Orli Znojmo Orli Znojmo
37. kolo
Český Telecom Extraliga - ne 6. 1. 2002
Č. Budějovice
2:5
Znojmo

Znojmo nadále válí, odnesly to Budějovice

Znojemská jízda pokračuje a ani České Budějovice si na tabulkou stoupající Orly nepřišly. Na vítězství 5:2 se nejvýrazněji podílela první znojemská formace. Jak Marek Uram, tak Peter Pucher jsou po 37.kole extraligy o tři kanadské body bohatší.
Jihočeši, povzbuzení páteční výhrou v Havířově, si vytyčili před zápasem jediný cíl - získat tři body. Z předchozích čtyř domácích utkání ale ani jedno nedovedli do vítězného konce, naopak Znojmo se v posledních pěti zápasech vždy radovalo z výhry.

Lepší vstup do utkání měli hosté, když po třiceti vteřinách nebezpečně střílel Uram. Budějovičtí ohrozili Svobodu až ve třetí minutě. Od modré pálil tvrdě Zubíček, chvíli po něm se do šance dostal Sailer. Skóre se však neměnilo. Od té doby se hrál průměrný hokej plný nepřesností. Do brejku se pak dostal Pucher, jehož střelu Mařík vyrazil až k volnému Sailerovi. Ten prokličkoval střední pásmo a dostal se sám před Svobodu kde se trefil mimo bránu. Od poloviny první třetiny začali domácí přebírat iniciativu. Bartoš se znovu dostal sám před hostujícího gólmana, o chvilku později tvrdě vystřelil od modré čáry. Skvělý Svoboda však neinkasoval. Mařík se také činil: Procházkovu střelu směřující do prázdné brány na poslední chvíli vykopl betonem. Během největšího náporu domácích nastřelil uzdravený Šimánek horní tyčku Svobodovy brány. Jako blesk z čistého nebe přišel úvodní gól hostů. Zubíček nepokryl přihrávku před bránu a budějovický odchovanec Václav Král bez problémů poslal puk do sítě. Vyrovnání přišlo pět minut před koncem třetiny. Znojemským obráncům ujel Petr Sailer a v pádu prostřelil Svobodu.

Do druhé třetiny nastoupili hosté jako vyměnění. Lépe bruslili a domácí hráče jednoznačně přehrávali. Po čtyřech minutách hry nahrál před branku Orlů Kořínek, kde Svobodu nekompromisně propálil Luboš Rob . Byla to první střela na branku hostů v této třetině. Domácí se z vedení radovali pouze padesát vteřin. Uram s Pucherem společně ujeli budějovickým obráncům a Peter Pucher s přehledem vyrovnal. Domácí nevyužili půlminutové výhody dvou hráčů v poli. Nebyli schopni na branku Oldřicha Svobody ani jednou vystřelit, a proto musel přijít trest. Jak se proměňuje přesilovka ukázal všem po zmatcích v budějovické obraně Marek Uram. Od této chvíle byli Orli lepším celkem. Asi nejlepší zákrok utkání předvedl Svoboda proti Vaněčkově střele skvěle tečované Brožem. To hostům zvedlo sebedůvěru a byli ještě nebezpečnější. Nechytatelnou Vorlovu bombu z pravého kruhu zastavila až tyč. Čtvrtý gól Orlů padl velice kuriózním způsobem. Kapitán domácích Rudolf Suchánek nepochopitelně chyboval před prázdnou bránou svého týmu, čehož využil Vorel. Vleže máchl hokejkou, zasáhl puk a ten se zastavil až v bráně.

V poslední třetině se utkání jen dohrávalo. Hosté v klidu bránili své vedení a nepouštěli domácí do žádných větších šancí. Bartošovi se sice podařilo ujet obraně, v pohodě chytajícího Svobodu ale nepřekonal. Při následném protiútoku proměnil přihrávku zpoza brány v gól Radek Haman a bylo rozhodnuto. Nebezpečně střílel ještě Plášek s Pucherem, Mařík však už další změnu skóre nedopustil.

Autor: Milan Dvořák

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici