O<sub>2</sub> Extraliga - ne 21. 1. 2007
43. kolo
Plzeň
4:2
1:0, 2:2, 1:0
Znojmo
1/3
2/3

Plzeň doma umí vyhrávat

P l z e ň - Orli odjížděli na západ Čech s vidinou možného bodového zisku. Domácí ale byli od začátku proti a většinu zápasu byli lepším týmem. Místy zatlačili Znojmo do hluboké defenzivy, ze které ale občas zahrozilo rychlými brejky. Lasselsberger trpělivě dobýval Trvajovu svatyni a v polovině zápasu už vedl rozdílem dvou branek. Po bitce, která byla posledním zápisem do statistik pro Jaroslava Svobodu, vlítli Orli na soupeře a brankami Michala Tvrdíka a <b>Martina Růžičky</b> vyrovnali. Do konce druhé části ale domácí ještě dokázali skórovat a v závěru ranou do prázdné branky vítězství pečetit.

Utkání začalo nečekaně tlakem hostů, ale vážnější příležitost si nevypracovali. Postupem času se hra vyrovnala a naopak Plzeň začala být aktivnějším týmem. V osmé minutě si domácí vypracovali přesilovou hru, ve které svého soupeře uzamkli před Trvajem na tak dlouho, až se sám mezi kruhy zjevil Šindel a prostřelil hostujícího gólmana přízemní střelou. Po chvilce se naskytla stejná příležitost i Znojmu, ale Plzeňští svého soupeře nepustili ani ke střele, navíc hostující obraně ujel Ludvík, ale na Trvaje nevyzrál. Utkání svižně plynulo a Plzeň dotírala na hostující branku, ale jak Fabuš, tak Důras své šance nevyužili. Naopak Znojmo si v úvodní třetině vážnejší příležitost nevypracovalo a prozatím hrálo druhé housle.

Prostřední pasáž začala tam, kde první skončila. Rychlý svižný hokej, ve kterém měl více šancí Lasselsberger. Ve čtvrté minutě přebral na útočné modré přihrávku od Čakajíka Radek Matějovský, zbavil se obránce a krásnou protaženou kličkou si vychutnal Trvaje. Plzeň byla při chuti. Krásnou akci předvedl Šindel po vhazování v útočné třetině, když se kličkou zbavil soupeře na buly, ale hostující branku přestřelil. Největší šanci v první polovině utkání si Znojmo vypracovalo při přesilové hře, ale Selinger trefil pouze tyč. Na druhé straně kontroval Důras, který však také neuspěl, když nedokázal z metru přehodit nastavený beton hostujícího brankáře. V pětatřicáté minutě se na ledě strhla hromadná bitka, vyprovokovaná ze strany hostí. Nedáš – dostaneš se potvrdilo pár minut před koncem druhé třetiny. Nejprve obrovskou šanci nevyužila Plzeň a vzápětí se z brejku prosadil hostující Tvrdík. Studená sprcha přišla hned vzápětí, kdy domácí obraně ujel Růžička a kličkou vyzrál na Málka. To však nebylo vše. Pár sekund před koncem prostřední části tečoval Šindel střelu Dernera do růžku znojemské branky. Plzeň sice prohospodařila svůj náskok během minuty, přesto do poslední třetiny vstupovala s gólem navíc na svém kontě.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili domácí s výhodou dvou hráčů v poli, ale největší šanci si vypracovali až při klasické výhodě, kdy přihrávku napříč obraným pásmem hostů napálil z první Vampola, avšak lapačka hostující gólmana byla na místě. Nakonec přesilovku nevyužili, podobně jako hosté tu svojí o pár minut později. Každopádně Znojmo vstoupilo do poslední třetiny jako aktivnější tým. Obrovskou šanci si domácí vypracovali v oslabení, kdy Divíšek obral hostujícího obránce o puk, nahrál před branku volnému Ludvíkovi, ten však trefil pouze rameno Trvaje. Znojemští odpověděli podobně. Přihrávka před branku našla Selingra, jeho pokus ovšem ukryl do náručí Málek. Lasselsberger se začal dostávat pod silný tlak a bránil se jen s vypětím všech sil. Atmosféra zhoustla 122 sekund před koncem šedesáté minuty. Hosté si vyžádali time out a zkusili hru bez brankáře. Jejich plány však rychle utnul Důras, který se trefil přes půl hřiště do prázdné branky ihned po rozehrání. Pár vteřin před koncem ještě ujíždel sám Cartelli, ale Trvaj jeho kličku vystihl. Plzeňští tak splnili svůj cíl a ze dvou domácích zápasů vydolovali plný počet bodů.

Ohlasy trenérů

Jiří Kučera (Plzeň): Utkání jsme začali velmi dobře. Dostali jsme se brzy do vedení, hodně šancí nám ale pochytal gólman Trvaj. Za stavu 2:0 jsme poté zbytečně inkasovali po chybách na 2:2. Myslím, že dnes rozhodl gól Šindela na 3:2 z poslední minuty druhé třetiny, kdy jsme Znojmu znovu odskočili. Třetí třetina byla hop nebo trop a my jsme dali na 4:2 gólem do prázdné branky.

Miloslav Hořava (Znojmo): První polovinu zápasu jsme byli pod velkým tlakem domácích. Pak jsme se zlepšili, dokonce jsme vyrovnali. Srazilo nás ale množství vyloučení, stálo nás to mnoho sil a Plzeň v přesilovce dala na 3:2. Poté už jsme to měli těžké. Prohra v tomto důležitém utkání nás mrzí, Plzeň ale vyhrála zaslouženě."

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

STATISTIKY HRÁČŮ

ČÍSLO JMÉNO G a STŘ b +/- tm
23 Martin Růžička 1 0 0 1 0 2
28 Michal Tvrdík 1 0 0 1 0 0
18 Jiří Beroun 0 0 0 0 0 0
32 Radim Bičánek 0 0 0 0 -1 4
20 Jiří Dopita 0 1 0 1 0 0
17 Radek Haman 0 0 0 0 0 2
24 Marek Chvátal 0 0 0 0 0 0
45 Richard Jareš 0 0 0 0 1 0
6 Ivo Kotaška 0 0 0 0 1 0
4 Ondřej Kříž 0 0 0 0 1 2
61 Václav Meidl 0 0 0 0 0 4
16 David Nedorost 0 0 0 0 0 0
80 Roman Němeček 0 0 0 0 0 0
93 Aleš Padělek 0 1 0 1 0 2
1 Vladimír Říha 0 0 0 0 0 0
11 Pavel Selingr 0 0 0 0 0 2
26 Jaroslav Svoboda 0 0 0 0 0 25
56 Lubomír Vaškovič 0 0 0 0 0 0

STATISTIKY BRANKÁŘŮ

ČÍSLO JMÉNO MIN STŘ INK ZÁS ÚSP a tm
35 Jiří Trvaj 59 43 3 40 93 0 0
CELKOVÉ STATISTIKY

Fotogalerie

Žádné fotky.

NEWSLETTER