo dát v prodloužení rozhodující gól a získali jsme důležité dva body.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

STATISTIKY HRÁČŮ

ČÍSLO JMÉNO G a STŘ b +/- tm
40 Karel Plášek 1 0 0 1 1 0
20 Martin Podešva 1 0 0 1 -2 2
26 Lubomír Štach 1 0 0 1 1 0
51 Jan Trojan 1 0 0 1 0 0
41 David Bartoš 0 0 0 0 0 0
30 Jiří Beroun 0 0 0 0 -2 2
5 Jiří David 0 0 0 0 -2 0
17 Radek Haman 0 1 0 1 0 0
88 Adam Havlík 0 0 0 0 1 0
77 Erik Hrňa 0 0 0 0 -2 0
96 Richard Jarůšek 0 0 0 0 0 0
43 Tomáš Kolafa 0 3 0 3 1 2
89 Jan Lattner 0 1 0 1 -1 0
7 David Rangl 0 0 0 0 -1 4
11 Vladimír Říha 0 1 0 1 0 0
19 Aleš Staněk 0 0 0 0 1 0
31 Jakub Stehlík 0 0 0 0 -1 0
27 Tomáš Vyletelka 0 0 0 0 0 0

STATISTIKY BRANKÁŘŮ

ČÍSLO JMÉNO MIN STŘ INK ZÁS ÚSP a tm
1 Luboš Horčička 60 31 3 28 90.3 0 0
CELKOVÉ STATISTIKY

Fotogalerie

Žádné fotky.

NEWSLETTER