Vítkovice
1/3
2/3

Znojmo si s chutí zastřílelo

Z n o j m o - Orli vstoupili do zápasu velmi dobře, ale jejich elán a nasazení se velmi rychle vytratil. Pánem na ledě se v první třetině staly Vítkovice. Třemi góly v rozmezí osmé až dvanácté minuty se ujaly vedení a v tu chvíli nikdo nepochyboval o tom, kdo má navrch. Jenže druhá část hry přesvědčila všechny diváky o tom, že Znojmo je tým bojovníků a má ve svém kádru skvělé střelce. Pěti góly, z nichž dal ve druhé třetině <b>Marek Vorel</b> tři, úplně otočilo vývoj utkání a odkázalo své soupeře téměř do role statistů. Do konce zápasu si pak už dokázali Orli výsledek pohlídat a odcházeli z ledu se zaslouženými ovacemi fanoušků, kteří vydrželi a nedali přednost koncertu Jarka Nohavici na blízkém nádvoří znojemského hradu.
První třetina byla ze strany domácích velmi nepovedená, Vítkovice si třemi góly po chybách v obraně zajistily hladké třígólové vedení. I když v úvodu hostujícího brankáře Filce dvakrát ohrozil Bičánek a posléze Vorel po kombinaci s Pucherem a Uramem, gól nepadl a výkon Orlů byl od této chvíle poněkud jalový. Po střele Hudce od modré v 8. minutě Přikryl puk pouze vyrazil a pro číhajícího Šimíčka nebyl problém ho dorazit do klece. O třináct vteřin později už Vítkovice vedly 2:0 po pěkné souhře Štefanky s Irglem. Znojmo marně bušilo na Filcovu bránu, navíc ve 12. minutě dostalo třetí ránu po chybě Vorla. Z prostoru mezi kruhy měl dostatek místa a času na střelu hostující Hubáček. Orli se potom nechali dvakrát zbytečně vyloučit, z toho Toman na dvě plus dvě minuty. V samém závěru se ještě dostal do úniku Šimíček, ale Přikryl byl úspěšný.

Vstup do druhé třetiny se Orlům nadmíru povedl. Hned po minutě a osmnácti vteřinách propálil Filce po Kvetanově přistrčení Ludvík a nastartoval tak veleúspěšnou dvacetiminutovku domácích. I přes mnohé výborné zákroky obou gólmanů se skóre měnilo. Nejprve chytil Přikryl střelu Rimmela a dorážku Irgla, v zápětí ale nastalo velké střelecké představení Marka Vorla, který v rozmezí necelých pěti minut završil hattrick. Dvakrát mu asistoval gólovou nahrávkou Uram, jednou Bičánek, jehož střelu od modré usměrnil do sítě. Čistý hattrick mu pokazil jen ve třiatřicáté minutě Černošek, který si do vlastní branky srazil bruslí nahrávku Ondřeje. To už ale nevydržel vítkovický trenér Svozil nečinně přihlížet hře svých svěřenců a vzal si oddechový čas. Turkovi se hned vzápětí podařilo po krásné akci s Fleischmannem zavěsit pod víko a snížit na rozdíl jedné branky.

První pětka ale ještě neřekla své poslední slovo. Hned v úvodu poslední třetiny vstřelil z prostoru mezi kruhy Vorel svůj čtvrtý gól, když využil přihrávky svých spoluhráčů Puchera a Urama. Hra měla spád a taky patřičný říz. Vylučovalo se na obou stranách, povětšinou po běžných zákrocích na hraně pravidel. Vítkovice v této době působily skoro odevzdaným dojmem a tak se naskytl prostor pro kombinaci a pohledné akce. Učebnicové byly k vidění na obou stranách. Jednu takovou předvedli také Hudec s Fleischmannem a naposledy korigovali skóre na rozdíl jediného gólu. V závěru rovněž pohlednými akcemi završila slovenská "dvojčata" v dresu Orlů závěrečný účet tohoto zápasu.

Leoš Zajíc (Znojmo): Po první nepovedené třetině jsme změnili hru. Chodili jsme důsledně dozadu a pomáhali obráncům, také jsme dokázali překlenout střední třetinu jednou, dvěma přihrávkami, dostávali jsme se jednodušeji do šancí a taky je využili. Je škoda, že kluci nedokázali celou první třetinu hrát to, na čem jsme se domluvili. Najednou začali lítat po ledě jako blázni a pak jsme dostávali takový školácký góly. Nedohrávali jsme souboje v našem pásmu, nehráli jsme ve střední třetině a soupeř toho využíval. V přestávce jsem byl trochu hlučný a kluci si uvědomili, že se začátek soutěže blíží a je třeba s tím něco udělat. První lajna dnes předvedla výkon, který se od nich očekává a takhle by měli normálně hrát a možná ještě něco přidat. Je dobré, že i když jsme hráli bez tří hráčů základního kádru, podařilo se nám dát Vítkovicím osm gólů.

Ladislav Svozil (Vítkovice): Hlavní problém byl dnes v tom, že jsme si po první třetině mysleli, že vyhrajeme úplně bez problémů. Nastoupili jsme do druhé třetiny laxně a propadli hlavně v obranné činnosti. Dostali jsme osm gólů, vlastně jsme prohráli dvě třetiny osm dva. V té fázi nedal nikdo na má slova. Hráči mají svou hlavu a mysleli si, že budeme dávat góly tak jednoduše, jako v první třetině. Bude hrozně poučné podívat se na záznam ze zápasu, jak vypadá hokej, když takzvaně „nehrabou“ všichni. V přípravě jsme podávali dobré výkony, ale už v zápase s Trenčínem se ukazovalo, že není něco v pořádku, hlavně v obranné činnosti a dnes se to ve druhé a třetí třetině opět potvrdilo. Gólman dělal co mohl, hráči mu ale vůbec nepomohli.