Graz
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. GRA (13:0)

Juniorští Orli začali utkání ve velkém stylu. První kotouč se do soupeřovy branky podíval už ve čtvrté minutě. Michael Mandát pohotově dorazil Švandův pokus přímo za brankovou čáru. Raisp si ani minutu neodpočinul a znovu lovil kotouč ze své svatyně. Josef Krcho švihem překonal hostujícího brankáře, a zajistil tak svým barvám už dvoubrankové vedení. Orli nadále svého soupeře utlačovali a Raisp v sedmé minutě znovu podlehl. Marek Špaček poslal kotouč za brankovou čáru díky dobře mířené střele, která prosvištěla nad lapačkou rakouského maskovaného muže. Bronislav Fruhwirt poté zvýšil na pohodlný čtyřbrankový náskok, když bekhendovým blafákem překvapil Raispa. I přes velký tlak se už ale Znojmu v první části hry další puky do sítě dostat nepodařilo.

Do druhé dvacetiminutovky domácí vstoupili v početní výhodě a okamžitě toho využili. Pátou branku utkání vstřelil Josef Krcho, který bez problémů poslal touš rovnou do sítě. Ve dvacáté čtvrté minutě se hra kvůli gólu znovu zastavila. Marek Špaček vyslal tvrdou ránu z kruhu a poslal touš ke vzdálenější tyčce. Hostující brankář zažil pekelnou situaci, když i v početní výhodě, kterou jeho tým hrál, inkasoval. Tomáš Hačecký se chytil nabízející se šance a zajistil svému týmu už sedmibrankový náskok. Hostům se v utkání vůbec nedařilo najít cestu před Use, oproti tomu Orli byli v útočném pásmu jako doma.

Přesně v polovině druhé části hry se spustil znojemský brankostroj na ještě větší výkon. Osmý kotouč protlačil do sítě Tomáš Račický, tři minuty po něm si Josef Krcho připsal hattrick, když přesnou střelou poslal kotouč za brankovou čáru. Třicátá pátá minuta byla ve znamení dalšího gólu. Tomáš Račický střelou, která prosvištěla kolem lapačky, znovu rozvlnil síť soupeřovy branky. O minutu později se i již výše zmiňovaný Tomáš Račický dočkal svého hattricku. Sám se probojoval před Raispa a kotouč napálil do téměř odkryté klece. Druhá třetina tak končila za stavu 11:0.

Znojemští hokejisté se ale rozhodli, že jedenáctibrankový náskok je málo a ve třetí třetině začali opět navyšovat. Michal Pospíšil našel skulinku mezi rukou a tělem hostujícího brankáře a propálil kotouč přímo do sítě. Po jeho vzoru poté skóroval i Bronislav Fruhwirt. Zbytek poslední periody už probíhal v klidu a Orli za záda rakouského gólmana žádné další puky neposlali.

Leoš Zajíc (Znojmo): My jsme takové utkání potřebovali. Po minulém víkendu a dvou těžkých zápasech, které nás stály hodně sil, jsme chtěli zase v relativní klidu zvítězit. Navíc mě potěšilo, že jsme hráli jako tým, nestálo to jen na pár hráčích. Těší mě, že se chytla i čtvrtá lajna a Patrik Tondl ze staršího dorostu, který zase udělal další krok dopředu. Graz je sice poslední, ale nemyslím si, že by tam z naší strany hrozilo nějaké podcenění. Během zápasu už nebylo třeba ani hráče koučovat, oni to zvládli sami. Jen jsem je nabádal, aby si navzájem „nežrali“ šance a přihrávali si.

Zápas z předchozí soboty s Budapeští vypadal, jak kdybychom na něm ani nebyli. Prostě black-out. To se stává. Ale cením si toho, že jsme se hned další den dokázali zvednout a otočit zápas v St. Pöltenu. My jsme proti Budapešti chtěli podat dobrý výkon, ale nešlo to.

Chtěl jsem v těch posledních utkáních vidět v zápřahu některé hráče staršího dorostu, takže už s námi hrál i Honza Bulín. Dnes nastoupil Patrik Tondl. Do brány se minulý týden dostal i Tomáš Daňo, který mě hodně překvapil. Naskočil do už rozjetého zápasu za nepříznivého stavu a chytal dobře.