1:0, 1:1, 0:3
1/3
2/3

Znojmo zdolalo houževnatý Gap a zahraje si finále!

Orli v utkání s předloňským francouzským mistrem a bývalým účastníkem Ligy mistrů prohrávali po dvou třetinách 1:2, ale byli aktivnější a v závěrečné části rozhodli třemi góly o svém triumfu. Na Tatranském poháru se tak v neděli od 19:00 představí ve finále!

Znojmo vstoupilo do utkání aktivně a proti jednomu z nejlepších francouzských týmů brzy zjistilo, že jeho největší překážkou bude pětadvacetiletý kanadský brankář Cooke střežící branku soupeře. V úvodu proti němu neuspěl Hlava ani Kalus. Ve 12. minutě šli do vedení Francouzi, když Adam Kambeitz v tlaku těsně po konci přesilové hry dorazil do sítě střelu Rena. Velmi nebezpečný byl Brown, který zatápěl znojemské defenzivě, ta ale přečkala jeho dvě šance a do kabin šly oba celky za jednogólového rozdílu.

Vstup do druhé třetiny vyšel skvěle Orlům. Jan Lattner v přesilovce napřáhl na levém kruhu a propálil vše včetně brankáře. To poslalo český tým na koně a šance následovala šanci. Kalus nevyužil samostatný únik, následně padl dokonce gól, ten ale rozhodčí po poradě neuznali a místo toho vyloučili znojemského hráče. Nabídnutou přesilovku Gap využil díky Norbertu Abramovovi, jehož střela z první překonala Halásze. Orli ale byli i přes nepříznivý stav aktivnější, Špaček, Stehlík i Braes však v dobrých možnostech ztroskotali na gólmanu Cookovi.

K obratu ve skóre tak zavelel až ve 45. minutě Marek Kalus nenápadnou střelou mezi betony, která srovnala skóre. O tři minuty později navíc po tlaku v přesilovce přesně mířil od modré Jakub Stehlík. Znojmo tak poprvé v zápase vedlo a hru víceméně kontrolovalo. Stretch osm minut před koncem v brejku orazítkoval tyčku, definitivní rozhodnutí tak padlo až v poslední minutě, kdy při powerplay soupeře trefil prázdnou branku Alan McPherson.

Znojemští hokejisté si tak na prestižním Tatranském poháru zahrají ve finále. To je na programu v neděli od 19:00 a jejich soupeřem bude pravděpodobně domácí Poprad nebo extraligové Vítkovice. O tom rozhodnou až výsledky dalších duelů.