Orli Znojmo Orli Znojmo
přát.
Přípravné zápasy - út 2. 8. 2011
Znojmo
2:3
1:1, 0:0, 1:2
Třebíč

Zápasový kolotoč se rozběhl, na úvod padli Orli proti Třebíči

Znojmo - Po týdenní přípravě na ledě nastoupili hokejisté Znojma a Třebíče k prvnímu přátelskému duelu před novou sezónou. Ač Adam Havlík skóroval již po třech minutách hry, podařilo se hostům brzy vyrovnat a ve třetím dějství utkání dokonce otočit. Náskok dvou branek zčásti vymazal Jan Trojan, ovšem vyrovnávající branky se diváci v aréně již nedočkali. Orli tak bez posil padli dlouholetému rivalu z Vysočiny.

V první třetině byli svěřenci trenérů Soudka a Stloukala jasně aktivnější. Už ve třetí minutě se podařilo za asistence Jarůška a Trojana skórovat Adamu Havlíkovi, který po zmatku před svatyní brankáře Hrubce dokázal využít puku, který se mu odrazil na hokejku. Následující čtyři minuty Orli okupovali obranné pásmo hostí, přesto gól padl do domácí sítě. Za záda Sáblíka se podařilo kotouč protlačit Romanu Kadelovi, kterému na vlastní půlce přihrál Tomáš Kaut. Tento vyrovnávací gól byl téměř poslední akcí v prvním dějství. Ve třinácté minutě se ještě strachoval Sáblík, ale Brzobohatý ani Mikes puk do sítě nedostali. Ve čtrnácté minutě byl vyloučen hráč Třebíče Kaut, ale přesilovka na výsledku první třetiny nic nezměnila.

Do druhé dvacetiminutovky nastoupily oba týmy poněkud bez zápalu, což bylo vidět už od úvodních vteřin hry. V prvních třech minutách se pokoušel dvakrát prosadit Adam Havlík, ale bez valného úspěchu. Ještě v první minutě se domácí octli v oslabení, kdy byl za držení vyloučen Jakub Stehlík, ale přesilovka se hráčům z Vysočiny nevyvedla. V 32. minutě byl faulován Richard Jarůšek a sudí rozhodl o trestném střílení. Blafák se Jarůškovi nepovedl a Hrubec tak nemusel zhoršovat svoje statistiky. Zbytek třetiny se odehrál v duchu zakázaných uvolnění a přesouvání obou mužstev z jedné strany kluziště na druhou.

Třetí dějství začalo vyloučením domácích, lavička dostala trest za pozdní nastoupení na led. Ve třetí minutě třetí třetiny se podařilo najít odražený kotouč Vladimíru Stejskalovi, který po asistenci Michala Milotínského zvýšil na 1:2. V sedmé minutě se Horácká Slavia dostala do oslabení, což za asistence Martina Sobotky ovšem nezabránilo Vilému Burianovi uniknout a přes zaskočenou obranu zavěsit puk do branky domácích. Orly gól v jejich vlastní přesilovce zřejmě povzbudil, již o 28 vteřin později skóroval Jan Trojan. Asistence – Tomáš Klimeš. Domácí kádr se snažil vyrovnat do konce třetiny, ale přes častá vyloučení na obou stranách se obrátit stav nepodařilo.

Ke konci zápasu bylo očekáváno odvolání brankáře Sáblíka, ale Třebíč si už výsledek utkání vzít nenechala. V prvním přípravném střetnutí dvou mladých mužstev se tedy může radovat SK Horácká Slavia Třebíč.


Autor: Lukáš Caha, Vojtěch Pojer

O místo v sestavě se poperu, slibuje Jan Trojan

Znojmo - Snad každý fanoušek odpočítával poslední dny do zahájení přípravných zápasů na premiérovou sezónu Orlů v EBEL. Ještě než na znojemský led vyjedou zahraniční soupeři, dostali diváci předkrm v podobě tradičního derby s Třebíčí. Bitva s regionálním rivalem před solidně zaplněnými tribunami byla jen odrazovým můstkem, přesto těsná prohra hráče zamrzela. „Rozhodně jsme chtěli v prvním utkání vyhrát,“ hlásil Jan Trojan.

Po šedesáti minutách hry nehýřil dobrou náladou, na Janu Trojanovi bylo vidět zklamání a především únava, která se ve druhém týdnu přípravy na ledové ploše musí nutně projevit. „Nastupovali jsme do zápasu z plné přípravy, měli jsme toho plné zuby,“ přiznal těsně po závěrečném hvizdu mladý útočník.

