O<sub>2</sub> Extraliga - ne 18. 1. 2009
43. kolo
Znojmo
2:4
0:0, 1:1, 1:3
Pardubice
1/3
2/3

Nevyužité šance připravily Znojmo o body

<em>Znojmo</em> - Ve velmi rychlém a pohledném zápase se gólu diváci dočkali až ve druhé části, kdy za Růžičkova záda protlačil puk Meidl. Hosté odpověděli o deset minut později gólem Cetkovského. Erat sice na začátku závěrečné části vrátil Orlům vedení, ale Pardubice znovu vyrovnaly a necelé čtyři minuty před koncem druhou brankou Cetkovského rozhodly o osudu utkání. Do prázdné branky poté pečetil výhru Libor Pivko.

Oba týmy předvedly v první třetině atraktivní a rychlý hokej, kterému k dokonalosti chyběly pouze góly. V úvodu byly aktivnější Pardubice, ovšem pozorná znojemská obrana jim příliš místa v útočném pásmu nenechávala. Postupem času začali přebírat otěže zápasu domácí a zejména proti pokusům Dopity a Švrčka musel Růžička vytasit něco ze svého brankářského umu. V deváté minutě uháněl sám na Trvaje Cetkovský, ale obránce Rýgl mu parádní rybičkou vypíchl kotouč. Na druhé straně se prosazoval Meidl a radost z branky mu pokazilo držadlo Růžičkovy hole. V největší šanci hostů byl v úvodní dvacetiminutovce Kolář, který se z ničeho nic zjevil sám před Trvajem, který jeho kličku vystihl. Když těsně před odchodem do kabin spálili dobré šance Meidl s Tesaříkem, svítil na kostce průběžný stav 0:0.

Druhá část se nesla v podobném duchu jako ta předešlá, diváci se měli znovu na co dívat. Již po jednadvaceti sekundách mohl poslat Orly do vedení Bičánek, jehož pokus zastavilo Růžičkovo rameno. Ještě blíže byl prvnímu gólu hostující Pivko, ale platnost branky vyvrátil videorozhodčí. Za necelou minutu spálil perfektní příležitost Čachotský a poté se nevedlo ani Eratovi s Bičánkem. Na začátku 28. minuty napřáhl na modré Štach, po jeho střele tlačil kotouč do sítě Čachotský, ale branky dosáhl až dojíždějící Václav Meidl, jenž umístil volný puk do klece. Vedení mohl zvýšit Bičánek, jeho projektil však zastavila pravá tyč. V přesilové hře zívala na Dopitu prázdná klec, kterou z ostrého úhlu nedokázal trefit.

Když se neujalo ani několik dalších solidních příležitostí Znojma, platilo opět pravidlo nedáš–dostaneš. Pucherovu přihrávku napříč pásmem sice Jiří Cetkovský netrefil ideálně, ale kotouč se nakonec odrazil od břevna do branky. O minutu později se před Trvajem zjevil Koukal, ale tentokrát byl znojemský strážce klece úspěšnější.

Na začátku závěrečné třetiny se prezentoval parádní zadovkou Selingr a osamocený Roman Erat propálil Růžičku. Za další půlminutku mohlo být v domácím kotli ještě veseleji, ovšem klouzající kotouč odpálil z brankové čáry jeden z obránců. Další obrovskou šanci Svobody zastavila Růžičkova levá tyčka. Opakovala se tak situace z druhé části, velký nápor Znojma zvýšení nepřinesl a z ojedinělé akce opět udeřily Pardubice. Kolář naservíroval zpoza branky puk Petru Koukalovi, jenž propálil Trvaje.

Orli se mohli dostat znovu do vedení v přesilové hře, kde nedokázal Svoboda usměrnit touš do poloodkryté branky. O minutu později vybídl ke skórování Divíšek Jiřího Cetkovského, který trefil přesně k tyči. V závěru zkusili domácí hru bez brankáře, kterou ukončil devět sekund před koncem gólem na 4:2 Libor Pivko. Znojmo bylo sice mnohem aktivnějším mužstvem, ale doplatilo na neproměněné šance a přesnou koncovku Východočechů.

Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (Znojmo): Výsledek utkání je pro nás dost krutý. Místy jsme si vytvářeli výraznou převahu, ale bohužel hokej se ještě stále hraje na góly. Ty dokázali dávat hosté. Nebyli jsme schopni najít recept na vynikajícího Růžičku, z toho velkého počtu šancí jsme měli dát gólů víc. Nedá se nic dělat, takovými zápasy se nesmíme nechat srazit, musíme bojovat dál. Mužstvo dnes hrálo velice dobře, zbývá ještě devět zápasů a pokud budeme pokračovat v těchto výkonech, věřím, že body získáme.

Jiří Seidl (Pardubice): My jsme podstatnou část utkání měli velký problém s pohybem a forčekingem soupeře. Díky výbornému výkonu našeho gólmana jsme tento zápas nakonec obrátili a vyhráli, přestože jsme dvakrát prohrávali.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

STATISTIKY HRÁČŮ

ČÍSLO JMÉNO G a STŘ b +/- tm
9 Roman Erat 1 0 0 1 -1 0
61 Václav Meidl 1 0 0 1 0 0
32 Radim Bičánek 0 0 0 0 -1 0
90 Tomáš Čachotský 0 1 0 1 0 0
30 Tomáš Demel 0 0 0 0 0 0
20 Jiří Dopita 0 1 0 1 -1 0
17 Radek Haman 0 0 0 0 -2 0
97 Radim Kucharczyk 0 0 0 0 0 0
53 Pavel Mojžíš 0 0 0 0 -1 2
40 Karel Plášek 0 0 0 0 -1 0
21 Radek Procházka 0 0 0 0 0 0
23 Martin Růžička 0 0 0 0 0 0
96 Martin Rýgl 0 0 0 0 0 0
11 Pavel Selingr 0 1 0 1 -1 0
26 Jaroslav Svoboda 0 0 0 0 -1 0
12 Lubomír Štach 0 0 0 0 -1 0
51 Jan Švrček 0 0 0 0 -1 2
2 Radim Tesařík 0 0 0 0 0 2

STATISTIKY BRANKÁŘŮ

ČÍSLO JMÉNO MIN STŘ INK ZÁS ÚSP a tm
35 Jiří Trvaj 59 23 3 20 87 0 0
CELKOVÉ STATISTIKY

Fotogalerie

Žádné fotky.

NEWSLETTER