Orli Znojmo Orli Znojmo
2. kolo
EBEL - ne 10. 9. 2017
Znojmo
4:0
0:0, 2:0, 2:0
Salzburg

Znojmo zůstává neporaženo! Salzburgu nedalo sebemenší šanci

Orli vítězí i ve druhém utkání nové sezóny! Rakouský Salzburg přejeli poměrem 4:0, když se dvakrát prosadil Colton Yellow Horn a po jedné trefě si připsali Radim Matuš s Radkem Čípem. Marek Schwarz se navíc blýskl čistým kontem.

Začátek utkání patřil Orlům, kteří hned od prvních vteřin pekelně zatápěli před brankou Starkbauma. Úvodní tlak však nepřinesl kýženou trefu a nápor Znojemských pomalu oslaboval. Ke slovu se tak brzy dostal i Salzburg, ale Marek Schwarz znovu prokazoval, jak skvělou formu si nachystal do startu sezony. Na jeho umění ztroskotalo několik střelců soupeře, a když už ani Schwarz na kotouč nedosáhl, pomohla při pokusu Aleardiho tyčka. Domácí si tak mohli po první třetině oddechnout.

V prostředním dějství se Znojmo muselo ubránit hned dvěma přesilovkám Salzburgu za sebou. Nutno však dodat, že hosté v nich nebyli tolik nebezpeční, jak by se dalo očekávat. Skvělý taktický výkon Orlů podpořený vynikajícím Schwarzem tak přinášel své ovoce. Jen dvě vteřiny před polovinou duelu mohl vybuchnout jásot fanoušků. V první početní výhodě Jihomoravanů si Colton Yellow Horn nabruslil do kruhu a přesnou bombou pod horní tyčku otevřel skóre.

Orli rázem ještě zvýšili svou aktivitu a na další přesnou trefu jsme nemuseli čekat dlouho. Střelu Bořuty šikovně tečoval před brankovištěm Radim Matuš. A když si v samotném závěru třetiny poradil Schwarz i s nebezpečným Huberem, mohl hřát domácí při odchodu do šaten dvougólový náskok.

Vstup do třetí třetiny byl poznamenán hned několika tresty na straně Rakušanů. Znojmo si dokonce mohlo dopřát přesilovku pět na tři a tuto šanci beze zbytku zužitkovalo. Colton Yellow Horn dokonale využil volný prostor před sebou a nechytatelnou dělovkou sebral Starkbaumovi příležitost zasáhnout. Salzburg si ale nedal říct a hráči se na trestné lavici dál střídali. V další početní výhodě se dočkal i Radek Číp, jenž z levého kruhu propálil přemisťujícího se gólmana. Převaha Orlů byla v poslední části hry jasně patrná, domácí publikum se již mohlo bavit mexickými vlnami a hokejisté si v klidu dokráčeli za tříbodovým vítězstvím.


Autor: Lukáš Caha, Petra Matůšová

Pět bodů bych před sezónou bral všemi deseti, bilancuje vstup do sezóny Roman Šimíček

Roman Šimíček zažívá vstup do nové sezóny jako hlavní trenér poprvé ve své kariéře. Po dvou ligových zápasech má jeho tým v kapse pět bodů a skalp dvou těžkých soupeřů. "Jsem rád za kluky, jak to zvládli. Pět bodů bych před sezónou bral všemi deseti," přiznává v rozhovoru.

Jak byste zhodnotil zápas se Salzburgem?
Věděli jsme, že přijede kvalitní soupeř, že půjde o těžký zápas. Myslím si, že průběh zápasu byl stejný jako proti Linzi. Od půlky zápasu jsme měli víceméně více ze hry, což jsme potvrdili i brankami. Samozřejmě, je to parádní dát čtyři góly týmu jako Salzburg. Vyhráli jsme doma, což je plus pro fanoušky, kteří nás přišli podpořit. Hráčům jsem ale řekl, že jsou to pouze dva zápasy a musí nás to nakopnout do dalších bojů. Musíme si začít věřit, že máme v týmu sílu. Hráči to musí dostat do podvědomí. Musíme ale pracovat pořád stejně, nějaké uspokojení vůbec nepřipadá v úvahu.