Do střetnutí s Třebíčí naskočili znojemští hráči v omlazené sestavě. Příležitost dostali i mladíci, kteří s týmem absolvovali celou suchou přípravu. „Trenéři se chtěli podívat, jak budeme hrát v plné zátěži. Dostali jsme tak šanci ukázat se a snad jsme nezklamali,“ glosoval rozhodnutí koučů střelec druhého znojemského gólu.

foto
Znojemský útočník Jan Trojan

I když Orli první přípravné utkání prohráli, výsledek nepřeceňují. Dál se snaží poctivě trénovat a doufají, že se jim hodiny strávené na ledě a v posilovně vyplatí. „Je to dřina, ale před začátkem sezóny je třeba kvalitně se připravit. Máme trénink čtyřikrát denně, dvakrát na suchu a dvakrát na ledě,“ popsal tréninkový rozvrh Trojan.

Do kádru Znojma se v létě přesunulo hned několik nových hráčů, kteří duel s Třebíčí sledovali jen z hlediště, svou šanci by měli dostat za týden proti Jesenici. Jak jejich příchod hodnotí Jan Trojan? „Jsou to zkušenější hráči, mají toho už dost odehraného. Do kabiny zapadli skvěle.“ Svou premiéru si na střídačce A-mužstva odbyl i nový asistent trenéra Martin Stloukal, jenž se tak stává pravou rukou Karla Soudka. „Spolupracují dobře, žádný problém není. Snad to bude takto pokračovat,“ hodnotí působení obou koučů Jan Trojan.

Již zmiňovaný Martin Stloukal se blíže rozpovídal o rozhodnutí trenérů postavit do utkání znojemské hokejové naděje. „Chtěli jsme vidět hrát především mladé hráče, navíc nastoupil Martin Škadra a zkušený bek Tomáš Klimeš. Jinak hráli hráči, kteří jsou věkově ještě junioři. Máme tady pět našich juniorů z ročníku 1992 (Daniel Opalek, Jakub Šaur, Patrik Novák, Dominik Piskoř, Jan Podešva), se kterými ze začátku nepočítáme do EBEL. V plné sestavě nastoupíme až do zápasu s Jesenicí.“

foto
Asistent trenéra Martin Stloukal

Také znojemský asistent nepřeceňoval první domácí porážku. „Samozřejmě prohra nás mrzí, ale především kvůli divákům, pro nás trenéry to není až tak zavazující,“ přiznává Martin Stloukal a dodává: „Ve třetí třetině jsme odešli fyzicky, klukům došla energie.

Ač šlo o přípravný zápas, rozhodčí rozdal na obou stranách několik menších trestů. Obě mužstva si tak mohla vyzkoušet souhru v přesilových hrách i v oslabení. „Přesilovky nejsou v této fázi přípravy nějakým odrazem kvality hráčů nebo jejich šikovnosti. Je to první utkání, takže po této stránce jsou tyto herní činnosti druhořadou věcí,“ prohlásil Stloukal.

Svůj první ostrý start za znojemské barvy si připsal Lukáš Sáblík, jenž se v týmu poprvé objevil až minulý týden, ale postupně se v orlí kleci představí všichni tři gólmani. „Proti Jesenici bude chytat jiný brankář. Dostane šanci někdo z dvojice Kacetl – Landsman,“ informoval Martin Stloukal.


Autor: Petra Matůšová

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Martin Stloukal (Znojmo): Utkání splnilo svůj účel, samozřejmě není dobré, že jsme prohráli, ale nepřikládáme tomu zas až tak velkou váhu. Do konce druhé třetiny měl zápas náboj, určitou atraktivitu, ale poté jsme odešli fyzicky. Nečekal jsem, že se bude hrát tolik přesilovek a oslabení, ale musím přiznat, že fauly tam byly.

Kamil Pokorný (Třebíč): Bylo vidět, že to byl první zápas, hráči jsou v plné tréninkové zátěži. Na Znojmu je vidět, že jsou sehranější, my máme v týmu plno nových hráčů, kromě jedné pětky jsou to hráči, kteří spolu hráli poprvé. Do utkání jsme se dostali později než domácí, zpočátku nám dělal velký problém jejich pohyb, ale později jsme dokázali srovnat krok, z brejků jsme se dostávali do šancí, Znojemští už potom nestíhali, zápas to byl vyrovnaný.

Fotogalerie

Související články