Třinec
1/3
2/3

Znojmo porazilo Třinec a je ve finále

Z n o j m o - Znojemští Orli porazili v semifinále Tipsport cupu Třinec 3:0 a postoupili do finále, kde se 9. září střetnou v domácím prostředí se Spartou Praha. Brankář Duba (na fotografii) vychytal čisté konto, vítěznou branku vstřelila posila z prvoligové Jihlavy Jaroslav Mareš.
Znojmo vstoupilo do utkání aktivně a mělo od začátku převahu. Vyložené šance však byly od začátku spíše na straně hostů. Tutovku nevyužil mladíček Zbořil, jenž promarnil sólový nájezd ve 12. minutě, později neuspěl ani Pavelek, jenž se ocitl osamocený před odkrytou brankou domácích, kterou hájil Duba.

Na začátku druhé části nedal nájezd ani Polanský, a tak udeřilo na druhé straně. Obránce Václav Benák ještě Lakosila ranou od modré jen vystrašil, ale ve 29. minutě objela branku posila z Jihlavy Mareš a topornost třineckých obránců mu umožnila otevřít skóre utkání. V závěru třetiny pojistil vedení Orlů Snopek.

Když jedenáct minut před koncem utkání využil přesilovou hru obránce Havíř, bylo rozhodnuto. Hosté se sice ještě snažili zdramatizovat zápas, ale domácí pozorně bránili. Největší šanci k čestnému úspěchu měl obránce Jančařík, ani on ovšem Dubovi čisté konto nepřekazil.