Roman Šimíček vede tým od začátku sezóny jako hlavní trenér poprvé v kariéře

V první třetině měli více ze hry hosté...
Salzburg nás v první třetině pěkně zatočil, měl tam spoustu šancí. Kluci toho měli plné zuby, ale klobouk dolů před tím, jak to zvládli. Bylo tam několik zakázaných uvolnění, takže se kluci museli vracet zpátky na led, někteří tam byli přes dvě minuty v kuse. Zvládli to, což je ukázka toho, že tým má určitou sílu, ale je třeba neustále pracovat.

Měli jste k dispozici hodně přesilových her, některé z nich byly dvojnásobné. Jste s nimi spokojený?
V přesilovce pět na tři jsme dali gól. Já ale nikdy nejsem s ničím spokojený. Vždycky se na přesilovkách dá pracovat a stále je můžeme vylepšovat. Důležitá je výhra. Přesilovkové situace si pustíme na videu a rozebereme je příští týden. V tuto chvíli jsem spokojen se třemi body.

Proti Salzburgu tým udržel čisté konto. Jak hodnotíte defenzivní práci?
Marek Schwarz opět parádně zachytal, stejně jako proti Linzi. Podržel nás. Za ty dva zápasy si čisté konto zasloužil. Jsme za to rádi, už kvůli němu. Linz hrál minulý zápas trošku jiným stylem než Salzburg, ale oba zápasy jsme hráli v obraně stejně. Byla tam ale i spousta chybiček, na kterých je potřeba pořád pracovat.

Dva zápasy s favority na titul, pět bodů. Čekal jste, že tak těžké duely na úvod zvládnete s takovým přehledem?
Člověk vnímá, že nás v prognózách v Rakousku pasují na poslední nebo předposlední příčku. Podle mě je to to nejlepší, co nás mohlo potkat, že nás takhle podceňují. Znova ale opakuju, sezóna teprve začíná. Týmy jako Salzburg či Linz ještě půjdou s výkonností nahoru. My jsme měli delší přípravu, což se teď projevuje. Ještě to bude hodně náročné, ale kdyby mi někdo před sezónou řekl, že získáme pět bodů, bral bych to všemi deseti.


Autor: Jakub Prchal

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Marek Biro 0 0 0 0 0
Antonín Bořuta 0 1 1 1 0
Štěpán Csamangó 0 0 0 0 0
Radek Číp 1 0 1 1 0
Tomáš Guman 0 0 0 0 0
Jan Lattner 0 0 0 1 0
Radim Matuš 1 0 1 1 0
Petr Mrázek 0 0 0 0 0
Erik Němec 0 1 1 0 0
Patrik Novák 0 0 0 0 0
Vladimír Oščádal 0 0 0 0 0
Tomáš Plíhal 0 0 0 0 0
Jan Pohl 0 1 1 0 0
Marek Račuk 0 2 2 1 2
Pavel Skrbek 0 1 1 0 2
Jakub Stehlík 0 2 2 0 0
Rostislav Šnajnar 0 0 0 0 0
Colton Yellow Horn 2 0 2 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Schwarz 60 24 0 24 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Roman Šimíček (Znojmo): Myslím si, že to bylo jako přes kopírák s prvním zápasem. Měli jsme víc ze hry a potvrdili to čtyřmi góly. Dát tolik branek Salzburgu je skvělý pocit. Máme z toho opravdu radost. Sezóna ale nekončí. Musí nás to nakopnout, musíme si to dát do hlav a začít si věřit. V první třetině nás soupeř zatočil, ale klobouk dolů před kluky, jak to zvládli. Je to ukázka toho, že ten tým má sílu. Jdeme ale dál, není čas na nějaké uspokojení.

Fotogalerie

Související články