1:1, 0:1, 0:1
1/3
2/3

Znojmo otočilo zápas a podruhé skolilo Plzeň

Znojemští hokejisté zvítězili podruhé během týdne nad Plzní, tentokrát na jejím ledě. Na úvod duelu sice prohrávali, díky kvalitní defenzivě a dobré hře v oslabení ale skóre otočili. Trefili se Jan Šeda, Jan Lattner a do prázdné branky také Radek Číp.

Oba celky do zápasu vstoupily poměrně aktivně, již od úvodních minut se snažily zaměstnávat brankáře druhých týmů. Velkou šanci měl v páté minutě obránce Marek Biro, který si sjel před branku. Zakončil ale pouze do Patrika Polívky. Domácí celek se dostal do vedení v osmé minutě. Během přesilové hry neuspěl v mezikruží Johnson, nicméně kotouč se dostal k Miroslavu Preisingerovi, jenž dokázal otevřít skóre zápasu. Posléze ale mohlo být vyrovnáno. Od modré pálil Libor Šulák, posléze ale Yellow Horn netrefil odkrytou branku Plzně! Následně hráli domácí dvě minuty dlouhou přesilovku 5 na 3, šanci si ale vytvořilo Znojmo – konkrétně to byl Roman Tomas, jenž unikal plzeňským bekům, ale trefil pouze Polívku.

Krátce poté Orli vyrovnali pomocí pravidla nedáš – dostaneš. Tulačka nejprve trefil tyčku, z následného protiútoku se prosadil Jan Šeda a upravil tak na 1:1. V průběhu 14. minuty opět zahrozila domácí formace ve složení Michel – Tulačka – Kepka. Především poslední dva jmenovaní měli dobré příležitosti, ale ani jednou se neprosadili. Následně na druhé straně střílel Biro a před brankou tečoval puk Podešva. Ačkoliv Polívka propustil puk mezi betony, nakonec ho záhadným způsobem vyrazil mimo! Velké šance měly v závěru třetiny oba celky. Tu první měl Jan Holý, který se dostal do úniku po přihrávce od Schleisse, ale narazil na připraveného Nechvátala. Na druhé straně poté po střele Davida Bartoše zachránila Polívku tyčka.

Začátek druhé třetiny byl z obou stran poměrně opatrný. Pak ale ve 26. minutě hrál domácí celek 55 vteřin dlouhou početní výhodu v pěti proti třem. Dobré přihrávky v ní rozdával Preisinger – nejprve nabil Sýkorovi, poté Johnsonovi, ani jeden ale svou šanci nedokázal proměnit! Když už byli Orli ve čtyřech, tak dokázali udeřit. O zásah v oslabení se dorážkou vlastní střely postaral Jan Lattner. Vedení Znojemských mohl následně navýšit Radek Číp, který svou kličkovanou okolo branky ale v gól nepřetavil. Posléze po přihrávce od Bartoše střílel v dobré pozici najetý Martin Bača, ale naštěstí pro domácí trefil lapačku Patrika Polívky.

V polovině zápasu domácí vyměnili brankáře, mezi tři tyče se postavil ruský golman Fjodor Kukin. Během dvouminutového trestu Krliše už si připsal první těžší zákrok proti střele Yellow Horna. V průběhu 35. minuty obdržel přihrávku do jízdy Preisinger, nicméně jeho pokus šel nad bránu. Za Znojmo poté zahrozil kanadský forvard Colton Yellow Horn, ale Kukin dokázal kotouč vyrazit. Pár sekund před koncem druhé periody nevyužil svou šanci v přesilovce Jan Walter, jelikož mířil nad bránu. Po 40 minutách tak vedl hostující celek 2:1.

Ve 44. minutě si velmi dobrou příležitost vytvořil Vojtěch Tulačka, jenže znovu jí neproměnil. Plzeňský mladík měl opět smůlu. Krátce nato zahrozil vlastnímu brankář Marcel, který si málem do vlastní klece srazil pokus Bartoše. Touš ale skončil vedle. Znojmo poté hrálo přesilovku a během ní si vytvořilo velké šance, v brance Plzně se ale vyznamenal pozorný Fjodor Kukin! Ten postupně vychytal Puchera, Fialu i Radka Čípa. Následně měl vyrovnání na holi Poletín, který dorážel touš po střele Johnsona do odkryté branky, ale neuspěl! A aby nevyužitých šancí nebylo málo, na druhé straně Bartoš trefil po teči břevno.

Domácí poté hráli přesilovou hru, ale vyrobili v ní dvě velké chyby. V obou případech mohl trestat Jan Lattner, ovšem ani jednou se neprosadil – poprvé ho vychytal Kukin, podruhé minul. Plzeňané se nadále snažili vyrovnat, ale nebylo jim přáno. Z mezikruží v 58. minutě pálil Ján Sýkora, skvělým zákrokem se ovšem blýsknul Patrik Nechvátal. Minutu před koncem indiáni odvolali brankáře, ale po pár sekundách výhru Orlů potvrdil Radek Číp. Znojmo tak podruhé dokázalo Plzeň zdolat poměrem 3:1.

Ladislav Čihák (Plzeň): Bylo to hodně podobné jako ve Znojmě. V první třetině jsme vedli 1:0 a celkově byla ještě docela dobrá, Znojmo dost možná bylo trochu ještě v autobuse. Od druhé třetiny to ale začalo - opět jsme po chybě v naší přesilovce dostali gól, chyběl nám úplně pohyb a totálně jsme propadli. Bohužel se z toho kluci nepoučili. Ve třetí třetině se to moc nezvedlo, ale měli jsme tam náznaky a zlepšili jsme pohyb. Samozřejmě už to ale nestačilo, měli jsme málo šancí. Teď se s trenéry poradíme, kdo z hráčů půjde na farmu do Klatov a kdo dostane šanci v prvním týmu.

Jiří Režnar (Znojmo): Podle mě to byl dobrý zápas. Plzeň hraje takový důrazný a agresivní hokej. Někteří hráči nemají jisté místo v sestavě a tak o něj dnes opět bojovali, podle toho ten zápas vypadal. Chvílemi to vypadalo, že chceme nacvičovat oslabení, byli jsme v něm často. Ale hráči ho dnes sehráli výborně. Podle mého názoru se ten zápas celkově musel lidem líbit.